Isis

Λεπόν, αφού έλιωσα και το τελευταίο, έχω να πω πως ΑΥΤΗ είναι η κορυφαία μπάντα των 00ς.

Μπορεί να τα σκατώσανε λίγο στο absence (ένα dulcinea δεν φέρνει την άνοιξη), αλλά:

Celestial
Oceanic
Panopticon
Wavering Radiant
Isis & Aereogramme

Ε Δεν τα βγάζει ο καθείς σε μια δεκαετία.
Και να μην ξεχνάμε τις πρώιμες 90s sludge μέρες ε!:wink:

ΘΕΟΙ! ΤΕΛΟΣ!

Πρέπει να πούλησε καλά το βινύλιο, η Conspiracy έβγαλε άλλες 200 κόπιες σε clear

http://www.conspiracyrecords.com/store/store_detail.php?id=8411

Oι Ιsis είναι θεοί. Μαζί με κάποιους άλλους άλλαξαν τη μουσική και το κυριότερο: έχουν ακόμα να δώσουν. Και πάω στοίχημα: πόσοι θα τους καταλάβουν αργότερα, όταν θα έχουν επηρρεάσει ακόμα περισσότερο τη σύγχρονη μουσική.

3-18 Ιουλίου θα είναι Ευρώπη. Λέτε?

ΒΑΝ!!!

όχι, παρεξήγησις, ο bleedin είμαι.

Παντως ειναι αρκετα πιθανο να ερθουν Ελλαδα.Φανταζομαι ξερουν ποσο πολυ τους αγαπαμε.Και ναι ειναι απο τα σημαντικοτερα συγκροτηματα των 00’s και ναι το absense of truth ειναι το χειροτερο τους χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει ενα υπερατο κομματι το holy tears.Και ναι αγαπαμε pro-oceanic εποχη γιατι το celestial και το red sea ειναι κορυφηαια.

Eγω κουφος ειμαι που θεωρω το absence δισκαρα???

Οχι πολλοι το θεωρουν.Επρεπε να κανω εδιτ πιο πανω και να πω κατα την γνωμη μου ειναι το χειροτερο τους.whatever.

Kαι πάνω που το έλεγα αυτό χτες, που να ήξερα ότι θα πετύχαινα περνώντας από κεντρικό δισκάδικο το πρωί έναν 35-40άρη που άκουγε ψυχεδέλεια των 70ς, να ζητάει παραπάνω πληροφορίες από τον πωλητή για τους Ιsis. Είπε ότι άκουσε τζούρες απ’ το Panopticon, του φάνηκαν πολύ καλοί και του κέντρισαν το ενδιαφέρον.:slight_smile: Του είπα κι εγώ δυο λόγια παραπάνω απ’ τον πωλητή. Όπως είπε κι ο μπλίντιν, όσοι πιστοί προσέλθετε στο τρένο της κορυφαίας μπάντας των 00ς!

Κι εγώ κουφή είμαι, don’t worry :stuck_out_tongue:
Πέρα από το dulcinea υπάρχει κι ένα 1000 shards κι ένα holy tears.

οι isis ειναι μεγαλη μπαντα

μακαρι να ερθουν

στο Αν ειχα ζησει απο τα καλυτερα live της ζωης μου…σκετη καυλα ηταν:D:D:D

Ε,το Wrists of Kings ξεχνατε ρε.

ναι ε?



γαμωτο νομιζα πως times of grace βγηκε 2000 αλλα εκανα λαθος :?

[SPOILER]


Το χω ξαναπεί. Oι Νιουρόσις είναι 90ς μπάντα φίλος.Τότε μεγαλούργησαν και εμείς δεν το πήραμε χαμπάρι παρά πολύ αργότερα… :wink:

[/SPOILER]

εγώ συμφωνάω με χαλισεκο πάντως. δεν ξέρω ποιά 3 θεωρούνται τα καλύτερα ίσις, αλλά όποιο νιουρόσις της δεκαετίας κι αν πάρω, πατάει χάμω το καλύτερο ίσις. άντε, βγήκε ο φανμπόης από μέσα μου κι εμένα… παρόλα αυτά, τεράστιες οι κυκλοφορίες των ίσις, αλίμονο :!:

Το τελευταίο ακόμα να το λιώσω ωστε να χω γνώμη…
Όσο για το in the abscence, δεν το λάτρεψα αλλά ούτε το θεωρώ κακό δίσκο. Απλά όχι τόσο καλό όσο οι άλλοι. Καλά, μόνο εγώ θεωρώ καλύτερο κομμάτι το garden of light? :tomato:
Και τέλος, POISON EGGS ρε άπιστοι.

Φιλος!Ασε κατω το αγαπημενο μου τραγουδι :!:
Oι Isis ειναι πραγματικα μεγαλη μπαντα.Δεν ξερω αν μπορουν να θεωρηθουν η μεγαλυτερη
μπαντα των 00’s και δεν με πολυενδιαφερει κιολας.

Παρακολουθώ τη συζήτηση, απλά μια παρατήρηση με βάση κι αυτό που πε ο dude. Μην πέσουμε στη λούπα να συγκρίνουμε Ιsis με Neurosis. Και οι δυο τιτάνες, αλλά διαφορετικοί. Θα ‘ναι σαν τα δημοψηφίσματα που βλέπουμε και γελάμε. Μιας και το φέρνω εκεί, να πω ότι τους Isis (και τουςι Νeurosis), σε αυτό που τις ξεχωρίζω από παλαιότερες μεγάλες μπάντες είναι ότι παίζουν 100% με το είναι τους, και γι’ αυτό τους αγαπάμε. Και ευτυχώς έχουμε τη δυνατότητα να βλέπουμε τέτοιες μεγάλες μπάντες στο σανίδι του Αν στα 2 μέτρα, ήτοις παρά την όποια εμπορική επιτυχία έχουν διατηρήσει χαρακτήρα. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε, αλλά είναι μεγάλη υπόθεση αυτό εν έτει 2010 κοντά…

Λοιπόν, για να μην το κουράζουμε, ξέρετε ποιά είναι η γνώμη μου για τους Νιουρόσις (κάποιοι με μισείτε κιόλας:p). Δεν τίθεται καν ζήτημα για το ποιοί είναι κορυφαιότεροι. Οι Νιουρόσις είναι, με συνοπτικές διαδικασίες.

Το χαρακτηρισμό που έδωσα στους Αισις δεν τον έδωσα αραδιάζοντας τα δισκάκια στο πάτωμα και παίζοντας υπερ-ατού. Έλαβα κι άλλα πράματα υπ’όψην.

Για να γίνω πιο κατανοητός, για μένα η ΚΕΡΑΜΙΔΑ του μονοθέιστ των Φροστ πατάει χάμω οτιδήποτε βγήκε ή θα βγει στα 00ς. Αλλά με τίποτα δεν μπορώ να θεωρήσω τους Φροστ την κορυφαία 00ς μπάντα.
Όπως και το πρώτο Ντανζιγκ -για μένα πάντα- πατάει χάμω ΟΛΟ το χαρντ ροκ των 80ς, αλλά δεν μπορώ να πω ότι οι Ντανζιγκ ήταν η κορυφαία 80ς ροκ μπάντα.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Αν όχι, δεν τρέχει τίποτα, βάλτε να ακούσετε το Οσεάνικ! :stuck_out_tongue:

celeeeeeeeeeeeestial:p