Kreator

Εψαξα καλα και μου εκανε εντυπωση που δεν βρηκα thread για τους Kreator…Απο κει και περα δεν χρειαζεται να πω πολλα…Απο τα πιο αγαπημενα μου αλλα και πιο σημαντικα thrash σχηματα που εχουν βγαλει δισκαρες ολκης…Pleasure To Kill, Extreme Aggressions, Coma Of Souls ειναι δισκοι για πολυ χτυπημα…8)

καλο συγκροτημα στη μουσικη που παιζει.απο εκει και περα οχι απο τα αγαπημενα μου του ειδους:)

Γκρουπάρα, από τις πρώτες που άκουσα, που είδα live, που λάτρεψα, που λατρεύω:!:

:bow: Ξερο γερμανικο thrash :slight_smile:

Αγαπημενα album τα Extreme Aggression και Pleasure To Kill. Δυστυχως δεν τους ειδα φετος, αλλα ελπιζω οτι θα ξαναερθουν.

Γκρουπαρα οι Kreator, πολυ πειραματικοι…
Δισκαρες τα Outcast, Renewal, Endorama
:stuck_out_tongue:

Πωωω! Τι μπανταρα ειναι αυτη?!?!?! Στοιχοι που βαρανε στο ψαχνο. Μια απο τις ελαχιστες μπαντες που παιζουν απο τοσο παλια και εχοντας αλλαξει ελαχιστα το στιλ τους γραφουν ακομα μουσικαρα!!!

νταξει τι να λεμε τωρα απο τις λιγες thrash μπαντες που απολαμβανω να ακουω και κατα την γνωμη μου η καλυτερη στο ειδος της

Σίγουρα από τις σημαντικότερες metal μπάντες που έβγαλε η Γερμανία και από τις λίγες thrash μπάντες που γουστάρω τόσο πολύ (μάλλον η αγαπημένη μου μετά τους βασιλιάδες τους ΘΡΑΣ).

\m/

Δεν έχω ακούσει τα Endless Pain, Cause for Conflict, Endorama ολόκληρα ποτέ.
Κατά τ’άλλα είναι θεοί και η φετινή συναυλία τους είναι η καλύτερη που έχω πάει φέτος και γενικότερα από τις πιο γαμάτες.
Terrible Certainty ρε!

Η αγαπημενη μου Thrash Metal μπαντα.
Δεν μπορω και δεν θελω να ειμαι αντικειμενικος με τους Kreator.
Απο τα ξερα thrash αλμπουμ των 80’s,στα πειραματικα των 90’s και στα ωριμα/μεστα των 00’s,
αυτη η μπαντα δεν σταματαει να με εκπλησσει/πορωνει.
Στιχοι ? Riffs ? Ολα τελεια λεμε !
Αγαπημενα αλμπουμ ? Τα περισσοτερα ! :stuck_out_tongue:
Αγαπημενο τραγουδι ? No Reason To Exist \m/

αν και πειραματιστηκαν με τον ηχο τους σε καποια σημεια, ειναι μακραν μεσα στις 3 αγαπημενες Θρας μπαντες απο τη Γερμανια!

Endless Pain,Extreme Aggression,Coma of Souls,Renewal,Cause for conflct,Outcast…τι να λεμε τωρα?

αγαπημενο κομματι:Some pain will Laaaasssst!

Ε, καλά, όχι και ‘‘ελάχιστα’’. Σε κάποιους δίσκους έγιναν άλλη μπάντα.

Στο θέμα μας, τώρα, δε θα πρωτοτυπήσω. Έχουν γράψει διαχρονικούς ύμνους βίας. Αγαπημένη κυκλοφορία ίιισως το ‘‘Renewal’’.

καλοί αυτοί? τί λένε? :stuck_out_tongue:

πάρτε μια φωτο από το αρχείο μου, από την πρώτη τους εμφάνιση στην Αθήνα το 1989 στο Ρόδον όπου γυριστηκε το βιντεοκλιπ του Betrayer:

απάντηση του mille:

Πιστεύω να αρέσει στους οπαδούς μας και ίσως μερικοί νέοι οπαδοί να τον συμπαθήσουν, θα δούμε…

η ερώτηση αφορούσε στο νέο άλμπουμ των Kreator με τίτλο “Extreme Aggression”.

:lol:
Eμενα δεν μ’αρεσει καθολου !

Ίσως η καλύτερη thrash μπάντα!!!

:respect:

To παραπάνω είναι το ultra edition boxset του Hordes Of Chaos, που κυκλοφορεί σε έναν μήνα ακριβώς, 26/3/2010, από την Nuclear Blast η οποία είναι η νέα εταιρεία των Kreator εδώ και λίγες μέρες.

κατι το οποιο σημαινει πως Pleasure to kill, Extreme Aggressions κλπ θα ξανακυκλοφορησουν??? :-k

Μακάρι να επανακυκλοφορήσουν τα πρώτα πέντε, γιατί είναι δισεύρετα:):!:

δεν ξέρω αν θα τα επανακυκλοφορήσουν…πράγματι τα παλιά δεν βρίσκονται εύκολα, και θέλω οπωσδήποτε να ξαναγοράσω το extreme aggression το οποίο πλέον απλά δεν παίζει λόγω της χρήσης. Τα υπόλοιπα ευτυχώς τα έχω σε καλή κατάσταση.

Το extreme aggression το ειχα παρει απο το play.com, μετα απο παρα πολυ μεγαλη καθυστερηση επειδη δεν το ειχαν στο stock! Παντως στο site το εχουν με 6,5 ευρω τωρα.