Iron Maiden

Μπορείτε να ζήσετε και χωρίς number of the beast και iron maiden ρε γαμωτο! Τέλος πάντων…

3 Likes

Κριμα που η τελευταια 5αδα φουλ προβλεπε. 2 αλαλγες να χαν γινει και θα μιλουσαμε για αξεπεραστο setlist. Αλλά καιπάλι πολύ καλό

Παίξτε από το somewhere Γαμω το μυαλό σας

1 Like

Καλά, ότι υπήρχε ΕΝΑΣ που σοβαρά περίμενε να μην παίξουν ομώνυμο και number;…

Θα ακούσουμε

where eagles dare, for the greater good, icarus, clansman, evil, sign of the cross, revelations,OK, από μένα απλά κανένα παράπονο, ήδη τσεκάρω ινσταγκραμ ποστς για τη λεηλασία που θα γίνει στο μερτς :")

3 Likes

Την πρώτη μια ώρα θα κλαίνε αυτοί που θα πάνε για την φάση και θα καυλωσουμε οι υπόλοιποι

Μετά θα ακούσουν τα χιτακια οι άλλοι να ξεκουραστουμε

Μιας και αναφέρθηκε το μέρτς το clansman και Ίκαρος ειναι και Γαμω τις εικόνες

2 Likes

Εγώ περίμενα το σετ για να πάρω εισιτήριο και ξέρω άλλους 5 πρωταθλητές Maidenάδες που δεν έχουν πάρει ακόμα, χώρια οι πανηγυρτζήδες. Αν ισχύουν οι 25.000, τις 30 τις έχουμε για πλάκα.

2 Likes

Έχεις point, αλλά ρε πουστη μου να δεχθώ ότι για Maiden δεν βγαίνει ποτέ trooper, fear και hallowed, από Metallica αντίστοιχα master, nothing else matters και enter sandman, αλλά ως εκεί! Μιλάμε λίγο πολύ για τα κομμάτια που ξέρει και θέλει να ακούσει κι η γιαγιά μου! Αλλά ολα τα άλλα μπορούν να αντικατασταθουν γαμωτο!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΆ, όμως ούτε ένα κομμάτι από SOMEWHERE? :frowning:

1 Like

Και κλείσιμο με run to the hills, οκ για μένα η απίστευτη καυλα έγινε απλά “πολύ καλό”… Δεν πειράζει Maiden…

2 Likes

Υπάρχει άραγε άλλη μπάντα που να μην τιμάει το καλύτερο ή για κάποιους τον 2ο καλύτερο δίσκο τους;;

Άκυρο, αλλά είδατε πόσο καύλα το stage?

Τα πράγματα είναι όπως τα είπε ο Rebel, κάποια κομμάτια απλά δε γίνεται να βγουν από το σετλιστ για αυτούς που τους βλέπουν πρώτη φορά, για τους “φασαίους”, γιατί οκ κι εγώ θέλω deja vu αλλά λολ, τέτοια πράγματα. Και όπως έχω ξαναγράψει, όταν έπαιζαν εδώ Clairvoyant και Rime Of The Ancient Mariner από κάτω το 90% χασμουριόταν.

Τηρουμένων όλων των αναλογιών και προσδοκιών, το σετλιστ είναι απλά και γαμώ.

3 Likes

Μην πω καμιά κουβέντα για τα 35άρια.

1 Like

Καμία σχέση η φάση, αλλά εδώ και καιρό οι Muse με το Origin of Symmetry

Τόσα έσκασα και στη Ρώμη για την BoS tour αλλά τουλάχιστον πήρα τον Φαραώ από powerslave και στην πλάτη έχω μια εικόνα σχεδόν έργο τέχνης οπότε χαλάλι

1 Like

Την ίδια στιγμή που ξενέρωνα για το Iron maiden και το number of the beast, φίλη μου που δεν ασχολείται πάρα πολύ αλλά έχει πάρει εισιτήριο ήδη, πανηγυρίζει που θα ακούσει λαιβ αυτά τα 2 κομμάτια.

Αχ, Rod, Steve και EMI, μας σκατε λίγο, είστε τέρμα κολλημένοι σε κάποια πράγματα, αλλά τουλάχιστον χάρη σε σας δεν συζητάμε τώρα γιατί οι Maiden θα έπρεπε να γεμίζουν στάδια…

1 Like

Δε βλέπω κάτι που να ξεπερνά τον Eddie μονομάχο, οπότε κομπλέ είμαστε. :grinning:

1 Like

Θεοί ρε φίλε!!! Αντε να έρθει ο Ιούλιος

1 Like

Τεσπα είναι πράγματι ένα φανταστικό σετλιστ. Μόνο το ομώνυμο να έλειπε. Ειλικρινά τίποτε άλλο

Το ομώνυμο για ένα από το somewhere εκτός του wasted years

Κατά τ άλλα ναι, θα περάσουμε τέλεια

2 Likes

https://forum.maidenfans.com/attachments/2b27wc-jpg.6932/