Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

παντα ετσι ηταν και θα ειναι στην πραγματικοτητα

Εγω θυμαμαι παλιοτερα εβαζαν πλαστικα, αν οχι στο Sonisphere, τοτε την προηγουμενη φορα που ειχα δει μεταλλικα ειχα πλαστικα καλυμματα κατω, δεν ξερω γιατι τα σταματησε, πρεπει να φαγαμε απο 5 κιλα χωμα εκαστος χτες.

1 Like

Το θέμα με το χωράφι είναι ακριβώς αυτό, δεν πληρώνει ενοίκιο. Και το σέβομαι ως επιχειρηματικό κίνητρο. Ας δώσει όμως και λίγα χρήματα να το στρώσει λίγο, έλεος πια… Το '11 δεν είχαν και λίγο κόσμο οι Maiden, προσέγγισαν τις 20000, κέρδος έβγαλε, δεν είναι και πανάκριβοι να έρθουν, μη φανταστείτε. Το 2011 πρέπει να έπαιρναν 350000 λίρες με όλα τα έξοδά τους. Αλλά είχε καλομάθει με πάμφθηνους Depeche Mode να του βγάζουν υπερκέρδος και “χαλάστηκε” το πουλάκι μου…

3 Likes

κανένα 15άρι είχε από κόσμο νομίζω τα εισιτήρια ήταν γύρω στις 11.000.

Η αμοιβή τους παίζει ανάλογα με το τουρ -πχ φέτος ήταν πιο πάνω από το BoS αλλά όντως δεν είναι απλησίαστοι.

@morgoth ναι αυτόν τον τάπητα λέω κι εγώ. Συνήθως τον βάζουν σε στάδια για να προφυλάξουν το χόρτο, αλλά και στο χωράφι όταν έβαζε (βλ. Sonisphere) μέχρι τον πύργο βελτιώνονταν πολύ η κατάσταση.

to ride like the wind to pai3an epeidi to fona3a ego(if u dont wanna believe it dont) kai eipe auto den einai metal kommati(i Saxon ekdosi einai SAFOS 1000 fores kaluteri ap to original kat eme) kai mou kanan to xatiri.

7 Likes

Νομίζω εκανε και χιούμορ λέγοντας ότι “μετά θα γράφουν τα περιοδικά ότι οι Σάξον παίζουν cover” . Κάπως έτσι περίπου το είπε

Πολύ ωραία στιγμή, είπε και ότι ίσως κάνουμε λάθη αλλά είναι λαηβ κλπ

Σούπερ το έπαιξαν

3 Likes

yeah yeah to pe, kai ego pou moun kagelo(giauto kai akoustike i foni mou, vevaia fona3a otan upirxe isixia so I was lucky) eida pou allazane to kourdisma stis ki8ares prin to 3ekinisoun(indication pos den itan sto set)

4 Likes

Ευτυχως οταν που ρωτησε “ποσοι θελετε να το παιξουμε” εκανες τη φωνη σου να ακουστει σαν χιλιαδες ατομα να φωναζουν “yeaaaah” :stuck_out_tongue:!

5 Likes

Εισαι τεραστιος!!! Δεν περιμενα να το παιξουν με τπτ.
Ολος ο κοσμος αγκαλια να τραγουδαει ολους τους στοιχους. Μπραβο μαν

6 Likes

Κι όμως κάπου τόσους είχε το '11. Αντίθετα, το '99 που πολλοί πιστεύουν ότι είχε πολύ κόσμο, δεν ξεπερνούσε τις 16000. Ομοίως και το 1988 που ακούγονται κάποια τρελλά νούμερα, είχε αρκετά κάτω από 20000. Αρκετά με Maiden όμως, αυτό είναι το thread των Priest. Φωνητικά ο Halford μπορεί να συγκριθεί μόνο με την υπερ-επική συναυλία στην πλατεία νερού. Φυσικά δεν ξεπέρασε την ανυπέρβλητη σόλο εμφάνισή του στο Ρόδον, αλλά μιλάμε πια για πολλά χρόνια πίσω. Προσωπικά θεωρώ ότι ήταν η καλύτερη ζωντανή εκτέλεση του Painkiller από όλες τις άλλες επισκέψεις των Priest.

1 Like

Το Painkiller για μένα ήταν το μόνο κομμάτι που εκτελέστηκε κυριολεκτικά, δε θα έπρεπε να το παίζουν, ο Ρομπ δεν μπορεί να το τραγουδήσει. Επίσης, το video που έδειξαν στο συγκεκριμένο τραγούδι για τον Glenn μου έκανε άσχημη εντύπωση, γιατί ήταν σα να έχει πεθάνει ο άνθρωπος και να τον δείχνουν στις οθόνες.

6 Likes

Θα διαφωνήσω για την απόδοση στο Painkiller, θα συμφωνήσω απόλυτα για το video, έβγαζε πολύ RIP…

1 Like

u right mas eprepe na xa grapsei but to be honest I started it(kai kalos edo pou to leme)

1 Like

Αυτό ακριβώς. Εχει πλουτίσει ο Λώρης από το Rockwave τόσα χρόνια, ας επενδύσει λίγο στο χωράφι.

Οι συνθήκες είναι τριτοκοσμικές.

1 Like

τον σαμπανη τον ειδαμε κ εμεις αλλα δεν ημασταν σιγουροι…Αφου υπαρχει κ αλλος που το λεει μαλλον αυτος θα ηταν

Ο Σαμπάνης με τις σαχλαμάρες που τραγουδάει είχε τα μούτρα να πάει να δει Judas Priest? Αυτό λέγεται θράσος κύριοι. Άντε και ο Αργυρός την επόμενη φορά!

3 Likes

Ο Σαμπάνης είναι μεγαλος φαν του Καράφλα. Ήταν και στη πλατεία νερού με γκομενακι στους priest-whitesnake. σεβασμός στο γιωργη.

Toν έφαγαν πριν 1 μήνα τον Καράφλα

1 Like

καράφλας μόνο κρέπα Μενίδι - Φιλαδέλφεια :sunglasses::metal::metal::metal:

1 Like

Έχει και Ζωγράφου ρε!

1 Like