Judas Priest @ Rockwave Festival (19/07/2018)

ισως οι machine head και οι gojira ειναι πιο σωστο παραδειγμα

1 Like

Halloween για το reunion και blind guardian γιατί έχουν μεγάλο κοινό στην Ελλάδα.
Πιστεύω να σε κάλυψα.

Ομολογώ ότι όχι, δεν με κάλυψες. Τότε αναφέρεσαι σε εμπορικότητα. Στο αρχικό σου μνμ έγραψες ότι “ο οπαδός που ακούει judas ακούει και accept - saxon άρα οι ίδιοι θα είναι”. Οι ίδιοι ακούνε και τα δύο άλλα συγκροτήματα. Απλά ίσως (λέω ΙΣΩΣ) είναι πιο εμπορικά.

Gojira και MH δεν τους έπιασα στο στόμα μου, διότι αυτά τα ονόματα ήταν σωστά παραδείγματα (όπως σωστά έγραψε ο @maiden1985) γι’ αυτό που άφησες να εννοηθεί. Αλλά Megadeth και Helloween; Αν δεν ακούει Megadeth και Helloween ένας οπαδός των JP, τότε τι ακούει; Dimmu Borgir και Carcass;

2 Likes

Πάντως ασχέτως του εάν το target group της πρώτης μέρας δεν διευρύνεται, αυτό το πακετό (saxon.priest,accept)ενδέχεται να λειτουργήσει και κάπως οπαδικά… κάτι σαν πόλωση τύπου η μερά του παραδοσιακού 80 μέταλ Μία μέρα όπου ο κάθε κλασικομεταλάς θα _[πρέπει_να πάει .Ίσω μαζέψει περισσότερο κόσμο δεν ξέρεις …

1 Like

κάπως έτσι το πιστεύω κι εγώ

Να ωθήσει παραπάνω κόσμο λόγω πακέτου να πάει . Για την φάση , τις αναμνήσεις κλπ κλπ

όπως είπε και ένα άλλο παλικάρι , ούτε εγώ θα πήγαινα μόνο για Πρηστ . Τώρα δεν το χάνω καθαρά για το πακέτο , την ατμόσφαιρα να βλέπεις back2back τους 3 “μεγάλους” του pure ατσαλιού

2 Likes

Ναι και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά πλέον. Μαζί με τη σωστή ποσότητα αλκοολ απλά δεν θα γίνεται να μην περάσεις γαμάτα .Πιστεύω ότι οι saxon θα κλεψουν την παράσταση παντως

1 Like

MH vgalte tous ektos apo ka8e festival. o Rob eipe se interview recently pos eno tou aresei na paizoun se poli kosmo pou xoun ta festival, den tou aresei oi sun8ikes pou epikratoun se auta(kosmos mesa se vroxi, laspes ktl). an kai to RW den xei tetoia provlimata o allos den goustarei. I guess opos leei kai i paroimia mazi me ta 3era kaigodai kai ta xlora.

αρα δυσκολευει για megadeth…

Μιλας με γριφους παλι :smiley: Και παροτι δεν πιστευω οτι γινεται αυτο, αν μπουν οι Megadeth στο πακέτο, θα πρόκειται για μέρα-δυναμίτη.

1 Like

Δύσκόλο να μπουν ΚΑΙ Megadeth, δεν ξερω άμα γλινει ακια υτό απλά θα αφήσουμε τα κοκαλάκια μας εκει

Επίσης θα ήθελα να ήξερα τι σκέφτονται τώρα οι εξυπνάκιδες ου βιάστηκαν να κλείσουν για Βουλγαρία (γιατί εκεί ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί κάτοι πέρα από Anthrax που ακυρωθηκαν) Εδω πλεον έχουμε μια μέρα μόνο ατσάλι και μα με maiden και 2 νεες μπάντες ( εκ των οποίων η μια είναι τεραστίων διαστάσεδων και αν δειτε ΣΕ ΟΛΑ τα festival της Ευρώπης παίζουν headliners σε μέρα ξεχωριστά από Maiden-να τα λέμε αυτα)

Μάλλον δεν κατάλαβες ότι μιλάω για προσέλευση κόσμου.
1.Helloween για το reunion
2.Blind guardian την τελευταία φορά που είχαν παίξει Αθήνα είχαν 3 μέρες sold out στο fuzz υπολογίζω δηλαδή κοντά 5000. Ποια από τις δύο αυτές μπάντες θα μάζευε τόσο κόσμο? Καμιά.
3.Με τους Megadeth εκτός ότι είναι ποιο μεγάλο όνομα θα μάζευε και θρασαδες. Άρα + κόσμο.
Ποιό αναλυτικά δεν μπορώ να στα πω.

Εγω αυτο που εχω να σχολιασω ειναι οτι μου κανει εντυπωση που πολλοι γραφετε οτι θα πατε τωρα που ανακοινωθηκαν Saxon και Accept αλλα μονο για Judas Priest δεν θα πηγαινατε… Τι διαολο, για Judas Priest μιλαμε, οχι για μια μπαντα της σειρας…

1 Like

Judas Priest χωρίς Glenn και K.K. δεν είναι και πολύ Judas Priest.

1 Like

Εχεις δικιο αλλα παιζει να ξενερωσε πολυ κοσμος που δεν θα ειναι ο Glenn οποτε εχωσε Accept και Saxon και ειναι ολα μια χαρα

Personaly speaking, ναι, είχα αμφιβολίες αν θα πήγαινα μετά και το θέμα (και το δούλεμα) με τον Glenn. Mετά το χθεσινό, όμως, δεν με χαλάει η τριάδα και θα πάω και τέλος. Το μόνο που λείπει από το line up είναι αυτός ο πιτσιρικάς με την μπάντα του, που ήταν πριν στους Purple, o David ντε…

1 Like

:open_mouth: :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

Τι έγινε ακριβώς;

περιμενα και megadeth.δε ξερω μηπως χαλασε η μεταγραφη

O toxikos θυμήθηκε τα νιάτα του, αυτό έγινε. Αλλά εμείς οι μικρότεροι δεν ξέρουμε αρχαία ιστορία. Simple.