Iron Maiden


Εδω κανει τον Dickinson…:joy:

1 Like

Μη σου πω καλύτερος απο τον Bruce :stuck_out_tongue: Πρέπει ν παραδεχθείς ο Hed παίζει καλύτερα τύμπανα απο τον Lars :stuck_out_tongue:

2 Likes

33 χρόνια πριν

6 Likes

Περασαν 2 χρονια

4 Likes

2 χρόνια έχω να το ακούσω ολόκληρο…περνάει ο καιρός και χάνεται

6 Likes

Ολόκληρο ολόκληρο το παράτησα από τον 1ο μήνα! Έχει αυτό το Great Unknown, το River Runs Deep και το Death or Glory που δεν μου έκατσαν καλά από την αρχή. Όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν στο mp3 στ’αμάξι και στο shuffle παίζουν συχνά. Το ομώνυμο έχει τρομερή ατμόσφαιρα και καραγουσταρω.

3 Likes

Αντίθετα εγώ το πιάνω αρκετά συχνά και πιστεύω ότι έχει κομμάτια που θα μείνουν και σε μελλοντικά setlists κάτι που μόνο το BNW από τα reunion albums κατάφερε.Επίσης θα ήθελα κάποιο livaki από την συγκεκριμένη τουρνέ που βρήκε την μπάντα σε πολύ καλή κατάσταση και θα αφήσει πίσω το μάλλον μέτριο en vivo.

2 Likes

Ναι ρε γαμωτο… Και πιο ωραία τραγούδια, και σκηνικά…

2 Likes

Κι εγώ το παράτησα γρήγορα , αλλά το κάνω γενικότερα αυτό . Κρατάω τα κομμάτια που γουστάρω

If Eternity Should Fail , The Red and the Black , The Book of Souls , Empire of the Clouds έχουν περάσει το τεστ των 2 χρόνων και ακούγονται με τον ίδιο ενθουσιασμό όπως τότε που κυκλοφόρησε

4 Likes

Κι εγώ σίγουρα έχω πάνω από 1,5 χρόνο να το ακούσω ολόκληρο αλλά πραγματικά έχει μέσα κάποια σπουδαία κομμάτια, για μένα σίγουρα παραμένει ότι καλύτερο έβγαλαν μετά το BNW

2 Likes

Χμμμ…εδώ θα διαφωνήσω. Το Matter μου αρέσει πιο πολύ. Νομίζω ότι έχει πιο ενδιαφέρουσες ιδέες.

2 Likes

Ίσως φταίει ότι έχω να το ακούσω 10 χρόνια :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ίσως?? Δεν έχει ίσως. Αυτό φταίει!!
Πλάκα πλάκα αυτό που το χει φάει η μαρμαγκα είναι το FF. Από το DoD κάτι παίζει αραιά και που.

1 Like

Πολύ μέτριος δίσκος για Maiden το FF, το DoD έχει κι αυτό τις κομματάρες του, Paschandale, Montsegur, Rainmaker, τα 3 τελευταία μου αρέσουν επίσης πολύ… καλός δίσκος. Απλά έχει κάτι No More Lies και Wildest Dreams που είναι φιλλεράκια

2 Likes

Μέτριος? Και λίγα λες! Θα τολμήσω να χρησιμοποιήσω μια έκφραση που είναι της μόδας… ηχητική κουράδα! Το When the wild νόμιζα ότι το έσωζε αλλά ακούγοντας μετά τα BoS και Red & the Black λέω πρέπει να είμαι ηλίθιος, δεν εξηγείται αλλιώς. Μα να μην μ’αρεσει ούτε ένα? Μα ούτε ένα?
Φάνηκε μάνα μου από το εξώφυλλο η δουλειά!

2 Likes

Δεν ήθελα να σε προκαλέσω επειδή βλέπω ότι είσαι maiden-ας, αλλά είσαι τίμιος!

2 Likes

Το When the Wild Wind Blows είναι τέλειο κομμάτι αλλά όντως μόνο αυτό έχει διασωθεί

από το DoD το No more Lies το γουστάρω πάρα πολύ

Σε όλους του δίσκους βρίσκεις έστω ένα σπουδαίο τραγούδι, αλλά σίγουρα δεν φτάνει και κάνει αυτούς τους (2) δίσκους πολύ μέτριους overall

1 Like

εμείς είμαστε dying breed στο φόρουμ , δεν έχουμε τα ρεφλεξ άλλων και δεν υπ’αρχει και λόγος . Υπήρξαν κακές στιγμές στους μεηντεν :stuck_out_tongue_closed_eyes::kissing_heart:

3 Likes

Κάποτε το forum ήταν τίγκα στους maiden-άδες αλλά μας εγκατέλειψαν κι αυτοί…

1 Like

Λόγω των συνεχών διαπληκτισμών :pensive:

Εκτός αν πεθάνανε από γηρατειά, παίζει κι αυτό.

6 Likes