Isis

[SIZE=“5”]LET THE THREAD BEGIN…[/SIZE]

Μια απο τις 4-5 κορυφαιες συγχρονες μπαντες. Το Oceanic ειναι ηδη ενας κλασικος δισκος…

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΟ PANOPTICON

Απλα σπερνουν!

Ως συγκροτημα δν με τρελαινουν αλλα ακουσει οτι κανουν καιγμαω τα Live.

Το μονο Ιsis που ξερω ειναι το θεϊκο κοματι του Bob Dylan στο δισκο Desire ! 8)

τα 2 πρωτα τους αλμπουμ τα σπανε!!!Celestial και Oceanic απλα ειναι κορυφη!panopticon φοβερο,αλλα αρχισαν λιγο τα κομματια τους να μοιαζουν μεταξυ τους!τεσπα.το λαιβ τους ειναι φοβερο!!!

Έχω ακούσει το Panopticon και κατα την γνώμη αποτελεί το τέλειο μουσικό υπνοτικό.Πρώτη φορά κοιμάμαι ακούγοντας δίσκο καταμεσίμερο.:lol: (και έχω ακούσει πολύ πιο υποτονικά πράγματα).Πιστεύω οτι εχουν τα΄λέντο αλλα το αναλόνουν σε εξυπνακισμούς.Δεν ασχολούμε άλλο.

Tελεια μπαντα. Αν και εχω λιωσει τα Oceanic και Panopticon, νιωθω οτι δεν εχω καταλαβει ακομα τη μουσικη τους. Παρεπιπτωντος, το In The Absense Of Truth που πολλοι κραζουν, εμενα μου αρεσε αρκετα. ευχομαι να συνεχισουν την καλη δουλεια και να ξαναρθουν απο δω, γιατι δυστυχως δεν μπορεσα να τους δω στο ΑΝ φετος.

μια φορα θυμαμαι ειχα γυρισει απο το σχολειο και μου χανε δωσει ενα αλμπουμ των saviour machine.οχι τα 2 πρωτα που ναι δισκαρες.ενα απο τα αλλα.ε το βαζω ξαπλωνω στο ντιβανι,μετα απο 2 κομματια με ειχε παρει ο υπνος!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
off topic,αλλα εκανα συνειρμο με αυτα που πες!!! :smiley:

Ναι,κάτι τέοιο έπαθα και εγώ:lol: Ντάξει,μάλλον πρέπει να ακούσω και το Celestial ή το Oceanic αλλά ύστερα από αυτή την ‘υπνοτιστική’ εμπιρία ακρόασης εκείνου του δίσκου φοβάμαι να δώσω 20 ευρώ.:wink: :-k Και δεν θέλω να κάνω downloading μια ανερξάρτητη μπάντα.

Ξανακου το Πανοπτικον. Δεν ειναι απο τους δισκους που καταλαβαινεις με τη μια. Ασε που οι Ισις θελους και ειδικη διαθεση κατα τη ακροαση των δισκων τους…

Συμφωνώ.Δεν είναι μπάντα που θα τους ακούσεις στην παραλια ή στο
αυτοκίνητο.Θέλουν την κατάλληλη διάθεση αλλα είναι θεοί όπως και να το κάνουμε.

Κατέβασε τα,άκουσε τα και αν σ’αρεσουν αγόρασε τα.Και εγώ σε mp3 έχω τους δίσκους τους…Αλλα τα επόμενα cd που θα αγοράσω θα είναι τα Panopticon και Oceanic.Αν και σε βλέπω αρνητικά προκατειλημμένο αλλα δεν πειράζει εμείς να’μαστε καλά :slight_smile:

Χεχε,οκ,θα ακούσω,αλλά όσες φορές και να άκουσα δεν με συγκήνισαν,όπως π.χ. οι World’s End Girlfriend.

Πριν κανα μήνα πρωτοάκουσα που μου έδειχνε κάτι βίντεο από το live ο θείος μου. Πρόσφατα κατέβασα το oceanic και τα χώνει άγρια. Έχω σκόπο να βρω κι άλλα βέβαια. Πολύ καλοί. Τούλαχιστον το oceanic μου έχει κάνει μια καλή εντύπωση γι’αρχή.

Εγώ τους γουστάρω,αλλά εκτός από αυτούς,τους Neurosis,τους Red Sparrowes και τους Cult of luna δεν ξέρω άλλους σε παρόμοιο στυλ!
Εχετε να προτείνετε κάτι;
Παρεπιπτόντως και εγώ ελπίζω να ξαναρθουν γιατί δνε μπόρεσα ούτε red sparrowes να πάω ούτε isis

Αν και βγαινουμε offtopic, ακου Intronaut και Mouth of the Architect (θα ερθουν τον Δεκεμβριο).

Επισης ακου Pelican, Tides και το τελευταιο απο Shora (Malval)…

και τους φιλανδους Callisto με το True Nature Unfolds του οποιου την παραγωγη εκανε ο συγχωρεμενος Miesko Talarczyk των Nasum!!!