Iron Maiden

Άλλα συγκροτήματα που να έχουν κιθαρίστα δημόσιο υπάλληλο υπάρχουν; Ή μόνο στους Metallica και Maiden παρατηρείται το φαινόμενο;

Σίγουρα υπάρχουν πολλά. Μια αρχική προσέγγιση είναι να μελετήσει κάποιος τον πληθυσμό της Χαβάης και να δει ποιοι είναι επαγγελματίες μουσικοί, από εκεί θα βγούνε λαβράκια πιστεύω!

1 Like

δεν κανει σερφ και δεν χανει το κινητο του

5 η ώρα, το https://2.bp.blogspot.com/_Vdm1hlrXndU/TGxYqgHRz_I/AAAAAAAAB8s/T5UVlV-EjC8/s1600/milko4.jpg σου.

Υπάρχει και ο Hill στους Priest σου κάνει :stuck_out_tongue:?

1 Like

Μου αρέσει που έλεγες ότι οι Metallica είναι από τα αγαπημένα σου συγκρότημα και όποτε βρίσκεις την ευκαιρία κράζεις. Δεν πειράζει φτάνει που βαπτίστηκες έστω και ένα λεπτό οπαδος των Metallica :sunglasses:

ΔΕ ΜΠΛΕΚΕΙΣ

1 Like

Καλά τα λες, όμως έχει περάσει προ πολλού ο καιρός που ο Davey θα μπορούσε να αποκληθεί, έστω και καταχρηστικά, “παιδί”!

Επίσης, ρίχνοντας μια ματιά στη δισκογραφία των Maiden, παρατηρούμε ότι το απαιτούμενο διάστημα για να συνεισφέρει ένα τραγούδι ο Murray ήταν δύο με τρία χρόνια. Αυτό κατά την πρώτη δεκαετία όπου τα διαστήματα μεταξύ των κυκλοφοριών ήταν συντομότερα.
Όταν αργότερα αραίωσαν χρονικά οι κυκλοφορίες αλλά και μεγάλωσαν οι διάρκειες λόγω της κυριαρχίας του CD, βλέπουμε ότι ο Dave μπορεί να είχε και δεύτερο ή και τρίτο (Brave New World!) τραγούδι στον ίδιο δίσκο.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι, αν περιμέναμε να βγει αλμπουμ με τραγούδια γραμμένα αποκλειστικά από τον συμπαθέστατο κιθαρίστα, θα μας έπαιρνε αρκετές δεκαετίες αναμονής!

1 Like

Mια χαρά μου κάνει. Άρα έχουμε 2 κιθαρίστες δημοσίους υπαλλήλους (Dave Murray, Kirk Hammett) και έναν μπασίστα (Ian Hill).

Eάν βρούμε επιπλέον έναν τραγουδιστή και έναν drummer φτιάχνουμε μπάντα δημοσίων υπαλλήλων.

Για τραγουδιστή προτείνω Ripper

1 Like

Καλή επιλογή, η προσωποποίηση του σεσιονά, μέχρι και με το ολόγραμμα του Dio τραγουδάει παρέα.

Ο Ian Hill δεν είναι δημόσιος υπάλληλος, είναι μπασίστας. Άχαρος ρόλος που τρώει γκολ από τα αποδυτήρια.

Μμμ… έτσι κι έτσι… υπάρχουν μπασίστες και μπασίστες. Υπάρχει ο Harris, ο Newsted, ο Baltes, ο Cliff, o Grosskopf που δεν έχουν διακοσμητικό ρόλο και υπάρχουν και οι Cliff Williams, Hill κλπ που είναι για να ναι. Δεν νομίζω δηλαδή πως είναι θέμα οργάνου αλλά περισσότερο χαρακτήρα.

1 Like

dustixos mas efuge o drummer dimosios upalilos. to onoma tou scott columbus.

ΜΗΔΕΝ ο βαθμός σου…

1 Like

Williams’ wife, Georganne, is from the US state of Colorado.
.
.
.
After marrying in 1980, the couple stayed in the United States, initially settling in Hawaii. The islands left the Williams’ feeling too isolated, and they found the school system there to be lacking. In 1986, they moved to Fort Myers, Florida, following a suggestion from AC/DC bandmate Brian Johnson, who lives in nearby Sarasota. Williams also spends time in Aix-en-Provence among distant relatives, including local French guitar player Noah Tchenio.

Ορίστε, ο Cliff 6 χρόνια έμεινε μόνο.

Με ταπωςες

1 Like

11-4-1988
Επικο Επος !!!

9 Likes

Το επικοτερο ολων

2 Likes