Judas Priest

Μέτριο το καινούριο τραγούδι. To Lightning Strike που κυκλοφόρησε σαν πρώτο δείγμα ήταν πολύ ανώτερο. Χωρίς να είναι κάτι το συγκλονιστικό είναι πολύ ωραίο τραγούδι και σε αναγκάζει να το ακούς στο repeat. Αντιθέτως το Firepower κινείται στη μετριότητα. Απλά το κάνουμε skip και περιμένουμε να ακούσουμε και τα υπόλοιπα του δίσκου.

1 Like

Κοιτα απλα το ειδα οτι ειχε ανεβει στο καναλι τους στο youtube δεν το εχω ακουσει ακομα γιατι δεν ειμαι σπιτι σε μια ωρα π τελειωνω απο δουλεια θα παω να το ακουσω αν και με αυτα π ειπες εχω επιφυλαξεις

:stuck_out_tongue:

Και εμένα, πολύ ιδιαίτερο για Priest,το προτιμώ από τις καλές μετριότητες του στύλ Redeemer.

2 Likes

Εκαναν κατι το διαφορετικο για αυτο μ αρεσε αρκετα .Παντως απο τοτε που γυρισε ο καραφλας για τα δικα μ γουστα οι Priest δεν εχουν δισκο που να μην ακουγεται σε σχεση με αλλες μπαντες

Το καλυτερο απο το reunion και μετα ειναι το Reddemer και ακολουθει το Angel, στο Nostradamus σε πολλα σημεια παει να σε παει ο υπνος ρε παιδια.

Γουστα φιλε μου θεωρω και τα τρια απο καλα ως πολυ καλα για αυτο ειπα οτι δεν εχουν δισκο που να μην ακουγεται μιλαω παντα για το reunion και μετα. Αμα θελω να κοιμηθω θα βαλω το FF απο Maiden :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Το Redeemer για μένα πολύ αδιάφορο, τα ακούσαμε 100 φορές τόσα χρόνια. Το Angel ήταν ένα b-grade painkiller το οποίο είναι επίτευγμα. Το nostradamus είναι μοναδικό, βαρετό είναι αν περιμένεις να ακούσεις γκάζια γιατί δεν έχει γκάζια ούτε δίκασες.

Στο Reedeemer εχει ωραια κομματια αλλα καπου οντως σε πιανει μια βαρεμαρα αλλα γενικα ειναι καλος για εμενα ,βεβαια ειχαν προβλημα στον ηχο τους πραγμα που πιστευω στον καινουργιο δισκο να εχει ξεπεραστει που βασικα ειμαι σιγουρος

Λοιπόν μετά από μερικά άκουσματα έχω να πω ότι είναι πολύ καλο κομμάτι!! Δεν ξέρω πως βγάζει τέτοια φωνή ο καράφλας στα 66 μ φαίνεται απίστευτο!! Το μόνο πρόβλημα όπως και στο Strike είναι το ρεφραίν

1 Like

Aδιάφορο ρεφρέν, μέτριο τραγούδι…τπτ ιδιαίτερο…

1 Like

Ξυρίζουν όμως οι κιθάρες πάλι. Μου αρέσει αρκετά το riff. Σαν συνολική έμπνευση πάντως, το τραγούδι δεν…

Το πρώτο ήταν καλύτερο αυτό είναι generic as fuck. Σίγουρα περίμενα κάτι καλύτερο για ομώνυμο.

Εγώ πάντως μάγκες τους θεωρώ πραγματικούς defenders of the faith…40+ χρόνια μετά βγάζουν Ακόμα αξιοπρεπέστατό μέταλ!! Μακάρι να τους έβαζαν μαζί με Maiden σε μια ημέρα να γινόταν ΠΌΛΕΜΟΣ!!!

1 Like

Καλα, στουντιο ειναι, μην τρελλαινεσαι σχεδον δεν ειναι δικια του η φωνη.

1 Like

Σίγουρα αλλά και πάλι, βσκ σε live παίζει να μην βγαίνουν αυτά :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Στο Wacken το 15 πάντως μου χε πέσει το σαγόνι με τη φωνή που έβγαζε.

2 Likes

Εγώ στο ροκγουεηβ ενθουσιάστηκα με τον καραφλο

2 Likes

Μια από τα ίδια ήταν πολύ καλός

https://rockoverdose.gr/portfolio-view/judas-priest-firepower/
Ρίξτε μια ματιά

1 Like

Glenn Tipton diagnosed with Parkinson’s disease: