Kiss

Συμβαίνουν αυτά :joy:

Δες κι εδώ την τούμπα που τρώει ο Χριστόφορος Κροκίδης στο 5:00
Tη στιγμή που τραγουδούσε ο Παπακωνσταντίνου “Μέσα σε όλη αυτή τη δίνη, όρθιο πες μου τι θα μείνει”. Και πάρτον κάτω :joy:

Οι KISS θίχτηκαν επειδή δημοσιογράφος σε συνέντευξη μαζί τους φορούσε μπλούζα των IRON MAIDEN!

Σε πρόσφατη συνέντευξή τους σε δίκτυο της Αργεντινής οι KISS θίχτηκαν επειδή ο δημοσιογράφος φορούσε μπλουζάκι με το σήμα των IRON MAIDEN.Μετά από σχετική συζήτηση, τον ανάγκασαν να το φορέσει ανάποδα και του έδωσαν ένα μπλουζάκι από το merch τους. "

Μεταξύ άλλων οι KISS είπαν: “Αγαπάμε τους IRON MAIDEN αλλά δε μας σέβεσαι όταν φοράς μπλουζάκι τους, σε δική μας συναυλία”

Η μαλακια του gene διαχρονικη οπως παντα.:joy:

Εδώ ο Axl απαιτούσε από τον σεκιουριτά να πετάξει έξω ένα παιδί επειδή φορούσε στη συναυλία μπλουζάκι του Slash. Τι ψάχνεις να βρεις. Αν ο οπαδός δεν ήταν κότα να βγάλει το t-shirt που φορούσε ποιος ξέρει τι θα γινόταν. Έτος 2001, εποχές που ο Axl ήταν μέγιστος καραγκιόζης.

Το ίδιο είχε κάνει και ο Slash σε ένα Rockwave.

Δηλαδη οποιος παιρνει συνεντευξη καποιο μελος των kiss,πρεπει να φοραει μπλουζακι τους,αλλιως θεωρητο προσβολη και προδοσια.Μετα τα ντεβιλς χορνς,αλλος ενας περιγελος.

Καλα σε εξωμουσικα θεματα (κυριως σε μαρκετιν) παντα περιγελος ειναι. Εχω σταματησει χρονια να ασχολουμαι με συνεντευξεις τους κλπ αλλα μπανταρα απτις λιγες. Ειχα φαει τρελο σκαλωμα καποτε και ακομα ακουω σχετικα συχνα.
Η συναυλια τους στη μαλακασα σιγουρα απτις τοπ10 που χω παει. Μακαρι να τους εβλεπα αλλη μια πριν αποσυρθουν

1 Like

Το καραγκιοζιλικι στο next level…

Μεγάλος, ανυπέρβλητος καραγκιόζης ο Gene, όμως οι Maiden πάντα μνημονεύουν θετικά τους Kiss που τους είχαν πάρει σαν support στην Ευρωπαϊκή περιοδεία τους το 1980. Ο Simmons μάλιστα είχε εντυπωσιαστεί τόσο, που πήγε και ζήτησε από τον Steve Harris ένα… μπλουζάκι των Maiden για αναμνηστικό!

Αν μιλάμε για το ίδιο σκηνικό το 2005 με τους Velvet Revolver, ο Slash είχε εκνευριστεί απίστευτα με ένα πλακάτ που κρατούσε κάποιος και έγραφε “Where is Axl?”

Για να δουμε πως θα παει ο paul

https://www.setlist.fm/setlist/kiss/2019/rogers-arena-vancouver-bc-canada-7b95f27c.html

Περιμενα κατι καλυτερο για τελευταια περιοδεια.
Psycho circus :metal:

Τι τραγουδάρα είναι αυτό το Let Me Go, Rock ‘n’ Roll ρε πούστη μου. Γενικά, μεγάλο group. Ως μουσικοί. Γιατί ως individuals, γάμα τα :grin:.

2 Likes

Έχει καταλάβει κανείς τι φάση με το τελευταίο τουρ τους; Νόμιζα πως τελειώνει το 19 αλλά διαβάζω σε διάφορα σαιτ πως θα είναι πολυετές και τουλάχιστον μέχρι το 2020.

Δεν ξέρω τι παίζει. Καλύτερα πάντως για να τους δει και περισσότερος κόσμος.

1 Like

Μακάρι να ισχύει. Από τα απωθημένα μου για live. Ήταν να πάω Πράγα που έχει φοβερό πακέτο με zz top αλλά δεν έκατσε ρε γμτ

Μπορει να παιζουν μεχρι το '21 και σιγουρα θα ξαναπερασουν απο ευρωπη.
Κ εγω θελω να τους δω αλλη μια, ελπιζω για βουλγαρια του χρονου

1 Like

Γιατί όχι και Ελλάδα; Ποτέ δεν ξέρεις…

Ελλάδα κάνανε τις χαμηλότερες εισπράξεις της τελεταίας δεκαετίας παγκοσμίως. 6.500.

Σωστός αλλά εγώ όσο ζω ελπίζω :rofl:

Και γαμώ τα live ήταν εδώ πάντως, μακάρι να ξαναρχόντουσαν

1 Like

τους ειδα το 13 κ το 16,οσο αργειτε χειροτερευει η φωνη του παυλου joy::joy::joy::joy: