Kαλύτερο σουηδικό συγκρότημα όλων των εποχών

Ωραία πρόταση, συνέχιζε να βάζεις αντίστοιχα πράγματα.8)

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο 8)

Μεγιστη παραλειψη μου οι In flames απο το poll…:?

[SIZE=“5”]entombed[/SIZE] reeeeeeeee

Παλιότερα είχα πει Therion, αλλα έκανα λάθος. Μια είναι η μπαντάρα από Σουηδία, η οποία έχει σαρώσει σε διεθνείς διαγωνισμούς.


:metal::metal::metal::metal:

Καλά από αυτά τις λίστας, Μπαθορυ προφανώς. Αλλά γενικά θα έλεγα Entombed. Αν και λείπουν πολλές μπαντάρες. Επίσης εξαίτιας αυτής της protracted prog phase στην οποία έχω περιέλθει, το τελευταίο 6μηνο έχω ΛΙΩΣΕΙ όμως, του PoS.Ποιος να το λέγε

ΑΒΒΑ!!!:slight_smile:

High Fidelity Syndrome: The Rocking Monthly Playlists (feat. Daniel and Kristoffer Gildenlow), 09/10

Daniel Gildenlow
The Beatles - “Revolver”
Dalbello - “Whore”
ABBA - “Voulez-Vouz”
ABBA - “Super Trouper”

Von Hertzen Brothers - “Love Remains The Same”

http://www.rocking.gr/news/High_Fidelity_Syndrome_The_Rocking_Monthly_Playlists_featuring_Daniel_Gildenl&246w_and_Kristoffer_Gildenl&246w_-0910/8202/

Ας το κλειδώσουμε το Thread :smiley:

Bathory και At the gates

νταξει μου φαινεται περιεργο που δν υπαρχουν οι opeth σε αυτο το πολλ και αυτους θα ψηφιζα αντικειμενικα αλλα επειδη δν ειμαι καθολου αντικειμενικος:p θα ψηφισω ευκολα και fanboylidika dark tranquillity και πως να κανω αλλιως οταν εχουν ΑΥΤΟΝ τον ΥΜΝΟ (αναμεσα σε πολλους αλλους) http://www.youtube.com/watch?v=dHRjHfe75y4 :bow2::bow2:

υπήρξε μύθος από την πρώτη στιγμή που ακούστηκε , τώρα είναι Θεός.
always remembered…

και έχει πει και γαμώ τις ατάκες στις συνεντεύξεις του

αναμφιβολα οι ABBA , οι διασκευες που εχουν γινει σε ολα τα κομματια τους κατα καιρους απο pop μεχρι metal καλλιτεχνες δειχνει το μεγεθος τους .

μετα ακολουθουν οι Europe … η οποια ειναι μεσα στις 10 καλυτερες hard rock μπαντες της ευρωπης .

στην μουσικη οταν λεμε καλυτερο ,δεν εννοουμε απο πλευρας μουσικης γνωσης ,δεξιοτεχνιας κτλ .Υπαρχουν παρα πολλοι ‘μουσικαρες’ οι οποιοι δεν αφησαν κατι το ουσιαστικο στην ιστορια της μουσικης . Ετσι και εδω , μιλαμε για ουσια τουτεστιν για κομματια διαχρονικα .

δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα, αλλά οι συγκεκριμένοι τους πατάνε όλους χάμω

:stuck_out_tongue:

Φυσικα ο μπαθορης αλλα επρεπε οποσδιποτε να υπηρχε η επιλογη ‘‘αλλο’’. Διοτι εχουμε τους entombed, tous unleashed kai tous dissection

ο μέγας quorthon καταπίνει όλη τη σκανδιναβική σκηνή μόνος τους.

δεν θυμαμαι αν εχω ξαναποσταρει εδω. ειμαι αναμεσα σε Bathory και Heavy Load. επειδη οι περισοτεροι ψηφισαν Bathory, εριξα κ εγω την ψηφο μου στους Heavy Metal Angels

[SPOILER]Metal and Leather

[SPOILER]

Heavy Metal Angels

[SPOILER]wooooooo - oooooou ![/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

Είμαι μεταξύ candlemass και bathory…μάλλον κλίνω προς το δεύτερο :stuck_out_tongue:

Aυτό το ποστ είναι πολύ καλό για να χαθεί.

Οπότε αν κι αγαπώ Bathory/At The Gates/Abba, θα πω κι εγώ αυτό που πρέπει.

[B]Βurst.[/B]

Αλλά προπάντων

[SPOILER][SIZE=6]που ΣΤΟΝ ΠΕΟ είναι οι [B]HELLACOPTERS[/B]?[/SIZE][/SPOILER]

φακ γιεα

Μέχρι και ο Bruce Dickinson το είπε το '98 —>

[B]http://www.youtube.com/watch?v=1rqydZv77lU&#t=246s[/B]