Judas Priest

βσκ ναι το πολυψυρίζουμε. Ολα καλά. (Ο Νοστράδαμος έχανε λίγο, τα κομμάτια δεν είναι κακα, αλλα το ξεχειλώμα και το κονσεπτ, δεν την παλεύουν τόσο… τεσπα. Το Τζουγκιου, μια χαρά είναι - το demolition με εξαίρεση 3,5 δεν μου λέει και πολλά. Και κρίμα γιατι πήγαν να το κάνουν με Τσαγκαρίδη αλλα για κάποιο λόγω αλλαξοπιστήσανε, θα τους είχε μοντάρει καλύτερα πιστεύω. Τεσπα. Για να δούμε τώρα, στα POST αποσυρση γεράματα - τι θα κάμουν λέγανε 1-2 δισκάκια ακόμα χαχα :stuck_out_tongue:

Vic … με το συμπαθειο, αλλά αντε γαμησου επιτελους !! δεν γινεται το ενα σου ποστ να ειναι καλυτερο απο το αλλο.

Ουστ ρε. Πες καμια χοντραδα να τσακωθουμε και να την βγαλουμε εξω . Δεν θα εισαι εσυ η φωνη της λογικης ναουμε!

2 Likes

@Vic, στο δεύτερο σεντόνι σου ήθελα να σηκωθώ όρθιος και να χειροκροτήσω. Εύγε αγόρι μου. Συμφωνώ μέχρι και με τα σημεία στίξης. Και για τον Roy Z, και για το Painkiller, και για τον Halford και για τα πάντα.

2 Likes

Μλκ @drenie, ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ;

1 Like

καρδουλες μπαντου γαμω την ΜΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ !

1 Like

Είναι ο Θέμης Γεωργαντάς του φόρουμ

4 Likes

πολυ Gay για τα γουστα μου. Τον θελω λιγο πιο μπρουταλ.

1 Like

κάτι πιο μπρουταλ και όχι gay ε…κάπως έτσι δλδ

3 Likes

Ετσι μωρη τρελα!! Αυτα ειναι! Metaaaaaaaaaaaal Gooooooooooooood !!!

Και για να αφήσω αποκαϊδια

ΑΥΤΗ η εκτέλεση>>>οποιαδήποτε του Rob
τα φιλιά μου!

εννοώ στο συγκεκριμένο κομμάτι ε

2 Likes

Πολυ ωραιο το post σου Vic, διαφωνω βεβαια καθετα στο οτι το Angel Of Retribution ειναι καλυτερο απο το Brave New World, το οποιο ειναι ΕΠΟΣ, αλλα πολυ καλο και το Angel, δεν σκιζω τα δερματινα μου με αυτο, αλλα το γουσταρω.

Απο εκει και περα συμφωνω απολυτα στα περι τοτεμ και μουσικου εδαφους που εχουν καλυψει οι Priest συγκριτικα με τους Accept. Εγω ειμαι Priest-ακιας και αυτο που εκαναν με το Painkiller ειναι μοναδικο φαινομενο για επιστημονικη αναλυση, μιλαμε για μια μπαντα που ο 12ος της δισκος μετα απο τοσα χρονια καριερας ειναι το peak της, απιθανα πραγματα.

@Ian_Metalhead Οι Priest δεν εχουν βγαλει κατι ισαξιο με τους Accept εκτος των Painkiller, Sad Wings Of Destiny και Stained Class? Τα Killing Machine, British Steel, Screaming For Vengeance και Defenders Of The Faith ειναι των Priest καλα δεν θυμαμαι?

Υ.Γ. @Vic LaRocque/Denner και LaRocque/Blakk? Σε λατρευω…

1 Like

https://youtu.be/mIC7KQPDuDc είσαι σίγουρος

1 Like

Ναι ναι φτου και το πατάω!

Κι εγώ βασικά προτιμώ το BNW από το Angel… αλλά γενικά προτιμώ Maiden από Priest.
Α και φυσικά το πρώτο Fight είναι εξαιρετική δισκάρα!

Η ερμηνεια του Owens ειναι συγκλονιστικη .
Μην ξεχναμε οτι εκει ειναι περιπου 30 χρονων ,στην εκτελεση με τον Halford ο Metal God ειναι 50+ , οποτε και λογικο να μην μπορει να πιασει τις ψιλες του Ripper .

Η πρωτη βγαζει πιο πολυ συναισθημα , η δευτερη μου ακουγεται πιο “επαγγελματικη” αν και ειναι και πιο καυλα το μπασιμο στα ντραμς.

(γνωμη μου παντα )

3 Likes

Σας άρεσε ποτέ αυτό? Για εμένα μεγάλη δισκαρα

Καθόλου ανακριβής δεν είναι ο χαρακτηρισμός. Οι Judas Priest είναι όντως πολλά επίπεδα πάνω από Accept. Oι Judas Priest παίζουν στο Download Festival κάτω ΜΟΝΟ από τους Slipknot. Και ΠΑΝΩ από μπάντες όπως οι FFDP. Καταλαβαίνεις για τι επίπεδο μιλάμε επομένως.

Από την άλλη έχεις τους Accept με τα πεπραγμένα τους από το 2010 και μετά που παίζουν σε μικρά clubs (Fuzz) και κάνουν support στους Sabaton. Aς φτάσουν πρώτα το επίπεδο των Sabaton και έχουν ακόμα πολλά επίπεδα για να φτάσουν και τους Priest.

Δηλαδή εσύ το πας καθαρά εμπορικά, εμείς μιλάμε για μουσική όμως. Το είπα και πιο πάνω ότι είναι μεγαλύτερο όνομα οι Priest δεν υπάρχει λόγος καν να το συζητάμε.

2 Likes

ενταξει δεν ειναι μονο το εμπορικο αλλα ακομα και αυτο δειχνει κατι.

Η επιδραση-επιρροη σε περισσοτερο κοσμο συνηθως ειναι μεγαλυτερη οταν μιλαμε για ενα πιο εμπορικο ονομα.

Ναι Halford δεν ειναι κανεις (μονο Dio και Ozzy ). Αλλα αν δεν γυρναγε πισω ο Metal God δεν ξερουμε σε τι επιπεδα θα εφτανε το status των Priest (με τα αν ομως δεν γραφεται ιστορια)

Κορυφαιες οι δουλειες των Accept , οι αντιστοιχες κορυφαιες των JP ομως επιασαν περισσοτερο κοσμο . Δεν σημαινει οτι εχουν κατι να ζηλεψουν οι Γερμανοι απο τους Βρετανους.

Οσο για τους τελευταιους δισκους , για αρκετο κοσμο και μονο που ακουει την φωνη του Halford , αυτοματως κερδιζει μια τετοια δουλεια ποντους ,χωρις να ειναι απαραιτητα καλυτερη απο μια αλλη .

Ποιος Ozzy μωρέ

αυτος που δεν εχει φωνη και γαμαει το συμπαν.
Αμπαλε

2 Likes