Judas Priest

fixxxed
ετρεμα απο τα νευρα μετα απο αυτο που ειχα διαβασει πιο πανω…να με συμπαθας :stuck_out_tongue:

1 Like

Τα παιδικά κωλαράκια δεν σε πείραξαν αλλά σε πείραξε το ρήμα “βιάζει”?

Στην συγκεκριμένη πρόταση το ρήμα “βιάζει” συνήθως χρησιμοποιείται αντί του ρήματος “γαμάει” για να δωθεί extra έμφαση στην έμφαση που ήδη έχει δωθεί με τη λέξη " παιδικά", άλλωστε και η λέξη “κωλαράκια” ήδη εμπεριέχει μια έμφαση, θα μπορούσε πχ να λέει “μουνάκια” αλλά όλοι ξέρουμε ότι κώλος>μουνί.

Μη τρελαίνεσαι tsoglanos, να σκέφτεσαι ότι απλά γαμάει, δεν βιάζει, παιδικά κωλαράκια.

Σε άλλα νέα, πόσο γαμάνε οι κιθάρες σε αυτό το άλμπουμ? Δλδ έχουμε ακούσει χιλιάδες ρίφ έως τώρα, παρόλαυτα πώς γίνεται να ακούγονται τόσο εντυπωσιακά, τουλάχιστον τα περισσότερα από το άλμπουμ? Για τη φωνή εντάξει, μπορεί να περνάει από φίλτρα κλπ αλλά είναι Halford 100%, ανατριχίλα.

Αυτό ρε πούστη μου. Στούντιο είναι, εντάξει, την κάνουν ό,τι θέλουν την ηχογράφηση, αλλά αυτό το πράγμα ακούγεται φρέσκο, ακούγεται ζωντανό, ακούγεται PRIEST. Τι να πω, αν όντως τις κιθάρες τις έχει παίξει ο Glenn, άξιο κύκνειο άσμα…

1 Like

Αστεια περι παιδοφιλιας και μαλιστα με βιασμο ταυτοχρονα ειναι απλα απαραδεκτα, δεν ειναι θεμα πολιτικης ορθοτητας. Ειναι σα να λες “παιδια δεν ειμαι ρατσιστης αλλα ακουστε ενα γαματο ανεκδοτο για μαυρους”, και αλλα τετοια πολυ ομορφα.

1 Like

Τέλειο άλμπουμ!! Μπράβο τους!!! Οι Metal Gods επέστρεψαν \m/

Ο Halford είπε όλες οι κιθάρες που έχουν παιχτεί είναι 100% από τον Glenn

Για την ακρίβεια είπε ότι ο Glenn έπαιξε ο ίδιος τα μέρη του. Αυτό δε σημαίνει ότι έγινε κιόλας όμως.

Andy Sneap παιδιά, μεγάλος σεβασμός. Μετά τους Accept ανασταίνει και τους Priest. Άντε να τα βρει με τον Martin να βγάλουν καμία δισκαρα και οι Sabbat…ο καθένας με τον πόνο του

6 Likes

Δεν ξέρω τι να πω, δεν περίμενα τέτοια δισκάρα απ’τα γερόντια, σίγουρα έπαιξε ρόλο κι o παραγωγός αλλά εδώ γίνεται του ριφ το κάγκελο. Και τι να πω για Ηalford, ανατριχίλες.
ΑΞΙΟΙ!

1 Like

Ε ναι γιατί είσαι μέσα στους Priest εσύ και τα ξέρεις καλύτερα :yum::yum:

Τι κάνανε τα παιδιά ρε σεις;;; Evil never dies λεμε!!!
Μετά καθόμαστε και συζητάμε για δεινόσαυρους… Η μουσική ποιότητα έχει σημασία, όχι η ηλικία του δημιουργού!

2 Likes

Έχει ψεγάδια ο δίσκος, αλλά έτσι γουστάρουμε τις μιλφάρες, με ψεγάδια!

5 Likes

Τώρα μπορεί να σε κατηγορήσουν για υφέρποντα σεξισμό, ομοφοβία κλπ. Ζήτω η πολιτική “ορθότητα”, ότι και να πεις κάποιον θα προσβάλλεις.

On topic, μόλις τον πήρα (τον δίσκο), τον έβαλα να τον παίξω (πάλι στον δίσκο αναφέρομαι), και είμαι στην πρώτη ακρόαση. Αρχικές εντυπώσεις θετικότατες, θα επανέλθω όταν θα έχω σχηματίσει πλήρη άποψη.

4 Likes

Πάντως για να είμαι ειλικρινής ο δίσκος μέχρι στιγμής δεν προκαλεί ανατριχίλες τύπου Blood of the Nations μιας και ανέφερα τους Accept πιο πάνω.

1 Like

Ε νταξει ρε, εγώ με τον που άκουσα αυτό τον ήχο η τρίχα σηκώθηκε κατέθευειαν…

Συνθετικά μιλάω, ο ήχος σκοτώνει δεν το συζητάω

Απιθάνα πράγματα απ τους παππούδες

Πιστεύω ότι ο Andy Sneap δεν πολυχρειάζεται σε μια νέα μπάντα γιατί παρατηρώ ότι ακόμα και ο πιο άσημος νεαρός μουσικός , την ψάχνει πολύ με τις παραγωγές και το φτιάξιμο ήχου . Σε νεαρές μπάντες ίσως χρειάζεται άλλου είδους παραγωγός

Αλλά σε τέτοιες μπάντες ( που βλέπω ότι συνεργάζεται κατά κόρον ) είναι must ο τύπος . Όποια παλιοσειρά έχει καλό υλικό πρέπει να απευθυνθεί σε αυτόν . Μιλάμε για ηχητική αναζωογόνηση .

Νομίζω ότι ο ρητό you can’t teach an old dog new tricks παύει να ισχύει πλέον

Φρέσκια κλασσικούρα

Μια μπάντα 50 ετών σχεδόν , ξεσκίζει κάθε μορφή λογικής και βγάζει δισκάρες εναρμονισμένες στο σήμερα

5 Likes

Απο που τον πηρες; Στον δισκο αναφερομαι ε.

Αυτο ακριβως ρε!

3 Likes

Καλά τα λες, αλλά επειδή την χρονιά που κάνανε την πρώτη τους εμφάνιση στην δισκογραφία οι Priest έκανα κι εγώ την πρώτη μου εμφάνιση… γενικά, αυτό το “50 ετών σχεδόν” κάπως μου έκατσε βαρύ.
Πες “σχεδόν 45” ρε παιδί μου, που είναι και πολλαπλάσιο του 9 (συμβολικός αριθμός)!

3 Likes

κοίταξα το “years active” και το “formed” που είναι κάπου μεταξύ 1969-1970 :stuck_out_tongue: