Joss Whedon Appreciation Thread

Δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα αυτή. Μιλάμε για ένα project που προς το παρόν δεν το θέλει κανείς με τελευταίο που έχει αρνηθεί να είναι ο Del Toro.

φαντάζομαι θα τρελαθείτε ! δείτε cast

http://flix.gr/news/den-einai-goynti-alen-den-einai-goyiliam-saiksphr.html

Πιο αναμενόμενη ταινία της χρονιάς.-

μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι το buffy ειναι απο τις καλυτερες σειρες εβερ και τετοια? (δεν ειμαι σαρκαστικος, απλα δεν εχω δει τιποτα και το εχω απορια)

Ο λόγος είναι ότι πιο αξιαγάπητους χαρακτήρες δεν συνάντας εύκολα στην μικρή οθόνη. Αν και ο πρώτος κύκλος δεν λέει πολλά από σενάριο, στους επόμενους γίνονται τα πάντα σχεδόν. Ορισμένα επεισόδια είναι αριστουργηματικά (The Wish, Hush, The Body και πολλά άλλα). Αγωνία, Περιπέτεια, Έρωτας, Δράμα, Προδοσία, Τραγωδία, Χιούμορ, Αισιοδοξία, άφθονο Ξύλο και πάνω από όλα ένας ύμνος στην πραγματική Φιλία. Είναι αλήθεια πως αν είναι κάποιος ηλικιακά ανάμεσα στα 15 με 25 έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να γουστάρει την σειρά καθώς ταυτίζεται πιο εύκολα με τους ήρωες. Για τους άλλους υπάρχει και ο Giles! Το Βuffy κατά βάθος δεν έχει να κάνει με βρικόλακες. Κατα κάποιο τρόπο είναι αλληγορία για το πέρασμα στην ενηλικίωση, την απώλεια της ασφάλειας και την αίσθηση του καθήκοντος. Στις τρεις καλύτερες σειρές για εμένα.

εγω ακομη περιμένω κατεβατό απο lupin για να την αρχίσω :roll:

Πολύ καλά τα λέει ο stammargg.

υπαρχει θρεντ για το cabin in the woods?

η βασική απορία ειναι η εξης : το μπαφυ βλέπεται σήμερα ή θα μας κάνει πολυ 90ήλα?

Καλή ερώτηση, θέλω και γω να δω το μπαφυ, 145 επεισόδια είναι όμως και θέλουν αρκετό χρόνο.

Aν και δεν είμαι καθόλου αντικειμενικός όταν πρόκειται για την αγαπημένη μου σειρά (και καλύτερη σειρά που έχει υπάρξει), το μυστικό για ‘μένα είναι να μην παρατήσεις τη σειρά στην πρώτη σεζόν (άντε και στο μισό της δεύτερης). Η πρώτη γνωριμία με τη σειρά για πολλούς δεν είναι η καλύτερη. Θα σας φανεί αρχικά out of date, με χάλια εφέ κλπ κλπ, αλλά αν δεν την παρατήσεις όμως θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω. Απ’ την τρίτη και μετά θα βλέπεις tv history. Προσωπικά τις δύο πρώτες σεζόν τις εκτίμησα όταν τις είδα ξανά αφού είχα τελειώσει τη σειρά.

Το έχω ξαναπεί, όσοι έχετε ενδοιασμούς, απλά μην έχετε. Δείτε την. Δεν γίνεται να κάνουμε τόσο λάθος όλοι εμείς, κριτικοί και κοινό, που την αποθεώνουμε ακόμα και σήμερα.

http://flix.gr/news/blepontas-thleorash-ena-epeisodio-th-fora-9-buffy.html