Αγαπημενη περιοδος Judas Priest

Καλα απο τον τιτλο του τοπικ ειναι προφανες οτι απευθυνεται σε οπαδους των Priest,αν δε σου αρεσουν οι Priest τοσο και δεν ξερεις ολα τα albums και ολες τις περιοδους τι να ψηφισεις?

Απλα οταν ψηφιζεις 90ς και μας στελνεις αδιαβαστους,μετα ερχεσαι να μας αποτελειωσεις λεγοντας οτι στα 70s σε χαλαει ο ηχος και οτι το μονο Priest album που ακους ολοκληρο ειναι το jugulator:)

Με τις σαχλαμαρες που ακουω αρχιζω και μετανιωνω που δεν ψηφισα 00ς για σπασιμο:p

Τα 00ς σε σχεση με τα 90ς σιγουρα ειναι καλυτερη περιοδος για το συγκροτημα γιατι εκτος απο το demolition που το θεωρω αξιοπρεπες album,επεστρεψε και ο καραφλος και βγαλανε αλλα 2 τουλαχιστον αξιοπρεπη albums,ως συνολο,γιατι μεμονωμενα μπορει να μην ειχαν το μεγαλο κομματι (οπως ελεγε ενας φιλος για το cathedral spires)

Να θανατωθουν δια απαγχονισμου οσοι ψηφισαν 90ς

Γρακχε αφου θελεις 70s τι το μελετας?

Για το live meltdown θα μιλαμε?#-o

Σταμάτα να με πιέζεις, είπαμε, αρνούμαι να διαλέξω ανάμεσα στις δύο καλύτερες δεκαετίες του αγαπημένου μου συγκροτήματος!

Η δεκαετία του 90 δεν έπρεπε να υπάρχει στο poll, αν δεν υπήρχε ο ένας από τους δύο καλύτερους δίσκους του heavy metal. Αλλά τι να κάνουμε παιδιά, υπάρχει το Painkiller και ο toxikos θα ψηφίσει 90’s… Shoot me…

μπαμ :stuck_out_tongue:

Ωχ… :lol:

ο άλλος ποιός είναι;

δεν είναι το jugulator; :roll:

Αν έπρεπε να μαντέψω με βάση άλλα ποστ του τοξικού, θα λεγα Ample Destruction.
Ε;

00ς ανετα,εχει ΝΟΣΤΡΑΝΤΑΜΟΥΣ

Η δεκαετία του '10 γιατί δεν είναι στο poll;
Ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, ανανέωση του line up με φρέσκο αίμα, παγκόσμια περιοδεία και ίσως καινούριος δίσκος. Μην είσαι προκατειλημμένοι ρε!!!

Σιγά τις συνθέσεις… Άραξε :stuck_out_tongue:

Όσο για το Painkiller…

…παραθέτω κ toxikou το σχόλιο. Συμφωνώ ότι είναι μέγιστη δισκάρα αλλά ρε παιδιά βγήκε το 1990 νταν. Οριακά 90’s… πολύ οριακά. Στυλιστικά/αισθητικά/μουσικά κλπ το 1990 θεωρείται 80’s ακόμα.

Ε, εσύ με ξέρεις, δε μετράει.

Therion ειχε ΝΑΣΤΡΑΝΤΑΜΑΣ λεγε το σωστα τουλαχιστον:)

enick εχω λιωσει:D

Γρακχε καταλαβαινω τον πονο σου:)

Σκεφτομαι επομενο τοπικ καλυτερη περιοδεια priest.

(καποιοι θα πουνε παλι με ριπερ :smiley: )

Στα άλμπουμ που έβγαλαν μετά την επιστροφή του φαλάκρα δεν βρήκα πάντως ούτε μια αξιομνημόνευτη σύνθεση, ένα κομμάτι που να είπα θα μείνει. Τα άλλα βγήκαν το΄97 και άνετα ακούγονται και σήμερα.

Οσο για το painkiller ε τι να κάνουμε οριακά ξε-οριακά βγήκε στα ΄90 και ως άλμπουμ αυτής της δεκαετίας πιάνεται. :yes: Εκτός αυτού το Painkiller είχε διαφορές σε σχέση με τα άλμπουμ των '80 αφού ήταν σαφώς πολύ πιο επιθετικό. :wink:

E, βγήκε στο 90, τι να κάνουμε τώρα. Αλλά εκτός αυτού έχεις απόλυτο δίκαιο. Το στυλ είναι πολύ πιο επιθετικό και ο ήχος πολύ πιο “σύγχρονος” από τις κλασικές γραμμές των 80’s…

Μην ακούω βλακείες, το Painkiller ηχητικά είναι ένα καθαρόαιμος late 80’s δίσκος που απλώς κυκλοφόρησε το 1990. Άλλωστε, αν δεν κάνω λάθος αναφέρθηκε κι εδώ, τα κομμάτια του γράφτηκαν κατά κύριο λόγο τους τελευταίους μήνες του 1989.

Δηλαδή κάτι Bullet Train κ.ά. που είπες έχουν μείνει περισσότερο σε σχέση με το Judas Rising, το Hellrider, το Deal with the Devil, το Angel ή το Loch Ness;
ΟΚ.

Να σου πω την αλήθεια τουλάχιστον σε μένα αυτή η εντύπωση έχει μείνει. Εντάξει δεν λέω παίζει αυτό να είναι και λόγω του ότι το jugulator ήταν το πρώτο priest άλμπουμ που άκουσα ως “το καινούργιο τους” και να μου έχει μείνει σαν κάτι ξεχωριστό.

Δε νομίζω πως ο χαρακτηρισμός “έχουν μείνει” αντιστοιχεί στα κομμάτια των πριστ ούτε των 90’s ούτε των 00’s. Διότι το metal δεν είναι πλέον mainstream (όπως στα 70’s κ 80’s) για ν’ακουστεί πολύ κάτι κ να “μείνει”. Το τί “έμεινε” στα αυτιά του καθενός είναι θέμα προσωπικού γούστου.

70ς γιατί τότε έβγαλαν τον κορυφαίο δίσκο τους το Sad Wings Of Destiny.To Victim Of Changes είναι μακράν το κορυφαίο μέταλ κομμάτι που έχω ακούσει.:respect:

ναι,γαμουν τα 80’s αλλα…
Rocka Rolla - Sad Wings of Destiny - Sin After Sin - Stained Class - Killing Machine
αν μπορουσα να “αντιψηφισω”, θα αφαιρουσα την ψηφο του Μπληντιγκ…

έλεγα κι εγώ, ποια ΚΥΡΙΑ λείπει…