Iron Maiden

Μία είναι η πιο τίμια (μέταλ) μπάντα σε αυτό το θέμα:

57C74ACE-exclusive-saxon-premier-wheels-of-steel-video-from-upcoming-live-album-image

Παλιά, γιατί τώρα που γέρασαν κ κουράζονται πιο εύκολα παίζουν γύρω στις 2-2,5 :’)

6 Likes

Σωστός. Περίμενα κάποιος να αναφέρει GNR και Metallica, αλλά όπως κι αν έχει μιλάμε για μπάντες που παίζουνε μεταξύ 2-3 ωρών, όταν μπάντες σε 30-35-40 με κατάλογο που τους επιτρέπει να είναι 2 ώρες στο σανίδι δεν ξεπερνάνε τη 1.30 ώρα.

Είπαμε, μια χαρά αξιοπρεπείς οι Maiden στο θέμα της διάρκειας, κανένα παράπονο.

Βγάλανε το Powerslave. Βάλανε το Wickerman. Γαμώτο. :frowning:

Τόσο πολύ σε χάλασε :stuck_out_tongue:

Κατσε ρε Ρεμπελ, και πως θα κρινεις ποσο μπορει ο αλλος? Θα του κανεις τεστ κοπωσεως? Η ηλικια δεν λεει τιποτα (πιστεψε με, ειμαι 35 παμε στοιχημα οτι ο Μπρους αντεχει πιο πολυ απο εμενα?) απο μονη της.

Και οι δύο Μπρους μάλλον :joy:!

Αυτοί ρε για να βγούνε στον δρόμο κάνουν κανονική προετοιμασία, όπως οι αθλητές. Δε βγαίνει αλλιώς περιοδεία.

2 Likes

man den eipa na me rotisoun poso na pai3oun, alla epeidi I value the money I make (dioti den mou peutoun kai ap ta patzakia, oute ta vrisko sto dromo, ta douleuo kai polles ores malista) 8a 8eliso na paro to maximum tis diaskedasis gia ta xrimata mou. otan loipon mou erxete o allos (px Enforcer) kai leei tou diorganoti oti 8elei 50004 (px den 3ero posa pernoun apla egrapsa ena noumero) kai o diorganotis mou leei emena (kai tou ka8enos mas pou goustaroume Enforcer kai 8eloume na pame) “file pese to 25$ giati allios den vgenoun ta e3oda” 8a 8elo na paro my moneys worth gia auta ta 25$, so ta 60-70 minutes oxi den me kaluptoun. poso malon otan milame gia pio megales bands (children of bodom in case pou den ta katalave kapoios pio prin or Paradise Lost) pou 8a mou zitisei 30-35 o diorganotis gia na akouso 45-55 minutes? to 8eoro koroidia. kai den ka8omai home na valo to cd tous? 8a mou minoun kai ta moneys gia na ta use se live pou 3ero oti 8a pai3oun pio poli. i 1:45 kai ano einai uper kala gia ena live. kai nomizo to idio parapono den 8a to xei mono o ellinas alla kai o ekastote opado opoias dipote xoras.

2 τραγούδια από τον δίσκο παίζουν ρε συ…το ομώνυμο το παίζανε δύο χρόνια πόσο να πάει πια…το SIT κακώς δεν εκπροσωπείται καθόλου το Powerslave μια χαρά το πιάνουν.

file tin eikona mou tin vgazei 8oli so den boro na mai kai 100% sigouros alla prepei na nai o Biff kai na milas gia Saxon right?

Τι “πόσο να πάει πια”; Όσο πήγαιναν και πηγαίνουν τόσα κομμάτια εκεί μέσα (κάποια εσαεί), ήταν ανάγκη να βγει το αγαπημένο μου κομμάτι Maiden; :frowning: Tι να γίνει, η αλήθεια είναι ότι έχασα την ευκαιρία μου την σωστή.

https://www.setlist.fm/setlist/iron-maiden/2008/terra-vibe-malakasa-greece-33d7b889.html

Καμία αντίρρηση για το SiT. Αμαρτία.

Pata panw sthn eikona manmu

10 Likes

Press panw stin pic manmu*

5 Likes

thanks guys. to 3era oti 8a tan o barba Biff.

Άρα το ίδιο λέμε απλά εσύ το λες με άλλον τρόπο

Δεν μπορώ να κρίνω, να κάνω εκτίμηση μπορώ.

Πιστεύω στην τελειομανεια τους, ότι δλδ τόσο μπορούνε να παίζουν τέλεια π. χ.

Κοίτα δίκιο έχεις αν ήταν στο χέρι μου θα πήγαινα να τους έβλεπα έξω γιατί είναι από τις μπάντες κάνουν θεαματικά live οπότε θα ήθελα πολύ να τους δω χωρίς άλλα ονόματα μόνο αυτούς. Από την άλλη έτσι όπως έχουν τα πράγματα δεν μπορούμε να πούμε και όποτε λες ευχαριστώ που θα τους δεις 50 με 60 λεπτά :stuck_out_tongue:

1 Like

Πιο πολυ στο Implied “οι ταδε μπορουν παραπανω αλλα βαριουνται πηγαινε το σχολιο μου”. Θελω να πω οκ λες μικροι ειναι μπορουν παραπανω, αλλα πχ In The Woods εβλεπες τον τραγουδιστη ειχε λαχανιασει, σαφως δεν μπορουσε παραπανω. Θελω να πω δεν ξερουμε τα ορια του αλλου, μπορει ο Χολμς ρε συ Παντελη μετα τα 70 λεπτα να μην αντεχει δεν το ξερουμε. Φυσικα αν εσυ το κρινεις λιγο δεν πας, αλλα το να λεμε “ελα μωρε κοροιδευουν” νομιζω ειναι λιγο αδικο.

Για τους Μεηντεν δεν διαφωνουμε. Ειναι τοσο αψεγαδιαστοι επαγγελματιες που ειμαι σιγουρος οτι το εχουν μελετησει και τοση ωρα τους βγαινει με 100% αποδοση. Μια χαρα.

paidia ego pio poli arxisa auto to argument gia poli neares bands ilikiaka (px Enforcer). sure ama o tragoudistis ton Paradise Lost den adexei I get that alla re file den ginete na min adexei autos (i oi COB, WASP tora pou tous 8umi8ika me playback) kai na adexei o Biff, o Bruce i o Halford pou einai 60 patimena. thats the point I wanna prove. opos eixa akousei gia tous Grand Magus. tin proti fora pou ir8an gia live (headline show) leei pos pai3ane 45’ kai tous kra3ane. tora pou tous eixan ferei Fuzz pai3ane sxedo 2h.

4 Likes

Από τα ελάχιστα σοβαρά επιχειρήματα υπερ της φωτογραφίας ως μορφής τέχνης…

12 Likes

blaze-bayley-85

Χρόνια Πολλά στον Blaze \m/

6 Likes