Karma To Burn (25/1/13 An Club, Αθήνα) (26/1/13 Eightball, Θεσσαλονίκη)

Κλασσικα πολυ καλοι, κλασσικα πολυς κοσμος στο Αν. Ηθελε λιγο παραπανω (κλασσικα…). Πολυ ωραιο το σαπορτ που εβαλαν τελευταια στιγμη.

Το τελευταίο σάπορτ ήταν όντως…“ερωτηματικό” :Ρ Θα’θελα να τους ξανακούσω.

Περάσαμε καλά. Ωραίο λαιβ ([I]αν και δεν στηρίζω τόσο stonerrock φάσεις)[/I] θα τους ξανάβλεπα άνετα…

Να πω εδώ ότι η απώλεια του Rob Oswald είναι εμφανής στη σκηνική παρουσία των K2B. Καλός παίχτης ο καινούργιος, αλλά ο ναυαγός ήταν άλλη φάση.

Ψιλοτίμιο μερτς, απλώς είχε μόνο μαύρες μπλούζες. Είχε και δύο συναυλίες, μία σε CD και μία σε βινύλιο.

Rozbub η μπάντα που επαιξε πριν τους Καρμα. Αρκετά ενδιαφέροντες οι Ελβετοι!


http://www.rozbub.ch/

Η χθεσινη εκπληξη ηταν οι Universe217.(Οπως ηταν και την προηγουμενη φορα που τους ειδα και τη φορα πριν την προηγουμενη).Ισως η καλυτερη εκτελεση του Never και η στιγμη που εκλεισαν τα παντα(τεχνικο προβλημα;) και η τραγουδιστρια συνεχισε ακαπελα χωρις μικροφωνο ηταν απλα ανατριχιαστικη.Μπαντα για Roadburn.

Oι Stonebringer μου αρεσαν πολυ και ο ντραμερ ειδικα εδωσε πονο.Rozbub μετρησαν απιστευτα.Πολυ ενεργεια ο κιθαριστας επαιζε τα κερατα του και στο τελος νομιζα θα σπασει την κιθαρα απο την καβλα του.Θα τους ψαξω σιγουρα.

Νταξι Κarma Τo Βurn γαμησαν στεγνα,χωρις πολλα λογια.Καβλωμενοι,ενισχυτες τερμα και κοπανημα.
(Μονο σε εμενα ο μπασιστας ετσι ντυμενος θυμιζε τον Daryl απο το Walking Dead ? )

μερικές σκέψεις και φυσικά videos (με το νέο Karma) εδώ:
http://drdoomslair.com/2013/01/27/karma-to-burn-rozbub-universe217-stonerbringer-live-at-an-club-2512013/

Θεσσαλονίκη δεν πήγε κανείς να μας πει τι χάσαμε…??

Βασικά δεν βλεπω τη μουσική σαν μόδα. Και όντως εννοουσα κάτι άλλο πάρολο που διακρινω ειρωνεια σε αυτο που λες enick. Τέλοσπαντων. Δε θα μπω στο τρυπάκι να αρπαχτω εφόσον δεν υπάρχει λόγος στην ουσια.

Πραγματικά ήταν στιγμή που σε αφήνει να κοιτας με το σαγόνι κολλημένο στο πάτωμα. Και μου έχουν πει οτι σε ακομη μεγαλύτερα stages παει ολο και πιο μακρια απο το μικρόφωνο και η φωνή της ακούγεται το ίδιο. Ανατριχίλα.

Και με βαση τι κρινεις οτι οι αλλοι τη βλεπουν ετσι;Εννοεις το εξωτερικο outfit των στονεραδων η οτι ολοι ακουνε στονερ ξαφνικα;Εγω με βαση το 2ο ρωτησα.Τι να αρπαχτεις σιγα, συζητηση κανουμε.Απλα φανηκες ενοχλημενη και δεν καταλαβα το λογο.

Εγώ ένα ορθογραφικό διέκρινα μόνο, τίποτα άλλο.
Αλληλεγγύη στους γκραμαρ νατσις.

Ντάξει κι εγώ το κάνω οπότε σου δίνω τα δίκια σου σε αυτό :slight_smile:

ε πες τι εννοουσες ντεε

Θεσσαλονίκη οι hidden in the basement τα έσπασαν με όλη την έννοια της λέξης, κατευθείαν στο merch μετά για cd και μπλουζάκια.

karma δυστυχώς έκατσα μόνο για 2 κομμάτια γιατί βγήκαν στις 23:55, γελάει ο κόσμος, πείτε λίγο τι χάσαμε όσοι πήγατε.

Στη Θεσ/νικη και γαμω τις φασεις.9μιση με 12παρα,τρεις(!) μπαντες σαπορτ.Μας γιναν τα παπαρια νταουλια.

Και βγαινουν οι Karma και παιζουν μια ωρα με το ζορι…

Γαματοι δε λεω αλλα E:!:

θέλω να συγχαρώ τους μοντς που κρατάνε το φόρουμ μας καθαρό και καθωσπρέπει.

Συμφωνώ πολύ με αυτό που γράφτηκε στην ανταπόκριση της συναυλίας που αφορά τους karma to burn:

“Αυτό που σίγουρα την αμαύρωσε ήταν η πολύ μικρή διάκρεια του set τους, που μετά βίας έφτασε την μία ώρα, η οποία μου φάνηκε πάρα πολύ μικρή. Εντάξει, βγάζουν πολλή ενέργεια αλλά δεν είναι δα και καμιά hardcore μπάντα για να παίξουν τόσο λίγο.”

Πραγματικά έπαιξαν τραγικά λίγο.

και τελικα φτανω να ξεγκαβλονω ολο και περισσοτερο απο την αρχικη super duper W0W εντυπωση τελιονοντας το live (αθηνα), και να πιστευω τωρα οτι και το τριτο support (rosbub) της τελευταιας στιγμης, μπκηκε για να γεμισει τον συναυλιακο χρονο :-k:-k[-X

Έτσι είναι αυτά με τις στόνερ μόδες, όλο μούσια, μαλλιά, καπέλα και ούτε μία ώρα συναυλία… :thumbdown:

  1. Μπαντάρα
  2. Πολύ καλύτερος ήχος από πέρυσι
  3. Παίξανε λίγο αλλά το setlist ήταν καλύτερα διαμορφωμένο imo
  4. Από πότε είναι stoner οι k2b;
  5. ΜΠΑΝΤΑΡΑ

Αφού δεν ξέρουν από μουσική οι στονεράδες (και οι χαρκοραραδες). μόνο για μπάφους λένε όλη την ώρα