Kreator - 20/01/18 Θεσ/νικη, Principal - 21/01/18 Αθήνα, Piraeus 117 Academy

Ναι αλλά που ήταν ο Cliff ;;

Ο ήχος πίσω δεξιά που ήμουν εγώ δεν ήταν καλός. Ο Mille και οι κιθάρες χάνονταν.Τους έχω δει και καλύτερα. Setlist καλό, διάθεση μπάντας και κόσμου super.

Δικε μου δεν εισαι σε συναυλια των boston για να ακουσεις κατι ανθεμικο για κλεισιμο. Thrash συναυλια ειναι. Απο την αρχη μεχρι το τελος κολαση.

Ο κλασικος ελληνας μια ζωη γκρινια

Kreator και Vader απο Piraeus Academy

τα φωτα στο academy εχουν γενικα θεμα σε καθε συναυλια, βασικα αυτος που τα χειριζεται εχει μαλλον θεμα, υποτιθεται οτι με τα γαμημενα τα φωτα φωτιζεις τη σκηνη, δε τα ριχνεις πανω στο κοσμο για να τον τυφλωσεις

Οσο αφορα το κλεισιμο του setlist των Kreator συνηθως κλεινουν τις συναυλιες τους με το Tormentor το οποιο ειναι ιδανικο για κλεισιμο. Αλλα αφου σε αυτο το tour επελεξαν να μην το παιξουν θα προτιμουσα για κλεισιμο καποιο απο τα Hail To The Hordes, Hordes Οf Chaos π.χ. και θα ηθελα λιγο νωριτερα το Pleasure To Kill, αλλα και παλι απλα το ειπα επειδη προσωπικα μου εκανε εντυπωση.

Τωρα για το θεμα του καπνου και του φωτισμου δεν το λεω μονο εγω, με οσους μιλησα που ηταν στο live το ιδιο λενε. Λατρευω τους Kreator αλλα αμα κατι με χαλασε στην συναυλια να μην το πω? Την μπαντα δεν την βλεπαμε παρα μονο τις φιγουρες τους, ετσι εχουν τα πραγματα.

Αυτό έγινε από άποψη θεωρώ και δεν έχει να κάνει πιστεύω με τον κακό φωτισμό της σκηνής λόγω κακού εξοπλισμού. Έχω πάει και σε άλλες συναυλίες εκει και μια χαρά φωτισμένη ήταν η σκηνή

τσέκαρε δλδ τις φωτο από mastodon ή blues pills πόσο πιο φωτεινές είναι

Και εγω ετσι πιστευω, μαλλον ηταν ευθυνη της μπαντας αυτη η θολουρα, σε αλλες συναυλιες στο Piraeus Academy μια χαρα εβλεπες.

Τα φώτα του Academy είναι και γαμώ. Προφανώς το show είναι έτσι σχεδιασμένο από τη μπάντα. Εμένα μου άρεσε ο έντονος φωτισμός. Ναι, πρόσωπα δεν έβλεπες, αλλά πιθανότατα αυτός να ήταν και ο σκοπός.

Ουτε προσωπα, ουτε τιποτα, εγω τον Ventor τον ειδα μονο οταν χαιρεταγαν στο τελος.

Έχει σπάσει ο Mille γι αυτό δεν θέλει να φαίνεται και πολύ :stuck_out_tongue:

Μήπως φόραγε κανείς περούκα και έπαιζαν playback;

πραγματικα εκπληκτικο live. Οπως ακριβως τα ανεφεραν τα παιδια πιο πανω , τα στραβα και τα καλά…
Νομιζα μονο σε μενα φανηκε με τα φωτα αλλα ηταν οντως ενοχλητικα !
Ο ηχος απλα ΦΟΒΕΡΟΣ !! Ειδικα τα ντραμς ηταν κρυσταλο, γενικα αψογος !
Το σετ list ικανοποιητικο/καλο, (θα μπορουσε και καλυτερο…), μην τα θελουμε και ολα ομως!

2η φορα τους είδα και 3η θα ξαναπηγαινα ΑΝΕΤΑ !!

εδω το wall of death που στηθηκε απο τα καρντασια. Ακουστε ηχο απο κινητο να πάθετε πλάκα!

Mια χαρα οπως παντα, αλλα με απαραδεκτο setlist για μενα

ναι επειδη καποιοι θελουν μπάντα με 13-14 δίσκους να παίζει μονο 5 πρώτα ? Και δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν εκλεισαν το ματι και σ αυτα !