Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

Εχω την αισθηση οτι σημερα οσοι μεταλλαδες(ειτε λογω υποχρεωσεων ειτε λογω επιλογης)δεν πηγαμε ,θα το μετανιωνουμε για καιρο…

3 Likes

Μάλλον έχεις δίκιο γιατί αποχωρώ γεμάτος και πλήρως ικανοποιημένος από μια μεγάλη βραδιά

Ρε παιδιά αν μάθετε πόσοι ήμασταν πείτε το γιατί αν αυτό σήμερα δεν ήταν πάνω από 15000 θα έχουμε ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα αύριο με τους over 30000 που λένε όλοι

Με τον ενθουσιασμό ακόμα ζεστό ψηφίζω

Saxon > Accept >Priest >Sabbaton χωρίς να έχω παράπονο από κανένα

3 Likes

Καλά δεν νομίζω ότι περίμενε κανείς μας να μην είναι απίστευτη ημέρα σήμερα. Απλά δεν γινόταν σε ότι με αφορά.
Το ζητούμενο τώρα είναι τι θα γίνει …αυριο διότι εάν με 10-15.000 δεν παλευόταν σήμερα, αύριο τι θα κάνουμε ;

Το θεμα ειναι οτι αυριο θα παω με αμαξι και υπολογιζω να φτασω μαλακασα 3,30-4. Που ειναι καλυτερα να παρκαρω? γιατι ειδα σημερα με το 1/3 (?) του κοσμου ,σε σχεση με αυριο, να γινεται χαμος απο αυτοκινητα

Εγω παντως θα παω μακρια με σκοπο να περπατησω αλλα να φυγω γρηγορα πιο μετα, απο κομβο της Μαλακασας αντι να παω δεξια προς Τερα Βαημπ, κανω αριστερα προς Αυλωνα και το αφηνω καπου εκει, μετα φευγεις αμεσως γιατι πας αναποδα και δεν μπλεκεις καθολου με την ουρα απο τα πουλμαν κτλ.

1 Like

Εγώ ξέρω ότι ακόμα μπλοκαρισμενοι ειμαστε

Και στις 2 πλευρές

@morgoth μέχρι να περπατήσεις θα έχει γίνει ήδη πανικός

Εγώ είμαι ήδη σπίτι μου εδώ και 10 λεπτά. Οι Judas Priest απλά εκπληκτικοί και με ήχο καμπάνα όπως πάντα. Μακάρι να συνεχίσουν για όσα περισσότερα χρόνια γίνεται.

2 Likes

Τι συναυλία Θεέ μου , σε ευχαριστώ που έζησα αυτό το απίστευτο μεταλλικό πάρτυ με αυτούς τους κολοσσούς . Κόσμος υπεραρκετός , φανταζομαι αύριο θα γίνει της πουτανας το κάγκελο. Πήγα και ήρθα με το ΚΤΕΛ απλώς άψογα .
Όσο για τις μπάντες Accept σούπερ, μεγάλη αδικια να παίζουν μεσα στον ήλιο , Saxon εκπληκτικοί με έναν φανταστικό frontman , Sabbaton αστείοι μουσικά από ότι άκουγα (δεν έχω επαφή με αυτή την μπάντα ) κάτι σαν ψευτοεπικοι , της ΠΛΑΚΑΣ, lordi και απορώ που τους έβαλαν μετά από Accept-Saxon, πείτε μου ότι θέλετε για την επιτυχία τους εγώ είδα τα 3/4 του κόσμου να απέχουν και να έχουν γεμίσει τα φαγάδικα και τις μπιραρίες την ώρα που έπαιζαν , πολύ μικρό μου φάνηκε το κοινό τους. Judas Priest ,ΕΝΤΑΞΥ μοιάζουν κάπως με cover μπάντα αλλά η καλύτερη cover μπάντα όλων των εποχών , απλώς δέος.

3 Likes

Πόσο τεράστιος ροκσταρ έχει γίνει πλέον ο Richie Faulkner !! Απίστευτος

Σπουδαίοι και οι Priest,εγώ βέβαια γουστάρω nightcrawler, touch of evil κλπ (όχι ότι δεν έπαιξαν κομματάρες Ripper π.χ. ) που δεν τα λένε πλέον οπότε μοιραία με κέρδισαν οι Σαξονες & Accept .

Η 2η όντας η μπάντα που καθολικά το κοινό λατρεύει παθολογικά τα νεότερα κομμάτια της δισκογραφίας τους . Τι άλλο να πεις όταν εγώ π.χ. γκρινιάζω που δεν έπαιξαν stalingrand

Ωραίοι και οι Sabbaton με τα σκηνικά και τα pyros . Δεν με τρέλανε ο ήχος τους αλλά παίζουν ορεξάτοι οπότε εγώ τους αποδέχομαι κι ας μην κόβω φλέβα

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ρε παιδιά

αύριο το νου σας , ΝΩΡΙΣ

2 Likes

Ρε το σετλιστ των Πριστ ηταν πολυ καλο! Sinner, Ripper, Tyrant, Night Comes Down, τρια φοβερα απο το καινουργιο, γαματο You’ve Got Another Thing Comin’ που δεν ξεχειλωσαν, μονο το Painkiller δε μου αρεσε.

Saxon εκπληκτικοι, εχουν και τραγουδαρες,επαιξαν και φοβερα,η κωλογρια μιλαμε δεν εχει χασει καθολου φωνη.

Accept παρα πολυ καλοι, ειχα να τους δω απο το 2005, ο τραγουδιαρης γαμω και ο ατιμος ο Wolf φαινεται 20 χρονια νεοτερος.

Και οι τρεις μπαντες που επαιξαν, γαμησαν.

3 Likes

Μόνο φόβος για τον πανικό αυριο.
Δε ξέρω να υπολογίζω κόσμο αλλά αν αυτό ήταν το max 15k που λέγανε τότε το αυριανό θα είναι απλα αδύνατο για τον μέσο άνθρωπο να επιβιώσει :stuck_out_tongue:

2 Likes

Εκει που σου λεω το βαζεις και φευγεις προς τα πανω για Αυλωνα, δεν μπλεκεις καθολου στην ουρα του Τερα ουτε στην ουρα απο Μαλακασα, φευγεις προς Αυλωνα στον παραδρομο και γυρνας μια εξοδο πιο πανω προς Αθηνα.

1 Like

Ναι ρε ο biff τι φωνάρα ήταν αυτή και τι υποβλητική παρουσία και τι headbanging έκανε ο τύπος !!! Πράγματι αυτοί οι Saxon σκίζουν live και δεν είμαι και ΚΑΝΑΣ φανατικός οπαδός τους.

2 Likes

Accept παραδοσιακά γάμησαν κι έφυγαν. Saxon είχα να δω από το 2005 περίπου στο gagarin με απατά η μνήμη μου πότε ακριβώς ήταν. Τι σκατά; Δεν γερνάει ο Biff; Η φωνή του και η σκηνική του παρουσία ήταν τέλεια, για μένα το highlight της βραδιάς.
Sabaton είχα δει το 15 στο Wacken και δεν ήξερα από που να φύγω απ το συνοστισμό Γερμανών πιτσιρικάδων. Χτες ούτε για πλάκα δεν πλησίασα τη σκηνή. Προτίμησα να φάω κάτι από κει μέσα, τεράστιο λάθος. Είχε burger και hot dog της χειρότερης δυνατής ποιότητας, ακόμα έχω καούρα απ την αηδία.
Στους Priest είχε επέλθει κούραση ήμουν κι απ τη δουλειά και χωρίς καφέ και κάτσαμε στην άκρη λίγο πιο απόμερα. Καλή προσπάθεια συνολικά, θα προτιμούσα διαφορετικό setlist γιατί βαρέθηκα στο πρώτο μισό αλλά συνολικά ήταν η χειρότερη εμφάνισή τους που είδα, κάθε πέρσι και καλύτερα που λένε.
Για τον κόσμο όπως είπαν και πιο πάνω αν όντως σήμερα ο κόσμος είναι 2,5 φορές περισότερος θα είναι ζόρικα τα πράγματα. Επίσης προτιμήστε να πεινάσετε και να φάτε απ τους βρώμικους απ έξω παρά να ακουμπήσετε τις αηδίες που θέλει να μας ταίσει με το στανιό ο Λώρης.

4 Likes

Ο ΚΚ “ζει”, τσακιστε τους ναζι.

3 Likes

Μιας κ αναφερθηκε πιο πανω απτον ρεμπελ.
Για μενα ο faulkner ηταν αποκρουστικος, θυμομουν απτο 11 που τους ειχα δει οτι ειναι ποζερας και δε με χαλαγε κιολας γιατι γουσταρω και glam αλλα χτες το παρατραβηξε.
Δεν ξερω αν τα κοριτσακια μπροστα γουσταρανε τη φαση (γιατι ειναι και ομορφοπαιδο) αλλα στα ματια μου παραηταν too much.
Παικτικα αψογος για αλλη μια φορα ομως

Πάρα πολύ ωραία φάση χθες όλες οι μπάντες τα έδωσαν όλα, Accept μεγάλη αδικία να παίζουν στο λιοπύρι ενώ βρίσκονται στην καλύτερη τους φάση σε όλα τα επίπεδα και παίζουν τον ένα ύμνο μετά τον άλλον με έναν frontman που μας έχει κάνει να ξεχάσουμε τον Udo (δεν κάνω πλάκα). Saxon από την άλλη αν και τα καινούρια τους δεν τα θεωρώ όσο κορυφαία όσο των Accept όταν σου παίζουν αυτούς τους ΥΜΝΟΥΣ (Crusader, Heavy Metal Thunder, Strong Arm of The Law, Mororcycle Man, Wheels of Steel, Denim And Leather κτλ ) τι άλλο να θέλεις; Συν ότι έχουν κωλόγρια Biff που δίνει μαθήματα frontman ακόμα και σήμερα.
Sabaton δεν ασχολήθηκα, οκ τους είδα πέρσι, έχουν σόου και 5 καλά κομμάτια μετρημένα, ε μετά τον πούλο. Μπύρα, άθλιο burger (μην φάτε) και άραγμα.
Priest οκ είχα κι εγώ τις αμφιβολίες μου, αλλά φοβερό σετλιστ και γαμάτη απόδοση σε γενικές γραμμές, θα μπορούσαν να μην έπαιζαν το Painkiller γιατί είναι λίγο κρίμα να χαλάει την- κατά γενική ομολογία -καλή απόδοση του Rob. Άξιοι οπως και να έχει! Γενικά φοβερή μέρα.

Κόσμο πρέπει να είχε γύρω στις 15 χιλιάδες, προσωπικά δεν ταλαιπωρήθηκα πουθενά, σήμερα θα δούμε τι και πως, λογικά θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

4 Likes

Λείπουν τέτοιοι ρε συ την σήμερον ημέρα. Δεν είναι και πολλοί πλέον οπότε δεν με χαλάει καθόλου

Εντάξει, rayban και σπαγκατο με flying v και παίξιμο ανάποδα ή με τα δόντια. Σιγά την ποζερια χάχα :joy:

4 Likes

Η αλήθεια είναι ότι ήταν καλή η οργάνωση και όντως δεν ταλαιπωρηθήκαμε. Όσο για τον Udo, κάτι φίλοι που τον είδαν πριν 20 μέρες στο Chania rock festival είπαν ότι ήταν ακόμα καλύτερος από τους σημερινούς Accept. (Και απόρώ πως διάολο γίνεται αυτό;)

1 Like

Δεν ξέρω πραγματικά, εγώ δεν διάβασα και τόσο θετικά πράγματα για την εμφάνιση του, προφανώς όταν παίζει τα παλιά έπη θα περάσεις καλά, το θέμα είναι ότι με τους Accept περνάς καλά και με τα καινούρια κομμάτια, αυτό είναι το στοίχημα που κέρδισαν.

4 Likes