Jag Panzer

Αυτό που λέει ο Briody “He didn’t want to commit to anything more with the band.” ήταν νομίζω και η αιτία που διαλύθηκαν μετά το “Scourge…” οπότε με βάση το νόμο των πιθανοτήτων θα ‘χουμε κι άλλο reunion με τον Τύραννο. Ουδείς λόγος ανησυχίας. Όσο για τον Γαρδούμπα, τελευταία φορά που τον άκουσα (σ’ εκείνο το βίντεο απ’ το KIT) ήταν σε πάρα πολύ καλή φόρμα φωνητικά. Εκτός κι αν πάρουν τον LaTorre ή τον Hall :stuck_out_tongue:

το έχει κάψει ο Τύρανος, δεν είναι μυστικό

Πολυ κουραση αυτο το “φευγει ο Tyrant, γυρναει ο Tyrant”… Το εχει καψει εντελως μαλλον. Και δεν τους ειδα και το χειμωνα #-o

Μαλακιες…

Εμ γαύρο μπάσκετ ήθελες να δεις

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ

Έτσι. Χλευασμός του πρέπει. Και χαιρεκακία. Οι μαλακίες πληρώνονται άνγκους.

:slight_smile: :slight_smile:

Ξυστε πληγες τωρα… Εισαστε πολυ κακοι ρε…

Ερωτηση για οποιον ξερει. Το Chain Οf Command σε cd ειχε κυκλοφορησει πρωτη φορα επισημα το 2004 με αυτο το εξωφυλλο

και επανακυκλοφορησε το 2013 με remastered ηχο με αυτο το εξωφυλλο.

Ειναι καλυτερος ο ηχος στο remastered και γενικα τι διαφορες υπαρχουν στο booklet?

Κοιτα, ενω τα remasters τα φοβαμαι καμια φορα, στο The Fourth Judgement εκαναν καλη δουλεια (μαλακια βεβαια που αλλαξαν το εξωφυλλο, φωτοσοπιες και τα δυο, αλλα το πρωτο θεματικα ηταν καλυτερο). Τωρα για αυτο δεν ξερω. Αν το χει αναλαβει ο Briody το αποτελεσμα θα ειναι καλο (αμα υπαρχουν αξιοσημειωτες διαφορες βεβαια. και η πρωτη εκδοση remastered ηταν, ποσο διαφορετικο να ειναι πια).

Ηχογραφεί ο Tyrant νέα κομμάτια λέει… Oh well, ούτως η άλλως ως τον Σεπτέμβρη θα φύγει πάλι :stuck_out_tongue: Οπότε πλησιάζουμε όλο και περισσότερο στην προφητεία του γέροντα…

Ρε Θεέ, πληζ.

Φάε τη γλώσσα σου ρε μαύρε! Ντουέτο να κάνουν όπως στο ΚΙΤ!

Άντε να ζεσταινόμστε σιγά σιγά…

Μια χαρά και η συνέντευξη και πουτάνα όλα την Κυριακή…

Υπέροχη συνέντευξη πάντως. Και Briody φέτος σε τρελά κέφια.

Γίνεται να διαβάσεις αυτή την συνέντευξη και να μην εκτιμήσεις ακόμα περισσότερο τα όσα πρεσβεύουν ο Mark και οι Jag Panzer;

Σας ευχαριστώ παιδιά. Πραγματικά πολύ τίμιος και κουλ τύπος ο Mark…

είναι γνωστά αυτά τα πράγματα εδώ και χρόνια…

Eν όψει της συναυλίας ας δούμε κι αυτό. Για να μην ξεχνιόμαστε…

8 Likes

Λίγο ενδιαφέρον πάντως έχει η συναυλία, από τι καταλαβαινω
Χτες πήρα 2 εισιτήρια για μένα και τη γυναίκα μου και ήταν των 22ευρω
Θα τιμήσω για άλλη μια φορά πάντως τους J P

4 Likes

Ας πούμε εδώ λίγο για τα χτεσινά.

Αρκετός κόσμος (δεν ήταν δα και το Γουέμπλεϋ), ομολογώ ότι δεν το περίμενα.
Σετλίστ αναμενόμενα πολύ καλό, αλλά χωρίς εκπλήξεις. Ο ήχος, πάνω που καθόμασταν λίγο μπουκωμένος ειδικά προς τα μπροστά. Δλδ τι λίγο, κάποια στιγμή πόνεσαν τα αυτιά μου. Αλλά πηγαίνοντας προς το πάνω μπαρ, ήταν σαφώς καλύτερα.
Ο Τύραννος είναι μια κατηγορία μόνος του και δεν είναι νέο αυτό. Ακαταπόνητος στα 60 του, με την επιβλητική του φωνή στο μάξιμουμ (και με τα σχετικά βέβαια, αλλά δείξτε μου έναν τραγουδιστή χωρίς τα σχετικά και θα σας δείξω έναν μακαρίτη τραγουδιστή) και με τον μοναδικό 80s αέρα, μας ταξίδεψε στο χρόνο, μαζί με τους συνοδοιπόρους του.
Δεν ήταν η καλύτερη συναυλία του κόσμου, αλλά ήταν ο,τι χρειαζόμαστε για να πιούμε μπύρες (@jonkyr) και να φύγουμε ικανοποιημένοι στο τέλος.

ΥΓ. Η φάση με το τσιγάρο είναι άντε και γαμηθείτε επιτέλους.
ΥΓ2. Ρε κοπέλα μου, σε συναυλία είσαι, άσε την πάρλα γαμώ το κεφάλι μου…

10 Likes

Να συμπληρώσω εδώ ότι ο κιθαρίστας τους, έδεσε πάρα πολύ με το γκρουπ, έπαιξε σχεδόν πανομοιότυπα τα σόλο και είναι και ωραίος τυπος
Στο τέλος κατσανε ολα τα μέλη του γκρουπ να φωτογραφηθουν και να υπογραψουν
Γενικα πάντα χαίρομαι να τους βλέπω λαιβ, τιμούν αυτό που παίζουν και το κόσμο που θα ρθει να τους δει

4 Likes

Σήμερα ο Τύραννος και η παρέα του μοιράζουν πόνο, ε;
Είναι εκεί έξω…

7 Likes