Iron Maiden

Διαφωνώ…υπάρχουν χειρότερα πιστεύω πχ Hooks in you, Bring Your Daughter… To The Slaughter , Weekend Warrior(αν και αυτο εχει εκπληκτικη μελωδία στα μισα του κομματιού)

Ναι κι αυτά τα 3 είναι ψιλοσάπια, αλλά το Como… το σιχαίνομαι (το Bring your daughter… έχει τον χαβαλέ του όμως). Α και το (π)Apparition είναι σάπιο

1 Like

Το apparition μου αρεσει…Μου αρέσουν κι οι στίχοι του.Απο τα καλα του μου αρεσει το The Unbeliever (αυτο και αν εχει στίxους) πέρα απο τα γνωστα

Ωραιότατο, γενικά το X Factor δεν έχει σάπια κομμάτια, γι αυτό και πιστεύω ότι είναι καλύτερο από το Fear of the Dark, βέβαια μου πήρε πολλά χρόνια για να ξεστομίσω αυτήν την αλήθεια

3 Likes

Ποτέ δεν είναι αργά τέκνο μου. Εύγε!

2 Likes

Φυσικά και ήταν το rockhard. Κρίμα για το κλικ. Άντε του χρόνου ξανά όταν ξαναθάψουν κάναν Μπλέηζ. Το Como Estais Amigos μόνο ανατριχίλες!

Το Bring Your Daughter γαμάει ρε:grin:

2 Likes

Καλά δεν γαμάει ακριβώς…είναι από εκείνα να που έχουν πλάκα να ακούς σε στυλ χόλι σμοουκ ας πούμε. Γενικά οι Maiden (που λατρεύω για να μην παρεξηγηθούμε) μετά το 7SOA7S έχουν κάποιους πολύ καλούς δίσκους αλλά με φίλερ μέσα

1 Like

14 χρόνια \m/

3 Likes

όλοι αυτοί οι δίσκοι " πληρώνουν " το τίμημα του να ακολουθήσουν μια σειρά αριστουργημάτων και επειδή δεν είναι στο ίδιο επίπεδο , ξενίζουν και σαν σύνολο και σαν μονάδες

Μια χαρά είναι , εγώ το γουστάρω πολύ . Είναι χαρντροκιζον ακούγεται ευχάριστα . Η προσωπική μου καθαρά άποψη ήταν το “γαμάει” . Στην πλειοψηφία μπορεί να είναι απλά ευχάριστο

Υπάρχουν διάσπαρτα τεράστια έπη στη δισκογραφία τους , κάποιοι ( για μένα μόνο 4 ) δίσκοι ναι , δεν είναι συνολικά καλοί

1 Like
  1. FF
    2 Virtual

Μιλάμε για ολόκληρους χάλια??..Χμμμμ…Για ολόκληρους δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κι άλλον. Ίσως το NPFTD… ίσως όμως. Εγώ προσωπικά βρίσκω 2-3 εκεί μέσα που μου αρέσουν.
Για συμπλήρωσε να δούμε, έτσι για την καυλάντα.

Μάλλον δεν μπορώ με τπτ να χωνέψω τα φωνητικά του dickinson στο NPFTD και στο FOTD
Τα reunion έχουν μεσα υπερκομματάρες κάποια καλά τραγουδια αλλα και μερικες παπατες οκ Σήμερα εβαλα το mother of mercy και για μενα είναι ενα κρυφό διαμάντι

Ολόκληρους δίσκους κανέναν!!!Στο NPFTD εχεις το ομώνυμο το Mother russia και το αδικημένο Run Silent Run Deep.Στο Virtual τα clansman, futureal (έχει γαμάτες κιθάρες και τρελό tempo) και το αγαπημένο μου when two worlds collide

Εμένα πάλι το No Prayer παίζει να μ’ αρέσει περισσότερο απ’ το Fear of The Dark. Στο οποίο βέβαια έχεις ένα Judas Be My Guide και ένα Afraid που ανεβάζουν το δίσκο 10 μονάδες ξέρω γω.

3 Likes

Και το Childhood’s End. Άλλη τρελή κομματάρα

2 Likes

ώπα μισό , ποιος ανέφερε για ολόκληρους δίσκους χάλια ;; Δεν είδα κάποιο τέτοιο σχόλιο, που για μένα θα ήταν και λάθος γιατί

  1. FF —> The Talisman , When the Wild Wind Blows
  2. Virtual–> The Clansman , Futureal

Μόνο αυτοί οι 2 είναι μέτριοι δίσκοι για τα γούστα μου .

Οι υπόλοιποι μου αρέσουν όλοι , αλλά πλέον ακούω μεμονωμένα κομμάτια

Στο 3) & 4) θα έβαζα Book Of Souls & No Prayer αλλά δεν έχει να λέει . Είναι καλοί δίσκοι .Εγώ προσωπικά, απλά , βρίσκω κομματάρες αλλά και κάποια λίγα που δεν μου αρέσουν

Το Fear έχει ένα απ τα μεγαλύτερα χιτάκια των μεηντεν και ένα απ τα καλύτερα εβερ των μεηντεν .

A, Ok sorry…προφανώς παρερμήνευσα το “κάποιοι ( για μένα μόνο 4 ) δίσκοι ναι , δεν είναι συνολικά καλοί”.
Αν και για μένα για το FF ισχύει. Ούτε το Τalisman ούτε και το When the…ακούω, ούτε νομίζω οτι 2 κομμάτια σώζουν το άλμπουμ. Για το V11 τώρα Futureal, Clansman και…:blush: :blush: Educated Fool (μην βαράτε!) παλεύονται άνετα.

Δηλαδή τα Be Quick or be Dead και Fear of the Dark δεν είναι κομματάρες?

2 Likes

Αμέ πως δεν είναι… απλώς ανέφερα κάποια από το 2ο πιο αδύναμο άλμπουμ για μένα. Και τα δύο που ανέφερες εσύ και τα υπόλοιπα που έγραψαν τα παιδιά από πάνω είναι κομματάρες. Αυτό το Apparition πως χώθηκε εκεί μέσα δεν ξέρω. Και το Weekend Warrior. Και το From Here to Eternity! (Έχει και το Fear τελικά την σαβούρα του :yum:)

Για μενα απ τα τοπ των Μειντεν ειναι το Futureal

3 Likes