Isis - Wavering Radiant

Δεν είναι δύσκολο αρκεί να πετύχεις την ώρα που θα ανοίξουν τα preorders, αλλιώς ebay στη διπλάσια τιμή :stuck_out_tongue:

EP-singleακια-DVD-vinyl
ξαναμετρα
+++++++++++++++++
profit ???

Μου εχει αφησει θετικοτατες εντυπωσεις ως τωρα!Απο την τριτη ακροαση κιολας, νομιζω πως θα συμφωνησω με αυτους που το θεωρουν ανωτερο του προηγουμενου.
Μου αρεσει, επισης, πως σε πολλα σημεια δεν καταλαβαινω οτι ακουω isis με την εννοια οτι δεν ειναι ο συνηθησμενος τους ηχος.Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

PS Το ακουω τωρα και σε συνδυασμο με τη βροχη εχει δεσει τελεια!

μονο τα σπουργιτια μας απεμειναν μου φαινεται.

Kαι ποιος σου ειπε οτι τ’αγοραζουμε ολα αυτα :wink:
Τωρα ριχνω πρωτη ακροαση.Καλα παει.

μεγάλη βαρεμάρα δυστυχώς ο δίσκος… μετά από μια μετριότητα, έρχεται άλλη μία.

πες τα ρε φιλε

αρχιζουμε αργα,κορυφωνουμε,ουρλιαζουμε,κανουμε αργο σπασιμο με αρμονια και παλι απο την αρχη.

μου φαινεται οτι τα παιδια αρχιζουν και ξεμενουν απο εμπνευση.δυστυχως…

Ας μην βγάζουμε τέτοια συμπεράσματα από τόσο νωρίς. Ακόμα δεν έχω κάνει ολοκληρωμένη ακρόαση αλλά απ’ότι έχω ακούσει μου κινεί πολύ το ενδιαφέρον.

βασικα κατεβαστε αυτα εδω τα 2

και μετα αμα ακουσετε isis να μου κοψετε την μυτη

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=592446#post592446

Εγώ όσο παραπάνω το ακούω τόσο περισσότερο μ’ αρέσει. Και η επιρροή των Tool υπάρχει διάσπαρτη μέσα στο δίσκο. Έχω ξεχωρίσει τα Ηand of the Host και τα 3 τελευταία.

Εμενα μου φαινεται ανεμπνευστο,αλλα ειμαι γενικοτερα της αποψης οτι οι Isis μας τελειωσανε μετα το πανοπτικον.

+1 .

το ξεκίνημα θυμίζει zeitgeist. οκ, συνεχύστε.

Διαφωνώ.

Κατ’εμέ, ο δίσκος απλά γαμάει.

Τέλος.

Οι Isis τελείωσαν με το που έπαιξαν την πρώτη νότα στο στούντιο. Το πρώτο όγδοο ήταν επικό, θεϊκό, ανεπανάληπτο! Ο ρους της μουσικής ιστορίας άλλαξε για πάντα, οι τοίχοι σείστηκαν συθέμελα.

Το αμέσως επόμενο όγδοο, όμως, ήταν μεγάλη απογοήτευση… Οι Isis δεν είχαν πια τίποτα να προσφέρουν στη μουσική σκηνή. Ήταν προφανές πως αναμασούσαν παλιές ιδέες, πως είχαν χάσει κάθε έμπνευση…

ISIS, το συγκρότημα της μίας νότας!

Πρώτη ακρόαση και μάλιστα όχι πολύ συγκεντρωμένος αλλά ήδη καλύτερο από Absence. Επιστρέφω δριμύτερος

Εχοντας ακουσει παρα πολλες φορες το δισκο,πιστευω πως ειναι δισκαρα,οχι ανωτερο των oceanic,panopticon,αλλα αξια συνεχεια του προηγουμενου,γαμηστερου δισκου και συνοπτικα,αλλη μια πολυ καλη δουλεια απο τους ISIS…

Γεια στο…πληκτρολόγιο σου :slight_smile:
Oceanic/Panopticon δεν ξαναβγαίνουν. Για συναισθηματικούς λόγους περισσότερο, μιας και ήταν δουλειές που καθόρισαν τον ήχο τους και έχουμε επενδύσει συναισθήματα και ατελείωτες ώρες ακροάσεων.
Υποκειμένικα, μπορεί να τους έχουν ξεπεράσει κιόλας με το καινούργιο (μη βαράτε).
Συνεχώς με κερδίζει. Φοβερές μελωδίες…

Γαμηστερου??εχμμ οκ γουστα ειναι αυτα.Παντως αρκετα ανωτερο απο το absence of truth.Βεβαια και εδω γουστα ειναι καθως κανεις μπορει να θεωρει το absence το απογειο τον isis…[οχι δεν παει για σενα λουπιν το τελευταιο]

Ξεκίνησε το preorder από την conspiracy εδώ
Το clear blue μπορεί να το προλάβετε άμα βιαστείτε.

Η hydra head δεν έχει βγάλει ακόμα preorder, o aaron turner έχει γράψει πως “u.s., european and japanese versions will all have different covers and interiors based around the same themes and basic elements”