KoRn

τι εχετε να πειτε για αυτο το συγκροτημα ?το γουσταρετε ? εγω παντως τρελενομαι…μιλαμε για τρελα πωρωτικη μπανταρα…αυτος ο jonathan davis ειναι απλα ΘΕΟΣ …απο τις αγαπημενες μου φωνες…μεχρι και τη φυγη του χεντ εγραφαν ιστορια…μετα μας τα χαλασανε λιγο αλλα παραμενουν θεοι
ακουσα οτι εφυγε κι αλλο μελος προσφατα…οποιος γνωριζει ας ενημερωσει

πειτε και αγαπημενο αλμπουμ

Ο πρώτος δίσκος τους άνετα μέσα στους καλύτερους όλων τω εποχών, όχι μόνο για το Daddy αλλά για όλα τα κομμάτια. Το Life is Peachy ήταν κατώτερο, αν και πάλι πολύ καλό, ενώ απο εκεί και πέρα κάπως πέσανε. Αλλά το ντεμπούτο τους είναι κορυφή.

Αγαπημένα κομμάτια: Lies, Daddy, Liar.

Δε τρελαινομαι, πιστευω οτι ειναι περισσοτερο ενα συγκροτημα τραγουδιων και hits, παραδεχομαι ομως την επιδρατικοτητα τους στη μουσικη, και δεν εναι τυχαιο οτι μπαντες μεγαθηρια, οπως οι Sepultura εποχης roots, επηρεαστηκαν σε αρκετο βαθμο. Σαν αλμπουμ θα προτιμησω το take a look in the mirror, ισως γιατι ειναι και το μονο που εχω ακουσει ενδελεχως.

Προσωπικα με τρελαινει το Follow the leader. Με αυτον μεγαλωσα :stuck_out_tongue:

Συμφωνω με Isis ως προς την επιδραστικοτητα, αλλα προσωπικα του βρισκω μετριοτατους, ειδικα σε σχεση με αντιστοιχες μπαντες.

Μόνο το πρώτο τους και το ‘‘Untouchables’’ έχω ακούσει, και σκόρπια κομμάτια από τα ενδιάμεσα albums τους. Προσωπικά το ‘‘Korn’’ συγκαταλέγεται στους αγαπημένους μου δίσκους, το βρίσκω απίστευτα ανατριχιαστικό και προσωπικό album, με πολύ βάθος. Και επιδραστικό όσο δεν πάει. Η παραγωγή είναι απλά τέλεια, ο Fieldy όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνεο, ενώ ο Davis δίνει ρεσιτάλ. Φανταστικός δίσκος.

Kαι μονο το πρωτο να ειχαν βγαλει,παλι θα μιλαγαμε για ενα απο τα καλυτερα και πιο επιδραστικα group των 90s…Αν και τα τελευταια χρονια η εμπνευση τους εχει παει περιπατο,δεν παυουν να ειναι ενα απο τα πιο πρωτοποριακα συγκροτηματα της σκηνης…Αγαπημενο album το πρωτο με τις κομματαρες blind,shoots and ladders και daddy…

Issues κατ’ εμέ. Το κορυφαίο album τους, τόσο συναισθηματικά, όσο και καθαρά ενορχηστροτικά, δοκίμασαν διάφορους νεωτερισμούς, μετά το Issues πιστεύω πως άρχισε η σήψη σε σημείο που πιστεύω πως πρέπει να διαλυθούν καλύτερα για να σώσουν την υστεροφημία τους. Κάπου φάνηκε αυτό και στην προ διετοτριετίας συναυλία τους στη Μαλακάσα. Δυστηχώς στη Μαλακάσα διαπιστώσαμε επίσης το πόσο κακόφημοι είναι στην Ελλάδα, κάτι το οποίο και εν πολλοίς οφείλεται στα θαψίματα από τα φρικτά ηγετικά περιοδικά του χώρου, τα οποία σε κάτι στροφές αργότερα των ετών και με το ξεπέταγμα των Slipknot έκαναν κάτι τεράστιες τουλούμπες λέγοντας για το πόσο επιδραστικοί είναι οι Korn στον ήχο αυτό, που είναι κόλας δλδ. Τέσπα, διαθέτουν έναν απ’ τους καλύτερους μπασίστες πάντως στην πιάτσα, αλλά στη database του Έλληνα “ροκά” ήταν πάντα αμερικανάκια.

ρεσπεκτ μονο και μονο για το τρελο κομματι

adidas
all day i dream about sex

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4624

μονο στα ονειρα μονο στα ονειρα μπορεις να με αγγιζεις…

μιχαλης χατζηγιαννης

korn>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> blind :lol:

παρακαλω?

αστειο της κλικας

εχμμμμμμμ τα>>>>>>>>>>>>> εννοουσαν οτι αυτο το κομματι αξιζει κ το λολ ηταν επειδη το blind ειναι το πιο κλασικο τους κομματι. (πριν σχολιασετε κατι σκεφτειτε το)

εχω ξεμερωσει μαζι τους απο τοτε που εφυγαν ο head και ο david αλλα ακομα γουσταρω οτι εχουν κανει μεχρι τοτε.live που τους ειδα στραβωσα απιστευτα αλλα τι να κανει κανεις?ελπιζω να επανελθουν οπως τους αξιζει

ηταν το πρωτο metal συγκροτημα που εφαγα κολλημα αλλα εχω ξενερωσει…το see you on the other side ηταν καλο αν και απειχε πολυ απ’τα πρωτα τους…το τελευταιο δε μπορεσα να το ακουσω ολοκληρο:(

εκτος του πρωτου δισκου που στεκει ακομα
τα υπολοιπα ειναι μετριοι δισκοι με μερικα ωραια “hits”
+ο μπασιστας παιζει τις καλτσες του

  • το unplugged album τους ειναι το χειροτερο unplugged που εχω ακουσει
    επισης καλο θα ηταν να μην διασκευαζουν floyd γιατι γελαει ο κοσμος

πολυ καλο συγκροτιμα αλλα μετα απο καποιος δισκους αρχιζουν και μου φαινονται καπως κουραστικοι…δυνατο μπασσο επισης…