Kαφριλες ή μελωδια?

Ρε παιδιά όλα ανάλογα τα κέφια!

Δηλαδή υπάρχει άνθρωπος πχ που να ακούει όλη την ώρα Death metal???Έλεοςςςςςςςς

Death metal… λογικός άνθρωπος δεν ακούει ποτέ, πόσο μάλλον τώρα…

Υπάρχει πρόβλημα με τους ανθρώπους που ακούνε death metal? Άντε να προσέχουμε λίγο τι λέμε…

ολα τα ειδη εννοειται!μια ειναι η μουσικη!πολλα τα κολλημενα μυαλα!

Μερικες φορες υπαρχει. Και δεν ειναι μονο θεμα προκαταληψης

εεε?προφανως εισαι μικρη ακομα,και δεν εχεις ασχοληθει με το μεταλ.το death metal αποτελει αναποσπαστο κομματι της μεταλ μουσικης.
λογικος ανθρωπος δεν θα λεγε ποτε κατι σαν και αυτο που πες εσυ.

Και που ξερουμε εμεις οτι εσυ εισαι λογικος ανθρωπος; Οι τρελοι δεν καταλαβαινουν οτι ειναι τρελοι:p

Εσένα τι σε νοιάζει, αφού είσαι raper. :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: :lol:

Heavy Metal! Καλά και τα αλλα αλλα βασιλιάς είναι 1…

νταξει περα σοβαρου και αστειου,οσοι εχουν περασει τα 20,θυμουνται οτι οταν ηταν 14,16,18 δεν ακουγαν τα παντα.λογικο ειναι σε αυτη την ηλικια να μην ακους τα παντα,γιατι σε αυτες τις ηλικιες ξεκινας και ψαχνεσαι με τη μουσικη,οπωτε μεχρι να εντρυφησεις τα κλασσικα (ροκ η μεταλ) περνανε καποια χρονια και ολα τα αλλα ακουσματα (επι το πλειστον τα πιο ακραια ή τα πιο new) δεν σου τραβανε την προσοχη.αλλα σταματας στο “δεν μ’αρεσουν”,δεν καθεσαι να πετας οτι μ@#%κια σου κατεβει στο μυαλο.

και μονο προς σεβασμο μιας απο της κορυφαιοτερης μορφης στην ιστορια του μεταλ του chuch schuldiner δεν θα πρεπε να χε πει κατι τετοιο.αλλα απο την αλλη θα μου πεις,ξερει ποιος ειναι και τι εχει προσφερει??

Δλδ είμαι τρελός?

ΜΑΜΑ,γιατί δεν μου είπες οτι είμαι τρελός?

γιατί γιατί γιατί Γιατί ΓΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???:stuck_out_tongue:

όπα,μην κάνεις κάτι που σίγουρα δεν σου άρεσε να σ κάνουν όταν ήσουν 16.δλδ 1 άνθρωπος που δεν του αρέσει το death είναι κατα ανάγκη ανώριμος αν το σιχένετε το είδος?Εγώ το καραγουστάρω πάντως,αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι έχω το δικαίομα να το παίζω ψαγμένος στα 15-χρονα που μόλις τώρα αρχίζουν.:wink:

Σε περίπτωση απορίας είμαι 188)

!
Κακε νιχιλιστ βιαστη.

Για την Ολγα θα το βαλουμε ρε!

Αλλα? Τι θεμα ειναι?

κοιτα και γω μικρος δεν μ’αρεσαν πολλα πραματα,και σε ενα αλλο thread ειπα οτι μικρος πιστευα οτι οι stratovarious ητανε η καλυτερη μπαντα στον κοσμο.δεν εβγαινα να λεω ομως,οποιος ακουει το ταδε ειδος μουσικης ειναι τρελος και τετοια.γι αυτο και ειπα στο προηγουμενο ποστ,οτι περιοριζομαστε στο “δεν μ’αρεσει”,το οποιο ειναι απολυτως αποδεκτο.
γιατι αλλο το “δεν μαρεσει”, το οποιο εχει να κανει καθαρα με το γουστο,και αλλο να λεω οτι οποιος ακουει την ταδε μουσικη ειναι τρελος,το οποιο ειναι καθαρα ανωριμο και υποδηλωνει μια ταση υποβαθμισης της συγκεκριμενης μουσικης και οσων την ακουνε!ελπιζω να γινα κατανοητος!

Χμμμμ, μπορώ να σου δώσω άπειρα παραδείγματα για το αντίθετο. Μην γίνεσαι κομπλεξική, βάζοντας ταμπέλες λόγω γούστων. Ένα σωρό death μπάντες τα σπάνε ασύστολα.

On topic: Doom or be fucking doom. Όσο για το τι συναισθήματα μου βγάζει αυτό το είδος ? Απόγνωση, σκότος, σαπίλα, παρακμή και άλλα τέτοια ωραία.

Ναι,οκ,απλώς και 'συ φαινόσουν να 'σαι κάπως ειρωνικός απεναντί της,για αυτό αντέδρασα.Χωρίς παρεξήγηση:wink: :smiley:

melodic death metal η μελωδικη καφριλα !!!:twisted:

Εγώ ακούω πιο πολύ ροκ αλλά από όλα τα είδη της μεταλ μ’έχουν συγκινήσει το thrash και το doom και σχετικά το death. Θα επιλέξω doom γιατί ακούω πιο πολύ αυτές τις μέρες και γιατί έχει κι ένα stoner rock από πίσω του :smiley: