Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

Και η Lady Gaga πηγαίνει στους Maiden.

Αυτό λέμε :stuck_out_tongue:. Άλλο το τι παίζεις κι άλλο το τι ακούς :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Τιποτα δεν θα λεγαμε, μαγκια του να πηγαινε. Το να θεωρω την μουσικη του σκουπιδι (οχι αντικειμενικα, στα δικα μου αυτια) ειναι δικαιωμα μου ομως νομιζω ε?

2 Likes

Εγώ στο δίνω το δικαίωμα. Κάποιος άλλος πιο πάνω δεν στο δίνει επειδή λέγοντας κάποιες μουσικές σκουπίδια, χωρίζεις τη μουσική σε ανώτερη και κατώτερη.

Ένα σχόλιο έκανα (ολίγον χιουμοριστικό κιόλας) και έγινε θέμα από το πουθενά. Λες και είχα μια σκασίλα αν πηγαίνει σε metal συναυλίες ο Σαμπάνης και ο κάθε Σαμπάνης.

Ή λες και με ενδιαφέρει που η Πάολα γαβγίζει στα σκυλάδικα αλλά σε συνεντεύξεις της δηλώνει ότι στο σπίτι της ακούει Metallica και Sepultura. Τρομερό.

Στο λαιβ της δινεις δικαιωμα της Παολας να παει;

Boston σορρυ ρε φιλε αλλα οταν εγω πχ ακουω απο 70s progressive (οταν θελω ποιοτητα) μεχρι glam και classic metal (οταν θελω ενταση) αν γνωρισω ατομο που ακουει σαμπανη,παολα ή μουζουρακη,μαραβεγια,πυξλαξ θεωρω οτι δεν εχει να μου προσφερει κατι μια συζητηση μουσικης μαζι του. Πες με ελιτιστη ή οτι αλλο θες αλλα δεν αλλαζω αποψη. Υπαρχει καλη μουσικη και σκουπιδια,και ο καθενας μας εχει μια ‘‘ενοχη σκουπιδοαπολαυση’’. Απλα καποιοι ακουνε μονο σκουπιδια, συνηθως αυτοι που δηλωνουν '‘ακουωαπολα κ ροκ’':joy:

8 Likes

Απορία : γιατί η Suzuki δεν κάνει μήνυση στους Sabaton?

3 Likes

Μισο, αυτο που γραφω στην παρενθεση νομιζω ειναι σαφες, μιλαμε για τα δικα μου αυτια, ουτε διεκδικησα κανεναν τιτλο ως υπερτατος κριτης της ποιοτητας της μουσικης, ουτε μιλησα για αντικειμενικα (σιχαινομαι αυτην την λεξη οταν μιλαμε για τεχνη) ανωτερη η κατωτερη μουσικη.

1 Like

Φιλαράκι εγώ δεν διαφωνώ μαζί σου. Το ίδιο λέμε. Είπα χτες ότι θεωρώ τη μουσική του Σαμπάνη σαχλαμάρες. Και μου την έπεσε ο άλλος ότι δεν υπάρχει καλή και κακή μουσική. Υπάρχει (σύμφωνα με αυτόν) μόνο μουσική που μας αρέσει και μουσική που δεν μας αρέσει. Εντάξει, στην τελική όπως το βλέπει ο καθένας.

@pantelis79 Εγώ της επιτρέπω, αυτή δεν πηγαίνει :sunglasses:

@morgoth Προφανώς μίλησες για τα δικά σου αυτιά. Κι εγώ προφανώς για τα δικά μου αυτιά μίλησα όταν είπα ότι ο Σαμπάνης τραγουδάει σαχλαμάρες. Δεν μίλησα για όλη την κοινωνία. Επίσης πουθενά δεν είπα ότι πήγες να το παίξεις υπέρτατος κριτής. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι για να κάνουμε αντιπαράθεση και να διαφωνήσουμε.

Κατσε ρε, δεν σου την επεσε κανεις γιατι ειπες οτι ο Σαμπανης παιζει σαχλαμαρες (δεν νομιζω να διαφωνει κανεις εδω μεσα σε αυτο :stuck_out_tongue: ) αλλα επειδη συμπληρωσες "εχει τα μουτρα να παει και Μεηντεν. ΟΚ προφανως το εγραψες για πλακα αλλα δεν φανηκε ετσι αρχικα και γι’αυτο οι οποιες αντιδρασεις.

Σιγα την αντιπαραθεση btw, κουβεντα κανουμε.

file korn logika sto diko mou sxolio anaferese (oso afora to trash). o ka8enas akouei oti goustarei kai tou kanei sta autia tou. an ego px den akouo greek music (opou greek music vale oti eidos mousikis 8es min kolame ekei) epeidi ta 8eoro trash auto einai ka8ara prosopiki mou apopsi and I’m entitled to it. den eimai ypoxreomenos soni kai kala epeidi meno stin ellada na 3ero poios einai o Sabanis (ego apli erotisi ekana to be honest nomiza pos itan kanas podosferistis or something) kai na prepei na akouo kai na maresei i mousiki tou (ti na kanoume re man i mousiki tou malon den einai sumvati me ta akousmata mou). opos ap tin alli den kano shove down your throat me to zori old video games music pou goustaro pou esena borei na sou akougode emetos. stin teliki opos gia tous bouzoukovious i mousiki mas akougete skoupidia kai den drepode na mas to poun katamoutra, to idio einai kai gia mena ta bouzoukia kai den 8a drapo na to po. to oti itan sto live (kai an odos akouei autin tin mousiki) bravo tou. alla gia na pame kai allou ligo tin kouveda mou fenete koroidia emena pragmatika na les pos “akouo metal oli mou tin zoi” kai na min to ipiretis. an odos akous metal kai goustareis na grapseis mousiki giati na min grapseis metal, epeidi to allo exei leuta kai to metal oxi? 8eoro la8os auto. ipiretise auto pou agapas asxetos an sou apoferei xrimata. tosoi to kanane kai as min eginan millionaires (anvil, christ, armored saint, raven ktl).

2 Likes

Αφού μένεις στην ελλάδα όμως, λυπήσου μας και βάλε κι ελληνικά στο πληκτρολόγιο

4 Likes

sorry man no can do

@morgoth Ναι προφανώς το έγραψα χιουμοριστικά αυτό. Απολογούμαι αν δεν φάνηκε έτσι αρχικά.

@metroid1984 Όχι δεν αναφερόμουν στο δικό σου σχόλιο. Παρεμπιπτόντως υπάρχει ποδοσφαιριστής Σαπάνης (χωρίς το μ βέβαια). Έπαιζε στη Νάουσα που κάποτε ήταν Α’ Εθνική.

Γουάι δο; Ωραιότατα συμμετέχεις και γράφεις στο φόρουμ, το να προσθέσεις μια γλώσσα παίζει να είναι πέντε-δέκα κλικ σε οποιοδήποτε os και θα βγάλεις όλους όσους διαβάζουν από τον κόπο να αποκρυπτογραφούν τα γκρίκλις.

Το moderation απουσιάζει, και καλά κάνει αφού έχουμε 2018 και δεν είμαστε δεκατριάχρονα που μαλώνουν για μπάλα, αλλά εδώ μιλάμε για απλά πράγματα.

1 Like

kala 8umomoun tote re man (eda3i einai poli koda giauto kai berdeutika). nomiza pos pare3igi8ikes me mena. all cool. cheers mate.

oh tora to da re man pos to name einai bostonflesh kai oxi korn. sorry.

1 Like

nai kai to xa pei in the past I’ll try to fix it. cheers.

Τι ειδους υπηρεσιες ειμαστε υποχρεωμενοι να του προσφερουμε;

3 Likes

οπως να λες οτι μιλας ελληνικα όλη σου την ζωή και να γραφεις κογκολέζικα ένα πράγμα…

3 Likes

Πάντως διαφωνώ με τις διθυραμβικές κριτικές για Priest.

Δεν ήταν καταπληκτική η απόδοση τους, δεν ήταν ιδιαίτερα εκρηκτική και ο Rob ήταν κουρασμένος. Έχουν πέσει ένα επίπεδο, από το 11 που τους ξαναείδα, πολλά επίπεδα.

Επίσης διαφωνώ για διθυράμβους περί Saxon, εννοείται έπαιξαν πολύ ωραία και είναι πολυτέλεια αυτή η απίστευτη party ατμόσφαιρα που φτιάχνουν, όμως να ομολόγουμε και την εμφανέστατη κούραση στην φωνή - μόνο–του Biff.

Για τους πλαστικούς Sabaton δεν αξίζει καν να σχολιάσω, οι πραγματικοί headliners ήταν οι Accept, οι οποίοι βρίσκονται σε κολασμένη φόρμα και εκτελεστικά και συνθετικά.

3 Likes