Its time to show off!Συναυλίες που έχετε πάει?

To 1996 Rock Of gods οι Saxon αντικατέστησαν την τελευταία στιγμή τους Motorhead για τους οποίους κυρίως θα κατέβαινα από Θεσσαλονίκη. Έλα όμως που κλέψαν την παράσταση. Σωστά ο φίλος μας τους είδε άλλες 2 φορές και ελπίζω (από ότι άκουσα θα γίνει) να ξαναέρθουν. Τα live τους είναι τρομερά!!![/list][/quote]

Στο Rock of Gods θυμάμαι μόλις βγήκαν οι Saxon καποιοι μπουρτζόβλαχοι παλιομαλάκες άρχιζαν να πετάνε μπουκάλια(ΗΜΑΡΤΟΝ!!) Βέβαια μετά όλοι το βούλωσαν γιατί πολύ απλά οι Saxon γάμησαν.Θυμάμαι επίσης τον πανικό που έγινε μετα το intro (ήμουνα μπροστά) όταν έσκασε το dogs of war.Το απόλυτο ισοπέδωμα μιλάμε.Για μένα είναι ανάμεσα στις 5 καλύτερες live μπάντες του heavy metal.Ξέρεις εκ των προτέρων οτί θα ευχαριστηθείς live.Γεια σου ρε BIFF. :twisted:

Αν η συναυλία αξίζει κακώς τις έχασες. Μόνος μου πήγα σε:

  1. AC/DC Καλά έκανα ολόκληρο ταξίδι να πάω σε αυτό θα κόλωνα; Εισητήριο για τα ξαδέρφια στη Γερμανία δεν βρήκα οπότε… Άσε που έκανα και γνωριμία και με μια σούπερ Γερμανίδα που με ρώτησε σε Γερμανικά αν γνώριζα το support act για να πάρει μια απάντηση Ι dont speak German και μετά να πιάσουμε συζήτηση.
    2)Mercyfull Fate. Εντάξει σε αυτήν ξέμεινα με το εισητήριο. Τι νά κανα; Να μη πήγαινα; Άσε που ο βασιλιάς είχε πρόβλημα με τη φωνή του.
  2. Και σε κανα 2 άλλες πήγα έτσι χύμα αλλά βρήκα γνωστούς

Ναι, πλεον κι εγω αυτο θα κανω. Μονος μου και θα γνωρισω και κοσμο. Για την ακριβεια εχασα UFO, Uli Roth, MSG, Saxon και το χειροτερο ολων, Al Di Meola.

Καλη η Γερμανιδα? 8)

Και γαμώ αλλά εγώ δεν είχα μυαλό για τίποτα άλλο εκείνη τη στιγμή. Το όνειρό μου γινόταν πραγματικότητα. Τι να την κάνω την γκομενίτσα :slight_smile:

Πφφφ, κοιτα και λιγο μπροστα, καποια στιγμη θα τελειωνε η συναυλια και θα επρεπε να βγαλεις ολη την ενεργεια που ειχες συσσωρευσει. Σε ποιον θα το εκανες αυτο? :stuck_out_tongue:

Ασχετο, ετοιμαζονται για την τελευταια τους περιοδεια οι AC/DC ή φημες ειναι αυτα?

Αυτή τη στιγμή μόνο φήμες υπάρχουν για AC/DC . Όπως πάντα τηρείται σιγή ιχθύος. Η υπερβολική καθυστέρηση πάντως νέου δίσκου είναι πιθανόν να οφείλεται και σε νομικά θέματα λόγω αλλαγής δισκογραγικής εταιρίας. Για τελευταία περιοδεία ακούγεται σαν φήμη τα τελευταία 15 χρόνια. Αν σκεφτείς όμως το πόσο σπάνια πια βγάζουν νέους δίσκους σε συνδυασμό με την ηλικία τους τότε άν δεν είναι η τελευταία μάλλον θα είναι η προτελευταία. Όπως και να έχει εγώ θα τους δω τουλάχιστον 2 φορές ακόμα. Αν έρθουν Ελλάδα τότε τρεις. Για να πω όμως την αλήθεια. Χλωμό το βλέπω.

Καθε χρονο οι ιδιες φημες που λενε για τελευταια περιοδεια και οτι θα ερθουν και Ελλαδα και το καλοκαιρι μενουμε το @@ στο χερι. Μην πιστευετε τιποτα αν δεν ανακοινωθει επισημα, εγω πλεον ετσι κανω και δεν απογοητευομαι τσαμπα και βερεσε.

#-o ](*,) =D> =D>

Παπακωνσταντινου Rulessssss!!!
Μιλαμε για πολυ Headbaging :lol: :lol:
Τελικα εκτος απο αναγωγος και ασχετος εισαι και ΦΛΩΡΟΣ! :twisted:
Δεν πειραζει ομως , μην αγχωνεσε γιατι η αφελης ειλικρινια σου επισκιαζει τα παντα :lol: :lol: :lol: :lol:
Για σου ρε “ΑΡΧΙΡΟΚΑ ΜΟΥ” εσυ(το ροκας εδω βγαινει απο το καλαμποκι=ροκα, αυτος που πουλαει ροκες λεγεται ροκας, οπως εσυ γλυκιε μου,φιλακια)

λαθος φιλε μου! μην πιστευετε τπτ αν δεν τελιωσει το Live! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Έσω πάει σ’ ενα σωρο συναυλίες…

Αυτές που μου έχουν μείνει ήταν:

Blue Oyster Cult (Η πρωτη μου)
Black Sabbath (Mαλακάσα)
Iron Maiden (Nέα Φιλαδέλφεια)
Europe (Hammersmith)
Paradise Lost (Ροδον)
Whitesnake (Λυκαββητος)
Scorpions (Καραισκάκη φέτος)
Europe - Nightwish - Heart (Sweden Rock Festival)
Jeff Scott Soto (Club 22)
Queensryche - Rockwave (αν έπαιζαν βράδυ θα ήταν μαγικά)
Dream theater (Rockwave)
Deep Purple - Thunder (ΘΕΟΙ)… Brighton
Guns n’ Roses OAKA
Tyketto (Θεσσαλονίκη, σπουδαία μπάντα, έκαναν τους Bonfire ν’ ακούγονται ερασιτέχνες)

Μεγάλες ελλειψεις

Malmsteen (κι ας βρίζετε όλοι)
Μetallica
Manowar (επίσης θα βρίζετε όλοι)
Glenn Hughes (είμαι ανεπίτρπτος_
Άντε και U2
Kαι Bon Jovi
Και Cinderella
Και Aerosmith (μια μπάντα που δεν εναφέρει κανένας μας εδώ και είναι απίστευτοι)
Και AC/DC…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αστα να πανε Τελη, και τι δεν θα δινα για να τους δω… Η hard rock version των rolling stones.

ΥΓ: Απο τετοια σκατοφατσα (Tyler) πως βγηκε τετοια κορη? :?

[quote=“led_zeppelin”]

Αστα να πανε Τελη, και τι δεν θα δινα για να τους δω… Η hard rock version των rolling stones.

ΥΓ: Απο τετοια σκατοφατσα (Tyler) πως βγηκε τετοια κορη? :?[/quote]

Φαντάζεστε να βλέπαμε κι αυτό;;;;

Αστα να πανε Τελη, και τι δεν θα δινα για να τους δω… Η hard rock version των rolling stones.

ΥΓ: Απο τετοια σκατοφατσα (Tyler) πως βγηκε τετοια κορη? :?[/quote]

Φαντάζεστε να βλέπαμε κι αυτό;;;;[/quote]

k μετα… :roll:

deep purple(2 fores)
msg
ufo-roth
dio
whitesnake
jethro tull
uriah heep
black sabbath
billy cobham
scorpions

Alice & Unholy…τα μηνύματα σας σβήστηκαν για προφανείς λόγους. Άσχετα του ποιος είχε δίκιο και ποιος όχι, στο τέλος υπερβάλατε και οι δύο οπότε δε μου αφήσατε άλλη επιλογή.

Και για να στείλω και κάτι on topic:

Deep Purple 7 φορές… :smiley:

7 φορες τον Gillan… αισχος!
χαρα στο κουραγιο σου! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

[quote=“led_zeppelin”]

Αστα να πανε Τελη, και τι δεν θα δινα για να τους δω… Η hard rock version των rolling stones.

ΥΓ: Απο τετοια σκατοφατσα (Tyler) πως βγηκε τετοια κορη? :?[/quote]

Η γυναίκα του ήταν plamate στην Αμερική… :wink:

Ε ρε τι κανουν τα λεφτα… :stuck_out_tongue:

…και πολυ καλα εκανες Cozy.
Δεν γουσταρω τις κοντρες, ταραζουν τον ψυχικο μου κοσμο και δεν θελω να χανω χρονο και ενεργεια σε ανουσιες καταστασεις, ο λογος που μπαινω στο forum ειναι καθαρα για θεμα χαλαρωσης και επικοινωνιας, δεν ειμαι εδω ουτε για να βγαζω τα απωθημενα μου, ουτε να τσακωνομαι με αργοσχολους!
Thanks… :wink:

Και για μην να ειμαστε φιλε Cozy και of topic:
H πρωτη μου συναυλια ηταν Running Wild & Raven στο Ροδον για την προωθηση του LP “Blazon Stone” το 1991 και για συνεχεια παρα πολλες ο αριθμος ειναι 3 ψηφιος.

Ετσι είναι δυστυχώς.Πάντως άμα είναι για τον Tyler χαλάλι.