Iron Maiden

Ένας να την αλλάξει, ένας να κρατάει τα ρυθμικά και ένας να παλεύει με τον Eddie;

10 Likes

Αααααα so close… Και ο τρίτος να προσέχει τον Gers!

3 Likes

[quote=“plex27, post:4603, topic:3255, full:true”]Αααααα so close… Και ο τρίτος να προσέχει τον Gers μην ανεβάσει κατά λάθος την ένταση στην κιθάρα του!
[/quote]

fixxxed

4 Likes

Το άφησα αόριστο για να μπορείτε να παίξετε μπαλίτσα.

3 Likes

χαχα, νομίζω προτιμάω την δική μου εκδοχή! :stuck_out_tongue:

1 Like

τι , δεν παίζει στα αλήθεια ο Gers ;;; Μόνο κυνηγιέται με τον Eddie ;;; :scream:

1 Like

Μια σπανια περιπτωση αλανθαστου ποστ απο Μεηντενα για κατι που εχει να κανει με τους Μεηντεν και αν αυτο που κανουν ειναι “απαραιτητο”. Μην προσβληθεις φιλε μου, για καλο το λεω.

3 Likes

θα δούμε κάτι αντίστοιχο και απο φίλους των metallica για το αγαπημένο τους συγκρότημα? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

1 Like

Ναι, τι θες να μαθεις;

2 Likes

Ta exoyme grapsei 100 fores. Pragmata mi aparaitita gia tous Metallica:

  1. To St. Anger
  2. Through The Never: The Movie
  3. Mpaso sto Justice
  4. 3i kithara (eutuxos den evalan pote)
  5. Oi times ton eisitirion
  6. Lulu
3 Likes

Σε πειράζω <3

2 Likes

Εδώ δεν είναι απαραίτητο να ξέρει ο ντράμερ τους , ντραμς στα 6 πιο πάνω κολλάς ;

3 Likes

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά ο Lars μια χαρα μου ακούγεται (δεν κάνω χαβαλέ) Ειλικρινά ποτέ μου δεν κατάλαβα γτ τον θεωρείτε τόσο μέτριο/κακό ντράμερ…τεσπα μονο Maiden

Εντάξει ότι θεωρώ εγώ τον Lars μέτριο … οκ!

Καρδούλες!
Μόνο Maiden ( λέμε τώρα ! :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Το through the never δεν ήταν κακή ιδέα πάντως.Απλά μπλέξανε με έναν χώρο που δεν τον ξέρανε και φάγανε τα μούτρα τους οικονομικά και σε θέματα μοντάζ-συνοχής της ταινίας.Μια χαρά ποιοτικότατο ήταν δεν κορόιδεψαν κανέναν.Το ‘δεν ήταν απαραίτητο’ είναι λίγο ότι ναναι σαν επιχείρημα σε τέτοιες μη-μουσικές κινήσεις , γιατί με αυτήν την λογική τέτοιες μπάντες θα έμεναν μόνο στα απολύτως απαραίτητα και δεν θα καινοτομούσε ποτέ κανένας.

Μιας και είμαστε στο topic των Maiden , και γιαυτούς δεν ήταν απαραίτητο να κάνουν tour με δικό τους αεροπλάνο , αλλά την ψάξανε και βγήκανε κερδισμένοι και οικονομικά , και από άποψη νέων χωρών που επισκέφτηκαν και φυσικά σε θέμα hype και εικόνας που επηρεάζει ειδικά τους νεότερους οπαδούς.

3 Likes
2 Likes

Με συγχωρείτε, τι λέτε; Στο στούντιο αρκεί ένας για να ηχογραφήσεις όσες κιθάρες χρειάζεται;;;

Δηλαδή η μοναδικότητα της εκτέλεσης ενός κομματιού από τον κάθε μουσικό παύει να υφίσταται στο studio? Αρκεί να δείξεις την ταμπλατούρα και μετά είτε το παίξει ο Adrian Smith, είτε ο Zakk Wylde είναι το ίδιο;

Άλλο θέμα το κατά πόσο είναι “απαραίτητοι” 3 κιθαρίστες στους Maiden, άλλο θέμα αν θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν την 3η κιθάρα περισσότερο για να πλουτίσουν / διαφοροποιήσουν κι άλλο τον ήχο τους, και άλλο θέμα είναι το κατά πόσο αναδεικνύεται η μοναδικότητα εκάστης κιθάρας στο studio και στο live αντίστοιχα.

4 Likes

Τα καλούδια του fan club \m/ Την ίδια μέρα που αγόρασα και εισιτήριο :sunglasses:

6 Likes

Trooper
Two Minutes to midnight
The Number of the beast
Run to the hills
Fear Of The Dark
Aces High

1 Like

Δε νομίζω να παίξουν τόσο σπάνια κομμάτια…:grin:

Τσίμπησα 2 τικετα όσο η τιμή είναι στο 50ρικο γιατί ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι θα ισχύει αύριο

1 Like