Judas Priest

Τρελό Blast form the Past

Race with the Devil.

Τρελο κομματι. Γενικα, τα bonus των Priest θα μπορουσαν ανετα να ειναι μεγαλα κομματια τους.

Διασκευη δεν ειναι το race with the devil?Ωραιο κομματι οντως.

Γενικα τα bonus tracks ειναι αρκετα καλα παντα αλλα ξεχωριζω το prisoner of your eyes με μεγαλη διαφορα.Επισης θεωρω την παλια εκδοση που βγηκε στο screaming ανωτερη απο την διασκευη που εκανε στο εν λογω κομματι ο Halford στο Live Insurrection.

Ναι, διασκευή είναι από τους gun!

http://www.youtube.com/watch?v=kFyEjUXGE2I&feature=youtube_gdata_player

Εδώ βρίσκεται η αλήθεια παιδιά.

Μόνο ανατριχίλες.

Η αλήθεια βρίσκεται στους σεξ πιστολς… Γκεγκε???:):stuck_out_tongue:

Τι ειναι αυτο?!??!?!!??!8O8O8O

Δεν εχω ακουσει τα παντα απο Priest, αλλα τα περισσοτερα (εκτος απο 00ς, Ripper era, Turbo μονο κομματια τα οποια τα αγαπω, Ram It Down το Blood Red Skies, Point of Entry το Heading και 1-2 ακομα).

Δεν περιμενα οτι θα μπορουσα να κολλησω και να νιωσω εκπληξη απο την αγαπημενη μου χεβυ μεταλ μπαντα ξανα. Εχω μεινει με το στομα ανοιχτο.

Που μπορω να το βρω αυτο Χοπετο? Ειναι καποιο bonus απο τους δισκους που δεν εχω ακουσει?

Πρέπει να το έχουν συμπεριλάβει στο Metalogy best οf τους,δεν υπάρχει σε άλμπουμ.Είναι μάλλον από την Defenders of the Faith περίοδό τους.Έχω διαβάσει και εκδοχή για την Turbo εποχή αλλά νομίζω πως είναι λάθος.Είναι τετραπλή οπότε δεν συστήνεται η αγορά της άμα έχεις τα άλμπουμς, δεν έχει άλλα rarities.:stuck_out_tongue:

H πρώτη φορά που το άκουσε ο κόσμος ήταν από τους Racer X.:?

Κάπως κάπου το άκουσαν και αν θυμάμαι καλά γνωρίζονταν με τους Priest ή το άκουσαν από κάποιο κοινό παραγωγό που είχαν, δεν θυμάμαι.Και πήραν την άδειά τους και το ηχογράφησαν.

Εγώ πάντως, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, το άκουσα σε προ-internet-ικές για μένα εποχές από την επανεκτέλεση της solo μπάντας του Halford που το συμπεριέλαβε και στο Live Insurrection.

Ευχαριστω (και) για αυτες τις πληροφοριες και για το κομματι, ειλικρινα ευχαριστω!

Τίποτα, χαρά μου.

Γαμώτο,σπάνια πλέον βρίσκομαι στην θέση να ακούω για πρώτη φορά απίστευτα κομμάτια από μπάντες που αγαπάω.:frowning:

Ειναι να απορεις πως το heart of a lion και το prisoner of your eyes δεν μπηκαν κανονικα στους δισκους!

Και στα δυο προτιμηστε τις εκτελεσεις απο priest και οχι απο το live insurrection του Halford.

Καλα το Prisoner με εχει σημαδεψει, οχι αστεια. Τεραστιο κομματι, βγαζει πολυ συναισθημα.

AOYA!!! Αποκαλυψις!!! Ισοπεδωσις!!! Κομματαρα!!! Για ποιον πουστη λογο να μην το συμπεριλαβεις σε καποιο δισκο σου ενω μπορεις να το κανεις?

το είχε δώσει ο Halford στον προστατευόμενό του εκείνη την εποχή, τον Jeff Martin o οποίος το ηχογράφησε με τους Racer X

bump γιατι χθες ακουγα το jugulator και τοσα χρονια μετα στα αυτια μου ακουγεται ΔΙΣΚΑΡΑ.απλα δεν ειναι classic priest γιαυτο και εφαγε κρα κρα.
μαλλον γιαυτο μου αρεσει ομως.επειδη δεν ειναι classic priest.
στο vote εριξα painkiller.
αλλα η ατμοσφαιρα και η ποικιλια που εχουν στα 70ς ειναι η αγαπημενη μου.
και το beyond the realms λατρεια.

αυτά να τα ακούνε κάποιοι :roll:

χχαχαχαχαχαχααχαχ

Κοιτάξτε.
Το [B]https://www.youtube.com/watch?v=1TO8pR2p6XE[/B] δεν μπορεί να είναι τόσο καλό. Κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει το πισί μου.

(α ναι: “bump!”)

Ολοκαύτωμα ρε. Το πάνω και [U]αυτό[/U]

ΟΧΙ! ΟΧΙ ΑΥΤΟ! Αααμάαν… τι ήθελες και μου το θύμιζες; Πάει έπαθα ζημιά…

Πωωω… το κομμάτι αυτό έπαιζε στο ρηπήτ από το διπλανό δωμάτιο (του αδερφού μου) όταν πήγαινα γυμνάσιο… ταξίδι κάθε φορά… περνάνε τα χρόνια, βάζω να παίξει ολόκληρο το [I]Screaming For Vengeance[/I], γουστάρω με αθάνατο μπάσιμο [I]The Hellion/Electric Eye[/I], και, ανυποψίαστος καθώς ήμουν, ΣΚΑΕΙ το [I]Riding On the Wind[/I] σαν από τα βάθη του χρόνου… εντάξει, δάκρυα συγκίνησης… ξέρεις, αυτό το σπάνιο συναίσθημα που ανακαλύπτεις εκ νέου κάτι γαμάτο που για κάποιο λόγο είχες ξεχάσει.

Και τι να λέμε τώρα, το συγκεκριμένο λάιβ παίζει να είναι το κορυφαίο heavy metal live όλων των εποχών… βασανιστείτε! [B]https://www.youtube.com/watch?v=x3ZqF4NB9KQ[/B]

[Εννοείται πως ήδη έχει μπει και παίζει ολάκερο το [I]Screaming For Vengeance[/I]]