Judas Priest

Κι ο ozzy πάντως έλεγε ότι δεν είναι μέταλ… .

Έχει μπει πιο πανω το νέο αλλά μάλλον δεν το πήρες χαμπάρι και το ξαναπόσταρες…

Andy Sneap παραγωγός σημαίνει πως τουλάχιστον θα ακούσουμε ήχο της προκοπής, όχι σαν τον σάπιο του Redeemer Of Souls

Μπας και πιάσουν λίγο την πιο φορμαρισμένη μέταλ μπάντα της δεκαετίας (τους Accept ντε!)

4 Likes

«Heavy Metal παίζουν οι Judas Priest και οι Iron Maiden. Εμείς παίζουμε Ηeavy Rock».

Βλέπουμε ότι ο JD διαφωνεί κάθετα με τον Brent Hinds των Mastodon.

https://rockoverdose.gr/jonathan-davis-korn-πάντοτε-είχα-πρόβλημα-με-τον-όρο-metal-h/

Πολυ νεκρα σε αυτο το θεμα παιδιααα

Περιμένουμε νέο δίσκο με Andy Sneap παραγωγό, το προηγούμενο ήταν μια χαρά αξιοπρεπέστατο.

2 Likes

Ναι αλλα ειχαν πει στις αρχε 17 και μετα το πηγαν για το 18 οπου θα βγαλουν δισκο και θα κανουν και περιοδεια! Ο τελευταιος δισκος ηταν πολυ καλος αν και φανηκε η απουσια του K.K.

Προσωπικά το βρήκα πολύ μέτριο το τελευταίο. Έχει 3 καλά τραγούδια και ο υπόλοιπος δίσκος από μέτριος μέχρι αδιάφορος.

Γουστάρω τρελά Judas Priest αλλά δεν είμαι φανμπόυς καμίας μπάντας. Το διευκρινίζω αυτό για τυχόν ευαίσθητους.

Καλά, τραγούδα, θα το βρούμε κι εσένα το κουμπί σου :grin:!

2 Likes

θεωρώ το Follow the Leader απίστευτα υπερεκτιμημένο άλμπουμ.

[spoiler]
Not! Αλλά νομίζω πως…

https://youtu.be/QdRMliS_yeo[/spoiler]

2 Likes

Φοβούνται την σύγκριση με τους Accept :stuck_out_tongue:

Χεχε! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

αχαχαχ παιζει αν και επειδη ειναι μεγαλυτερο ονομα θα κανουν περισσοτερο ντορο + ενα tour παντου! Οσο για το δισκο ο Sneap θα κανει καλη δουλεια

Δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα συγκρισης, οι Priest ειναι πολλα επιπεδα παραπανω υποκειμενικα και αντικειμενικα.

Εγω παντως δεν βιαζομαι για νεο δισκο, ας παρουν τον χρονο τους, για να ειναι σιγουροι για το αποτελεσμα. Το Redeemer Of Souls μου αρεσε παρα παρα πολυ παρα την αρνητικοτητα που ειχα αρχικα λογω ελλειψης του KK.

Χμμ πολλά επίπεδα δεν θα το έλεγα, ειδικά την τελευταία δεκαετία οι Accept είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από τους Priest. Tώρα συνολικά θα μπορούσα να δεχτώ ότι οι Priest είναι μεγαλύτερο όνομα.

Δεν μιλαμε μονο για μεγαλυτερο ονομα, ειναι επιδραστικοτεροι, σκαλες ανωτεροι μουσικα, ειχαν παντα καλυτερους τραγουδιστες, γενικα αλλο επιπεδο.

Μπάντα επιπέδου Priest ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχει παραγωγή σαν αυτή του Redeemer of Souls. Φαντάζομαι τα πήραν τα χαμπάρια τους και γι’ αυτό έκλεισαν τον Sneap για τον επόμενο δίσκο

1 Like

Σκάλες ανώτεροι μουσικά επίσης δεν θα το έλεγα, ο Halford στα νιάτα του ναι ήταν πολλές σκάλες πάνω από οποιονδήποτε τραγουδιστή των Accept αλλά ο Hoffmann παίζει να είναι τουλάχιστον ισάξιος με KK και Tipton

Όχι, είναι μια κατηγορία πιο κάτω. Πάρα πολύ καλός, αλλά ο Glenn και ο KK παίζουν άλλη μπάλα.

5 Likes

Μια χαρα ειναι η παραγωγη του Redeemer, εχει το ψεγαδι οτι ειναι καπως πιο χαμηλα στην μιξη τα φωνητικα, αλλα γενικα ειναι κομπλε.

Συμφωνω με τον pantelis79, μεγαλος και ο Hoffmann αλλα οχι Tipton και KK δεν ειναι.