Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

Ελπίζω μέχρι τον Ιούλιο να αλλάξουν λίγο το set που παίζουν το οποίο το βρίσκω τέρμα συντηρητικό και βαρετό για όσους τους έχουν ξαναδεί.Που κακά τα ψέμματα θα είναι και η πλειοψηφία στο live.Δε νομίζω ότι κερδίζουν νέους οπαδούς οι Priest.

Έχεις βγάλει νέο δίσκο με καθολική αποδοχή στους fans σου και αρκετά μεγάλη αποδοχή σε πιο casual ακροατές.Και πας και μου παίζεις μόνο τρία κομμάτια από αυτόν διάρκειας 12-13 λεπτών όλα μαζί και μάλιστα ίδιου στυλ? Για να ακούσουμε τον Halford να σκοτώνει το Painkiller και χιλιοστή φορά τα another thing coming κλπ ?

Τόσα ωραία mid tempo έχει το Firepower , ο καράφλας θα μπορούσε να τα πει γαμάτα στην συναυλία.

ενώ έχεις τα δίκια σου δεν μπορώ να τους σχολιάσω αρνητικά γι αυτή την επιλογή γιατί

είναι μπάντα στην δύση της καριέρας τους κυριολεκτικά
είναι σχεδόν 70 τα 2 μέλη
δεν έχουν το κλασσικό και βασικό κιθαριστικό δίδυμο
δεν έχουν καμία ανάγκη για νέους οπαδούς. Ό,τι έκαναν και πρόσφεραν το πρόσφεραν και με το παραπάνω όταν έπρεπε. Επηρέασαν τους πάντες και το λιθαράκι τους στο μεταλ είναι… κοτρόνα ( σε αντίθεση με αυτά που διάβασα στο θρεντ αυνανιστήρι .42 ποστ απείρου κάλλους από χτες λες και πέθανε κανένας ή έβγαλαν κομμάτι ρε κατσαπλιάδες )

Το πιο πιθανό είναι ότι αυτά μπορούν αυτά παίζουν ώστε να παραμένουν αξιοπρεπής

2 Likes

Αφού ο άλλος πάει και απαντάει post-post :joy:

2 Likes

4 Likes

Μια σημαντική ερωτηση: Υπάρχει κανεις που εχει παρει εισιτήριο 2ημερου με καμπιγκ και τελικά ΔΕΝ θα μεινει καμπιγκ ωστε να το αλλαξουμε με το απλο 2ημερου που εχω παρει?
Βοηθάτε!

Περιμενω το sinner σαν μικρο παιδακι :flushed:
Αντε και πλησιαζει!!!

2 Likes

Πέμπτη 19 Ιουλίου

Terra Stage
Judas Priest: 22:30-
Saxon: 19:30-20:45
Accept: 17:50-19:00

Vibe Stage
Sabaton: 21:00-22:15
Foray Between Ocean: 17:00-17:30
Null’O’Zero: 16:15-16:45
Jacks Full: 15:30-16:00

4 Likes

Accept πριν από Saxon? Οκ, λίγο περίεργο μου κάθεται, αλλά ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να μετακινηθουμε πολύ αφού οι Sabaton θα είναι στη μικρή σκηνή.

1 Like

Μπα έχει και μικρή σκηνή;;; Δεν το πρόσεξα :stuck_out_tongue:

5 Likes

Μην γκρινιάζετε όλα κομπλέ. Θα μείνουμε στην ίδια σκηνή όλο το απόγευμα

6 Likes

Accept 6 παρα δεκα? :hushed: θα ψηθουμε.
Θα μετακινηθω για λιγο απο περιεργεια για να δω τι παιζει με sabbaton ( και τανκ😂)αλλα μονο καλο ειναι που οι μεγαλοι παιζουν στη μεγαλη. Λογικα θα εχουμε την απλα μας

Ξέρουμε πόσος κόσμος αναμένεται περίπου στους Priest?

απ οτι ακουγεται 10-15 περιπου

10 με 15 μου φαίνεται πολύ καλό νούμερο.

1 Like

Σιγά μην έχει τόσους.

Oι μισοί

Oι μισοί και καλά θα είναι…

1 Like

σοβαρευτειτε ρε, τι 5.000 max, ειναι πολυ καλο το heavy πακετο για τοσα λιγα, υπαρχει κοινό για τα γερομέταλλα, μιλαμε για 3+1 μπαντες κορυφης ! +του οτι το νεο JUDAS σπερνει κανονικα και θα ειναι και ισχυρο κινητρο (δεν θα ειχε το ιδιο αντικτυπο με εναν νεροβραστο δισκο…)

Θεωρω οτι 10.000 θα εχει σιγουρα την Πεμπτη…

3 Likes

Μακάρι να έχει 10.000, θα τον πιούμε που θα τον πιούμε την Παρασκευή ας είμαστε λίγοι πιο χαλαροί την Πέμπτη…

1 Like