Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

den leo pos 8a xei mono 5000 (gia tin proti mera den exo akousei noumera oute gia plaka) alla 9 sta 10 atoma (filous/gnostous) pou rotao lene pos 8a pane mono Maiden. simfona me to ti grafete sto forum (olo tis idies bands fernoun kai pos den einai kalo kinitro gia na pane tin mera ton Priest) oute kai go to vlepo na ftanoun to 10000 (asxetos an vgalane oi Priest kai oi Saxon kala album), idika an laveis ypopsin pos Sabaton/Accept (oxi pos niazei tous perisoterous oi Sabaton) tous eixame dei prosfata (persi) kai o ellinas den einai kai ap tous opadous pou paei se live tis idias bandas poli suxna. kata t’alla sumfono apoluta me tin apopsi sou.

Δύο σημειώσεις για το αποπανω ποστ

  1. ο Έλληνας είναι ακριβώς αυτός ο οπαδός που θα πάει συχνά σε λαηβ της ίδιας μπάντας

  2. εδώ στο φόρουμ λέγαμε το αντίθετο. Ότι το πακέτο των 3 ιστορικών συγκροτημάτων του κλασσικού μετάλ είναι άκρως ελκυστικό

2 Likes

file ego to adi8eto akouo apo gnostous/filous “pali autoi siga min pao ktl” kai sto forum ypirxan atoma pou legane to idio pragma (den nomizo na 8umamai toso la8os). anyways opos eipa den diafono me ton legolas einai poli kalo paketo alla ta noumera alla dixnoun (vevaia kai pali 8a borouse na eixe kamia diaforopiisi alla einai kai poios periodeuei kai 8elei na er8ei).

Επειδή το διήμερο για κάποιους και οικονομικά και λόγω υποχρεώσεων είναι δύσκολο…και οι περισσότεροι έχουμε δει όλες τις μπάντες τουλάχιστον 1 φορα…οταν ήρθε η ώρα της επιλογής πολλοί επέλεξαν της ημέρα των Judas…για σίγουρη διασκέδαση :Ρ και value for money αφού την Παρασκευή το μόνο ενδιαφέρον είναι οι Maiden…

Μην ξεχνάς 'ομως 'οτι maiden εχουν να ρθουν 7 χρόνια και πολλοί δεν τους έχουν δει.
Για judas το κόβω 7000 max.

Volbeat… :slight_smile:

1 Like

Ρε παιδιά μπορεί κανείς να μου αιτιολογήσει το Accept πριν από Saxon?

1 Like

για μενα το αναποδο δε θα εβγαζε κανενα νοημα.
Πολυ σωστο ειναι.
Τα νεκρα χρονια που περασαν οι Accept τους κοστησανε

4 Likes

Για την παρέα μου οι volbeat είναι αδιάφοροι :stuck_out_tongue:

1 Like
  1. Όσοι γράφουν greeklish, μου βγάζουν τα μάτια και τελικά δεν τους διαβάζω…Μπορείτε να με βρίζετε ελεύθερα, δεν θα σας απαντήσω ποτέ…

  2. Κι εγώ αποφάσισα να διαλέξω μέρα. Και συγκρότημα(τα). Ε, η πρώτη μέρα δεν είναι το ίδιο με τη δεύτερη… Ατσάλι κλπ… Ντόνινγκτον 1985 φάση κι ετς…

1 Like

Είμαι μαζί σου σε αυτό, μπορεί τα νεκρά χρόνια να τους στοίχησαν αλλά αυτή τη δεκαετία είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση.

Ναι αυτό πιστεύω και εγώ, δηλαδή η αναγέννηση των Accept τα τελευταία χρόνια ειναι πολιτισμικό φαινόμενο προς ανάλυση!

(φαντάζεστε να είχε γίνει τπτ παρόμοιο και με queensryche; πω…)

Αυτοί χάνουν !!! (Πλάκα κάνω φυσικά) :stuck_out_tongue:

Εγώ θα πάω και στις δυο ημέρες αλλά όντως υπάρχει ένα κλίμα ότι , ειδικά τα νέα παιδιά, μαζεύουν χρήματα μόνο για την ημέρα των Iron Maiden . Δύσκολοι καιροί δυστυχώς …

5o όνομα οι Metallica, συγκρότημα μεσαίου βεληνεκούς!

1 Like

Εν τω μεταξύ, όλοι υπάρχουν και περιοδεύουν ακόμα. Οι δύο μάλιστα γεμίζουν και στάδια.

3 Likes

Αυτό είναι το βασικό - και εντυπωσιακό, πραγματικά - συμπέρασμα! Τελικά, είναι παγκόσμιο φαινόμενο οι μεταλλάδες να επιλέγουν να βλέπουν τα ίδια και τα ίδια συγκροτήματα live!

Και οι ZZ Top παραμένουν πολύ μεγάλο όνομα που παίζουν σε μεγάλους χώρους , ακόμα . Και ήταν ήδη “παλιοί” τότε φαντάζομαι

Ε, σε αρενες οι ΖΖΤοπ. Τοτε ειχαν βγαλει το Ελιμινεϊτορ, οποτε καταλαβαινεις.

:sunglasses:

2 Likes