King Diamond

προσκυνήστε ρε άπιστοι!!

[B]King Diamond w/ Michael Denner and Mikkey Dee - Halloween Live @ Sweden Rock[/B]

[B]The Family Ghost[/B]

[B]King Diamond w/ Shermann and Poulsen(volbeat) - Come to the Sabbath[/B]

[B]At the Graves[/B]

[B]Sleepless Nights[/B]

[B]ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
[/B]

Έλα ρε θεέ!

Φέρτε τον Ελλάδα…χθές!!!

The Candle
Welcome Home
Drum Solo
(Matt Thompson)
Voodoo
At the Graves
Up From the Grave
Let It Be Done
Dreams
Sleepless Nights
Guitar Solo
(Andy LaRoque and Mike Weed)
Shapes of Black
Come to the Sabbath
(Mercyful Fate cover) (With Hank Shermann and Michael Poulsen)
Eye of the Witch
Encore:
The Family Ghost
Halloween
(with Michael Denner and Mikkey Dee)
Encore 2:
Black Horsemen

Αυτό είναι και το setlist.

…όνειρο-κόλαση:):!:

προσκυνω

Τρομερός όπως πάντα!Οπωσδήποτε κάποιος διοργανωτής πρέπει να τον φέρει προς τα μέρη μας!

ρε παιδια,για να τον φέρει πρέπει να κάνει και περιοδεία

Για φέτος έχει δηλώσει ότι δεν θα κάνει περιοδεία οπότε μην ονειρεύεστε.

Οπότε υπομονή…:frowning:

Ακουγοντας την πληρη δισκογραφια του Βασιλια,απο τον Fatal Portrait μεχρι και το Give me your Soul(οχι ως Mercyful Fate) κατεληξα οτι δεν εχουν μετριο ή κακο δισκο,εναν δισκο τελοσπαντων που να βαριεμαι να τον ακουσω απο την αρχη μεχρι τελους.ΟΧΙ,δεν υπαρχει τετοιος δισκος.Μετα προσπαθησα να ξεχωρισω τον καλυτερο τους για μενα.Ακαρπη προσπαθεια.(Πεθαινω για Fatal Portrait &The Eye).Με τα χιλια ζορια,νομιζω οτι ξεχωρισα τον πιο αδυναμο απο αυτα.Το ονομα αυτου…Abigail II:-s

λοιπόν. όποιος ξαναπεί κατι για το 2ο abigail θα του φάω την σπλήνα!

[SPOILER]:stuck_out_tongue: ξέρω. είπες οτι δεν έχει κακό δίσκο[/SPOILER]

Συγνώμη…αλλά σου φαίνεται χειρότερο το Abigail 2 από το The Graveyard πχ?Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ και τον θεωρώ καλύτερο απο The Graveyard και Voodoo σίγουρα.Μην σου πω και από άλλους…Απλά θεωρώ τους 2 συγκεκριμένους “χειρότερούς” του.

[CENTER]
[B][SIZE=“4”]BLASPHEMY!!![/SIZE][/B]

[SPOILER]:stuck_out_tongue: :lol:[/SPOILER][/CENTER]

Παρακαλειται ο κυριος Πορφυρο Ειδωλο να αναφερει τον πιο αδυναμο κατα της γνωμη του δισκο,για να δω ποσο ευκολα θα επιλεξει ενα δισκο ως ‘‘χειροτερο’’.Δυσκολη δουλεια.

Οσο για το αν το Graveyard ειναι χειροτερο απο το Abig II,σε καμμια περιπτωση (για μενα) αν και βλεπω οτι πολλοι το θεωρουν πιο μετριο.Μετα την επαναδραστηριοποιηση των King Diamond και το διαμαντι που λεγεται Spider’s Lullabye,η ιδια ομαδα κυκλοφορει και το Graveyard.Πανεμορφη ιστορια,νεοι φωνητικοι πειραματισμοι,πιο προγκ ηχος αφου ολη ομαδα εκτος του Βασιλια και του ΛαΡοκ ανηκαν στους προγκστερς Mindstorm και συνθεσαρες σαν Black Hill Sanitarium,Heads on the Wall,Trick or Treat.Περιττο να γραψω,οτι περιεχει τον πιο παρανοικο τροπο γραφης και ερμηνιας του απο το 1995 και μετα.Πραγματικα το πιστευω αυτο.
Θα συμφωνησω παντως για το Voodoo.Αν δεν εβαζα το Abigail II,θε ελεγα το Voodoo.

Ελάτε τώρα ρε παίδες, μην την πέφτετε στο Voodoo. Όντως ο Βασιλιάς έχει εξαιρετικούς δίσκους στο ενεργητικό του, αλλά τραγούδια σαν το Exorcist ή το Cross of Baron Samedi δεν τα βρίσκεις συχνά. Αν ήταν να διαλέξω αδύναμο (λέμε τώρα, θεωρώ τον όρο τελείως αδόκιμο όταν μιλάμε για τον Κινγκ) θα ήταν το επίσης γαμάτο House of God (μη βαράτε)

χαχαχαχαχχαχ… προφανώς το ποστ μου έγινε για να δείξω την αγάπη μου για το abigail ΙΙ και οχι να βγάλω εσένα λάθος. εσυ μια χαρά τα λες.
απλά με εκνευρίζει που οταν αναφέρεται καποιος στο δεύτερο μέρος σε κοιτάν σαν τον τρελό. ναι ρε! μια χαρά δίσκος ειναι!!!

Οκ.ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ???

Το Αποφευγεις,εξυπνα βεβαια,αλλα θα σε κανω να το πεις.Και μετα θα σε ΦΑΜΕ:p

(και τωρα που γύρισα απο φαγι)

:oops: με έπιασες. έλεγα να το αποφύγω.

*προφανώς δεν παίζει χειρότερος δίσκος απο πλευράς Mercyful Fate.
οση ώρα το σκεφτόμουν πανω απο τα φασολάκια, τις περισσότερες φορές μου ήρθε στο μυαλό το Graveyard . σορρυ. ο μόνος λόγος για να μην το βάλω θα ήταν το Black Hill Sanitarium που υπερλατρεύω. αν το άλλαζα θα έβαζα Voodoo. αλλά και πάλι απο εκει εχω περισσότερα κομμάτια που μου αρέσουν οπότε οχι. μένω με την πρώτη επιλογή.
πάντως σίγουρα δεν ειναι το abigail II

αυτό το έχεις ακούσει??

*δινω την ψυχή μου να δω dvd με τέρμα full stage παράγωγη απο King. και μετά την βάζω δάνειο να δω και dvd απο περιοδεία promised land απο queensryche

edit. το House of God το εχω ξεχάσει εντελώς. αλλά θυμαμαι οτι μου άρεσε αρκετά οταν το άκουγα.

King Diamond και η λεξη “χειροτερος” δεν πανε μαζι στην ιδια προταση. προσκυναμε με τα γονατα…