Kreator

Υπέροχοι, θεοί, τρισμέγιστοι και όπως λέει ο Αλέφαντος του Θρύλου:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!
Φοβεροί στίχοι, riffs που απλά σκοτώνουν, φωνή που σε αφήνει μαλάκα είτε όταν ουρλιάζει (Extreme Aggression, Warcurse ενδεικτικά) αλλά και όταν πραγματικά τραγουδάει (Voices Of The Dead, Amok Run:ΔΕ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ). Αν και έχω μόνο 5 άλμπουμ τους τα λατρεύω.
.
Σημαία για το Γερμανικό Thrash (μαζί με Sodom, Destruction) και για το Ευρωπαικό Thrash εν γένει.8)

Τους είδα live 6/2/09 στο κοτέτσι 56 και ακόμα και κει τα σπάσανε. Πρώτη μου φορά.:smiley:

Αγαπημένος δίσκος:Coma Of Souls μάλλον
Αγαπημένο κομμάτι:TERROR ZONE (ΜΙΑ ΖΩΗ GAMAY!)
Τέλος, δε λέγομαι extreme aggressor στο msn για το τίποτα:wink:

κοτέτσι δεν λες τπτ! η χειρότερη συναυλία Kreator που έχω πάει! (το Woodstock δεν μετράει, παίζει σε άλλο επίπεδο καλτιας)

εμενα παντως μαρεσαν πολυ περισσοτερο στο κοτετσι απο οτι την προηγουμενη στο gagarin…κριμα που ημασταν λιωμα με τον φιλο που πηγαμε και δεν χωθηκαμε καθολου…ηρθαμε απο χαλκιδα και μεσολογγι πριν το live λιωμα-γαμω εξεταστικη…:frowning:
επισης το συγκεκριμενο live επαιξαν και γαμω τα setlist…
απτα λιγα live που ευχαριστηθηκα τοοοοσο πολυ…
τωρα περιμενω την 3η φορα…

για το σετλιστ…χμ, την προηγουμενη φορά που λες είχαν παίξει το Some Pain Will Last…ενώ στο κοτέτσι όχι. μόνο και μόνο αυτο φτάνει να απογειώσει το σετλιστ, καθώς στις 6-7 (πραγματικά έχω χάσει το μέτρημα) φορές που τους έχω δει λαηβ ήταν η πρώτη και μοναδική φορά που το παίξανε. Γενικώς, αυτό το κομμάτι ήταν απωθημένο για αυτους που παρακολουθούν τα live της μπάντας, εδώ και πολλά χρόνια (15 έτη ίσως μετά από την τελευταία φορά που το παίξανε). Η συναυλία στο κοτέτσι είχε πολύ χαλιά ήχο και ήταν και ο χώρος κάπως χαώδης, δεν το ευχαριστηθηκα καθόλου. Αντε, στην επόμενη περιοδεία να βάλουν και το Storming With Menace και θα πεθάνω ήσυχος.

τωρα μου ηρθε και η φλασια νομιζω δεν επαιξαν riot of violence…

δεν θυμάμαι όντως αν ισχύει αυτό, αλλά το θέμα είναι ακριβώς αυτό… οτι αφήσαν έξω μερικά στάνταρ κομμάτια και τιμήσαν μερικά άλλα που ήταν απωθημένο των οπαδών, όπως το some pain will last, love us or hate us κλπ.

Φαντάσου ότι οταν τους είχα δει πρώτη φορά το 96 δεν είχαν παίξει Betrayer! Εντάξει δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή η συναυλία ξερώ γω.

νταξει γενικα το θεμα set list ειναι καποιες φορες υποκειμενικο…καπως…:wink:
παντως για να ειμαι ειλικρινης απο τα 3 κομματια που αναφερεις some pain…love us …betrayer δεν ειναι μεσα στα αγαπημενα μου:D…
αλλα καταλαβαινω οτι οσοι τους βλεπουν για νιοστη φορα θελουν κατι καινουριο ενω για πρωτη δευτερη φορα θες best of…(συνηθως)
προσωπικα θα ηθελα περισσοτερο violent revolution endorama endless pain (+ under the guilotine) και για hordes of…δεν θα ελεγα οχι…καποτε στο μελλον-ελπιζω…

Το έπαιξαν !!!

Αφού τα είχαν παίξει το ΄89 και το ΄91 (:roll: :roll: :roll: )

αυτό εξηγώ στο επόμενο ποστ, ότι από τότε τα ξαναπαίξανε μετά από 15 χρόνια!

Εντάξει, χτύπα μας και άλλο αλύπητα που τους είχες δει τότε :stuck_out_tongue:

ξύλο στους απανταχού άμπαλους :stuck_out_tongue:

έχεις μπει στην hate list μου [-X

extreme aggression & coma of souls πιστευω ειναι διαμαντια του χωρου και τα καλυτερα αλμπουμ τους!!! για τη πειραματικη περιοδο δεν το σχολιαζω καν… απλα για μενα δεν υπαρχει!!! (με τη κακη εννοια)

εποc κ ετσ…αλλα επειδη ειμαι φολς,τα αγαπημενα μου ειναι τα endorama και σιγουρα το renewal πρωτο πρωτο…karmic wheel ρεεε…

επισης παντα ειχα ενα θεμα και γουσταρα πολυ μια διασκευη που εχουν κανει στο Lucretia(my reflection) των sisters of mercy…

εδιτ:αυτην
http://www.youtube.com/watch?v=9P2bWwRJuCM&feature=related

βασικά…

αν και μου αρέσουν όταν thrash-αρουν, αυτο παιζει να είναι και το καλύτερο τους.

lol,τι μλκας που ειμαι,το ξεχασα το αποπανω:p

phobia για κοπανημα κ ετσ,χωνει γαμω!!!Δεν ξερω,δεν εχω ακουσει τα παντα τους,αλλα αυτα τα 3 τα γουσταρω καργα…(και Outcast,χωνει πολυ ασχημα,καπου εκει στη μεση ειδικα,ενα γαμηστερο ριφακι θυμαμε)

Μην εισαι κακος με τα βιτσια μου :stuck_out_tongue: τι να κανω μωρε…δεν λενε μια, ειδικα μπροστα στις δικαρες ολες των 80’ζ…

μη με φατε ολοι τωρα:p

σορρυ για το δουβλε ποστ, αλλα το outcast το καλυτερο τους?

μεσα στο σποιλερ ειναι ολη η αληθεια :stuck_out_tongue:

Πρόσφατε είχε το site των Kreator μια ψηφοφορία (τώρα έχει κλείσει) για κομμάτια που θα θέλαμε να συμπεριληφθούν στο σετλιστ της επόμενης περιοδείας. Αυτή ήταν η δική μου λίστα, δεδομένου ότι μιλάμε για κομμάτια του 85-99, και ότι δεν έχουν παιχτεί για τουλαχιστόν μια δεκαετία.

  1. Command of the blade (με την ερωτική φωνή του Ventor βεβαίως)
  2. Fatal Energy
  3. Total Death
  4. Ruin Of Life
  5. The Chosen Few
  6. Isolation
  7. When the sun burns red
  8. Winter Martyrium
  9. Depression Unrest
  10. Storming With Menace

Για να δούμε προτιμήσεις. Εντάξει, μην γράψετε κανένα Pleasure to Kill ή κανένα Phobia ξέρω γω που τα παίζουν πάντα.

Awakening of the Gods
Some pain will last
Νο reason to exit θελω να ακουσω πολυ λαιβ

γιατι εχει κυκλοφορησει κ με αλλη φωνη αυτο το κομματι???

+1 για το awaking of the gods
δε λεμε ποτε οχι στο riot of violence
toxic trace
love us or hate us
agents of brutality
terror zone
hidden dictator