Kasabian

H ανερχομενη Alternative rock μπαντα απο την Αγγλια.Για πεστε τη γνωμη σας.

edit:Ας το μεταφερει καποιος στο groups& artists,εκανα λαθος.

Eνταξει, ανερχομενη δεν μπορεις να την πεις πλεον καθως ειναι στην πιατσα απο το 2005, ειχε αμεσως δημοσιοτητα και εχει βγαλει δυο albums, με το πρωτο και ομωνυμο να ειναι και το καλυτερο εκ των δυο. Κριμα που χασαμε την ευκαιρια να τους δουμε στο super πακετακι Smashing Pumpkins/Manic Street Preachers/Kasabian τον αυγουστο του 2007

Αστο αυτο,ακομα το φυσαω και δε κρυωνει.:frowning:

Μπροστα ομως σε ολα οσα εγιναν τοτε δε μπορει να πει κανεις τιποτα.

Kαλα ναι, δικαιολογημενη ηταν η ακυρωση εννοειται

Τσεκαρετε και το remix-συνεργασια του LSF με τον Mark Ronson(θεος DJ,παραγωγος που εχει συνεργαστει και με τη Lilly Allen μεταξυ αλλων,περισσοτερα γι’αυτον καποια στιγμη σε αλλο θρεντ)

μμμ, δεν τους πολυπαω, κατι το οτι βγαλαν ξερω γω ενα ωραιο κομματι (LSF) και μετα αρχισαν αβερτα οι βαρυγδουπες δηλωσεις απο τη μπαντα και γενικα ειχαν εναν αερα που δεν τους επαιρνε. Αν θυμαμαι καλα ειχαν πει κατι του τυπου: “Ειμαστε οι νεοι Λεντ Ζεππελιν”

Ανγηουγεη… ακουστικη μεταφορα του LSF, τρισχαριτωμενη

Και να 'ταν μονο αυτοι.Ειδες ποσο χαλανε την εικονα ενος μεγαλου μουσικου οι μαλακιες που λεει?

Γαματο το βιντεακι παντως.

Εχω ακουσει καποια κομματια απο αυτους και μου εχουν αφησει καλες εντυπωσεις…Θα ακουσω και κανα δισκο για να εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα :slight_smile:

Ξεκινα με το πρωτο τους που ειναι δισκαρα.Αν και εχουν μονο 2 μεχρι στιγμης οποτε δε θα δυσκολευτεις ιδιαιτερα.

Όντως η συναυλία του 2007 που ακυρώθηκε θα ήταν μια ευκαιρία να αλλάξω ίσως άποψη για αυτούς σύμφωνα με την φοβέρή παρουσία τους στη σκηνή, όπως λέγεται.
Τώρα δισκογραφικά το πρώτο τους είχε τοτλάχιστον 5 καλά έως φοβερά κομμάτια τα Reason Is Treason, Lost Souls Forever, Club foot, Processed Beats και Cut off αλλα γενικά ήταν αρκετά άνισο. Το δεύτερο άλμπουμ είναι αυτό που λέμε αδιάφορο. Ακούγεται αρκετά καλό αλλά μετά δεν αφήνει απολύτως τίποτα, πέρασε και δεν ακούμπησε.
Σίγουρα πάντως μια μπάντα δεν γίνεται μεγάλη από τις δηλώσεις. Δεν έχω δει για Ζεπελιν, αλλά κάτι του στυλ “Ολοι παίζουν τα ίδια και τα ίδια. Μόνο εμείς οι Radiohead και Oasis προχωρούμε τη μουσική ένα βήμα παραπέρα με κάθε δίσκο”. Νταξ…

νταξ δεν τρελαινομαι…

λίγες οι μπάντες για τις οποίες δεν γκρινιάζουν οι Oasis… Μια από αυτές οι Kasabian…

Ό,τι και να βγάλουν, το Club foot είναι ένα… Στο repeat με τέρμα ένταση… Δεν ξέρω γιατί, αλλά λίγα τραγούδια με πορώνουν έτσι #-o

το μόνο που μπορώ να πω γι’αυτούς είναι ότι είναι the-right-kind-of-noisy :stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/article6226.php

Γκαντεμηδες.:?

Ποσο ωραια θα ηταν το ελληνικο κοινο που γουσταρει με τρελα placebo , him κτλ να γουσταραν συγκροτηματα σαν τους kasabian κτλ , θα ειχαμε δει ωραια live …

το club foot το ξερουν παρααα πολλοι και δεν ξερουν καν πως τους λενε!#-o

Ελα ντε,μια φορα μας εκατσε κι εμας αλλα τζιφος.:frowning:

Για το τελευταιο αλμπουμ ουτε λεξη δεν εχει ειπωθει σε αυτο το thread :confused:

Κasabian…Ειναι μια απο τις αγαπημενες μου ‘‘νεες’’ μπαντες και οχι αδικα.Με τον ομοτιτλο δισκο τους που θεωρω πως ειναι αναγκαιος σε καθε δισκοθηκη δεν σου περνανε απαρατηρητοι.Το empire δεν ειναι αυτο που λεμε δισκαρα οστωσο περιεχει πολες καλες στιγμες.Και ο νεος τους δισκος πολυ καλος.Ψιλο διαφορετικο style που με κεντριζει…Απο οτι ειδα ο επερχομενος δισκος τους θα εχει στοιχεια nirvana,pink floyd:dark side of the moon.Περιμενουμε με ανυπομονησια.

Ο τελευταίος δίσκος τους είναι άνετα στα 5 καλύτερα της χρονιάς και σίγουρα ο καλύτερος τους. Δεν με είχαν εντυπωσιάσει πριν απο αυτό. Μου φαίνεται όμως ότι βιάζονται να κυκλοφορήσουν το επόμενο. Θα δείξει…

Ε,ειναι νεοι σε ηλικια ακομα και υπαρχει αφθονη εμπνευση…Λογικο ειναι να ειναι γρηγορη η νεα τους κυκλοφορια…Ολες οι μεγαλες μπαντες στα ‘‘νιατα’’ τους σχεδον καθε χρονο εβγαζαν νεο δισκο…Ας ελπισουμε πως θα ειναι οπως οι ιδιοι μασ τον προηδεαζουν…Αριστουργημα(γιατι δεδομενου οτι θα υπαρχουν στοιχεια niravan,pink floyd θα εχουμε δουλεια).:smiley: