Kiss

Ποιο γκρουπ έχει διασκευάσει κατά την γνώμη σας εκπληκτικά κάποιο τραγούδι των ΚΙSS;

Κατ’ εμέ οι ANTHRAX

[B]Parasite

SHE[/B]

To πιο προσφατο που ακουσα ηταν το naked city απο Jorn Lande (απο το unlocking the past)

Τεραστιο κομματι το original…

Pink Cream 69-Detroit Rock City… απολυτη διασκευη…μπορειτε να την δειτε στο youtube…ειναι live…

Ωπ με έπιασες αδιάβαστο…naked city;;; (από το Unmasked είναι; ή από τα προσωπικά άλμπουμ που βγάλανε το 78;)

Μάλλον δεν θα το χεις ακούσει από White Zombie

Από το “Unmasked”! :wink:

Nightfall το God of thunder

KANENA

Αλλος Bluezlick μας βρήκε…

:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Μια στιγμή, το θέμα μας είναι αυτό ^ ή μπορούμε να μιλήσουμε και γενικά για Kiss; :-k

To θέμα μας είναι αυτό και μόνο αυτό!!! Μην τολμήσεις και γράψεις τίποτα άλλο αλλιώς θα γίνεις πάραυτα :ban: This is your last warning!!!

:stuck_out_tongue:

To NAKED CITY apo ton Jorn…kataplhktiko !!!

A τότε πρέπει να το βρω. Πάντως το Unmasked το άκουσα μία φορά και παραλίγο να ξεράσω. Μακράν ο χειρότερος δίσκος των ΚΙSS EVER!!!

Ότι γουστάρεις κάνεις. Εγώ δεν θα το θεωρήσω spam. Αλλά τι να πούμε για ένα γκρουπ που ότι ήταν να δώσει το έδωσε μέχρι το Lick it UP

Μην ενοχλειστε, ο bluezlick με το account του crabsody ειναι :lol: :stuck_out_tongue:

Πάντως εμενα τo Asylum μου αρέσει.

Το “ΚΑΝΕΝΑ” πάει στο ότι δεν υπάρχει καλή διασκευή σε κομμάτι των KISS. Τουλάχιστον δεν έχω ακούσει εγώ. Τους θεωρώ τεράστιο συγκρότημα. Σίγουρα είχαν και μια μακρά περίοδο πτώσης αλλά στα 70s γαμούσαν.

Εγώ τους καραούσταρα και στα 80’s.

Κι εγώ στα 80 τους έμαθα και τους αγάπησα με “Lick it Up”, “Asylum”, “Animalize”, “Crazy Nights” τα οποία τα γούσταρα ως πιτσιρικάς τρελά, αν και ήταν αποκυρηγμένοι από τους συνομήλικους μεταλάδες της εποχής. Οταν κατάλαβα την κληρονομιά που άφησαν στο rock & roll από το '74 έως το '79, τότε έγινα ένας από τους πιο ένθερμους υποστηρικτές τους.

Μετά την δεύτερη αποχώρηση των [B]Peter Chriss /B και Ace Frehley (πρώτη κιθάρα) κάπου το 2003-2004 έφαγα μεγάλη πίκρα, ειδικά βλέποντας τους αντικαταστάτες τους, Eric Singer και Tom Thayer να χρησιμοποιούν το make-up τους. Ωστόσο με την προσθήκη αυτών των δύο μουσικών η μπάντα ξαναβρήκε την φλόγα της, χώρια το ότι ξαναθυμήθηκε κοματάρες όπως το 100.000 years, το Parasite, Christine Sixteen, got to Choose, Love her all i can, i want you κλπ. Επίσης θεωρώ πολύ σημαντικό ότι τοσο ο Thayer όσο και ο Singer΄δεν ξέφευγαν καθόλου από τα κομμάτια στα live, αν και θα μπρούσαν να το κάνουν επιτυχημένα.

Κρίμα να μην τους απολαύσουμε σε κάποιο rockwave.

Και πολύ καλά έκανες! :smiley: