Judas Priest

Aν δε βγαζει τα '80s κομματια θα μπορεσει λες να βγαλει κατι αντιστοιχο με Victim Of Changes, Exciter, Dissident Aggressor, Deceiver κτλ:p? Χλωμο…

Που εννοεις,γιατι δε μου ερχεται κατι απο AOR που να θυμιζει 70s?Εκτος αν εννοεις το κομματακι με το πιανο:p

T.S.A.F.L.A.S. δε σου αρεσει το sin after sin?#-o

Κι εγω υποθετω οτι αν ειναι back to the roots θα ειναι προς british steel/screaming/painkiller style χωρις τις τοσες πολλες κραυγες ομως :frowning:

Aπλα το θεωρω ενα επιπεδο κατωτερο των υπολοιπων 70’s δισκων των Priest…Kατα τη γνωμη μου αντικειμενικα(περιεργα ακουστηκε αυτο:p:p) δε μπορει να συγκριθει ουτε με το Sad wings, ουτε με το Κilling Machine, ουτε με το Stained Class κ ουτε καν με το ντεμπουτο που αν κ πολλους τους ξινιζει λογω στυλ εμενα μ αρεσει…Εχει βεβαια 2-3 καλα κομματια(Sinner,Starbreaker,Dissident Aggressor) αλλα εμενα δε μου βγαζει αυτο που βγαζουν τα υπολοιπα…
Οσο για τον αν ο Ηalford μπορει να βγαλει τα 70’s κομματια αλλα οχι τα 80’s αυτο ειναι απλα χλωμο οπως ειπε κ ο Poser…Πιστευω οτι πλεον ο Ηalford εχει προσαρμοστει στους περιορισμους της φωνης του λογω ηλικιας(Φαινεται κ απο τα λαιβ αλλα κ απο τα 2 τελευταια των priest).Αλλωστε ειναι λογικο να δυσκολευται να βγαλει τις τσιριδες που εβγαζε πριν 30-35 χρονια,αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι ακομα ικανος to deliver the goods:!: K γ αυτο περιμενουμε απο τους Priest ενα αποχαιρετιστηριο αλμπουμ που απλα θα γαμισει κ θα κλεισει με τον καλυτερο τροπο μια τοσο μεγαλη πορεια…

Εγω το θεωρώ το καλύτερο αό 70s μετά το sad wings μάλλον!

Δηλαδή κλάσεις πάνω από ντεμπούτο κ λίγο καλύτερο από stained class.

Τώρα το κακό με ρομπ είναι ότι δεν έχει χάσει μόνο τις τσιριδες αλλά και τα μεσαία-ψηλά.

Πχ κομμάτια τύπου heading out to the highway.solar angels δεν τα βάζει όπως θα θέλαμε.

Το κακό είναι ότι θα μπορούσε να είναι σίγουρα σε καλύτερη φόρμα φωνητικά εξαιρώντας τις κραυγές.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Ναι, και αυτό. Επίσης Angel, Revolution, Worth Fighting For και Lochness. Nuff said.

Inb4 σπάσιμο @@ από ChrisP “Last Rose of Summer ρεεεεεεεε”

Το Revolution λιγακι,δε νομιζω οτι το angel μοιαζει στις παλιες μπαλαντες των priest ουτε το worth fighting for μου θυμιζει 70s.Ισα-ισα ακουγεται συγχρονο.

Το Lochness σου φερνει 70ς επειδη ειναι φορος τιμης στους Sabbath απο οτι καταλαβα:)

Ακουστε τα φωνητικα στο here come the tears,nough said:)

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΙ ΛΕΝΕ ΓΑΜΩ ΤΗ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ;;;;;;

Official Judas Priest press release!!!

[B][SIZE=“7”]WTF?!?![/SIZE][/B]

Richie Faulkner - Κιθαρίστας της Lauren Harris…

42 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ;;;;;

Χωρίς πλάκα έχω αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά αν θα πάω μετά απ’ αυτή την εξέλιξη.
Δε θα είναι το ίδιο χωρίς τον Ken.
Ήταν το ένα εκ των δύο ιδρυτικών μελών for fuck’s sake.

Έλα κλείστε το μαγαζί τώρα.

Διαβάζω πολλά παρόμοια σχόλια στο fb των Priest!!! Τι άκυρο ήταν αυτό γαμώ το κέρατο μου!!!

Ένα από τα καλύτερα κιθαριστικά δίδυμα. Το όνομα και η επιτυχία των Priest οφείλουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ σ’αυτό το δίδυμο!!!

:!:#-o

for real?

Τί “ένα απ’ τα καλύτερα” και συ ρε βλάσφημε, “ΤΟ καλύτερο” και τέλος. Αν διαφωνείς πέρνα έξω!

Πωωω δεν το πιστεύω ότι συμβαίνει αυτό το πράγμα. Νόμιζα ότι όταν γύρισε ο Ρομπ είχαμε ξεμπερδέψει με τον πόνο του να βλέπουμε το αγαπημένο μας συγκρότημα χωρίς το κλασσικό line up…

Σκατά.

Ε δε βρήκα και κανέναν άλλον με μια γρήγορη αναζήτηση!!!

Και στη φωνή του Rob οφείλουν, αλλά μια χαρά τον είχε αντικαταστήσει (μιλώντας για live πάντα) ο Ripper.

Γιατί τρελαίνεστε, το πιθανότερο είναι ότι ο ΚΚ είχε κάποιο σοβαρό θέμα και δεν μπορούσε να ακολουθήσει στην περιοδεία, η οποία θα είναι και η τελευταία τους και θα είναι και ζόρικη. Οι άλλοι τέσσερις έκαναν το αυτονόητο και αποφάσισαν να γίνει.

Το άκυρο θα είναι αν βγάλουν δίσκο χωρίς ΚΚ.

Φυσικά και δεν διαφωνώ. Απλά για να μην με αποκαλέσουν πάλι γραφικο!!!

φθψκ (αγγλιστί fuck)

Edit: να μην έχουμε καμμία ελπίδα για θριαμβευτική επάνοδο πριν τα live?

Ο ορισμός του ξενερώματος. Δεν έχω να πω τιποτα άλλο.

Εντάξει, πείτε τώρα ότι είναι πλάκα να τελειώνουμε…

[B][SIZE=“4”]Τ Ω Ρ Α !!![/SIZE][/B]