Kreator

όχι! απλώς επεξήγηση δίνω!

(εγώ δεν έβαλα awakening of the gods, some pain will last, terror zone κλπ γιατί τα έχουνε παίξει τα τελευταία χρόνια)

Και το Leave This World Behind, να είχαν στο σετ…καλά θα ήταν:):!:

α ρε kreator!!! ενας απο τους λογους που χαιρομαι το οτι ειμαι ανθρωπος! Τι να πεις γι αυτην την μπαντα…οποιος τους ακουει παρακαλω να διαβαζει και τους στιχους!!! επιβαλλεται!! renewal!! τι να πω!! κανενα δισκο τους δεν μπορω να διαλεξω!! ολοι μιλανε το ιδιο στην ψυχη μου!! συγκινηθηκα και παλι ρε πουστη… μακαρι να υπαρχουν καλλιτεχνες σαν τους kreator… ο κοσμος θα ηταν καλυτερος

Όταν κάνω το πρώτο bold, νιώθω το δεύτερο.
Ωραίος φίλε.

Ποιο μηνα έρχονται Ελλαδα συνήθως??
Φετος θα περάσουν απο εδώ???

τον μήνα που σε πονάει ο σβέρκος!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ότιμ πρέπει για το αυχενικό:):!:

ριγη ανατριχιλας στο πρωτο ακουσμα του extreme aggresion καπου στην τρυφερη ηλικια των 16.αναθεμα με κ αν ηξερα τι ακουγα αλλα το γουσταρα τρελα κ καπως ετσι κυλησαν 3 μηνες μεχρι να μπει οτιδηποτε αλλο στο cd player…

Για το extreme aggression θα πω κ εγώ που μάλλον είναι από τα πιό αριστουργηγματικά albums που’χω ακούσει γενικότερα (παρότι όχι θρασάς) :wink:

για μενα στο γκαγκαριν γαμησαν πολυ περισσοτερο. ισως φταιει βεβαια που στο τελευταιο λαιβ απο το 3ο τραγουδι ειχα πεσει στα πατωματα απο το πολυ χεντ μπανγκινγκ κ την κουραση αλλα δεν θα ξεχασω ποτε στη ζωη μου το πρωτο λαιβ του τους ειδα το 2007 που με το που τελειωνει βγαζω τη μπλουζα μου κ τη στιβω κ βγαινει κυριοκελτικα τοσος ιδρωτας οσο νερο βγαινει απο τα πλυμενα ρουχα! σοκαριστικο λαιβ. και τα σαπορτς γαματα. απο το 3-4ο τραγουδι κελτικ φροστ ο κοσμος φωναζε κρεατορ! (καφριλα βεβαια για τους κελτικ που επαιζαν το τρισμεγιστο μονοθειστ αλλα αυτο δειχνει ισως την ανεπαναληπτη καυλα που ημιουργουν στους φαν τους!)

Από πού να ξεκινήσω κ πού να τελειώσω… :lol:

Celtic Frost - Kreator σημειώσατε 1… (κ όχι μόνο στο live!) :stuck_out_tongue:

βασικα τι συγκρινεις τωρα?

οι δυο αυτες μπαντες διαφερουν σε ολα. οι κελτικ εχουν 6 αλμπουμ κ οι κρεατορ αν θυμαμαι καλα 13. οι κελτικ εχουν διαλυθει 8000 φορες κ οι κρεατορ ουτε μια. καμια σχεση το στυλ του ακομη και το παλια των κελτικ μιας και ειναι πιο σκοτεινο και ενω εχει στοιχεια θρας και μαλιστα πολλα εχει και αλλα τοσα στοιχεια μπλακ κ ντεθ. και οι κρεατορ εχουν στοιχεια ντεθ αλλα γενικοτερα η μουσικη των 2 αυτων συγκροτηματων δεν μοιζει σε τιποτα.

και γενικοτερα: οσο ενας φανατικος κελτικφορστιστας πιστευει οτι η μπαντα αυτη ειναι η καλυτερη γιατι οντως ειναι μοναδικη σε καποια πραγματα ετσι και ο φανατικος κρεατορφαν, γι αυτο… ηρεμα με τα 1 x 2!

Τα 1x2 τα έκαναν πράξη με το χειρότερο δυνατό τρόπο οι “οπαδοί” των Kreator όταν έπαιζαν οι Frost, δηλαδή εκεί που δεν έπρεπε. Για ρώτα κάποια παιδιά από’δω μέσα π βλαστημάνε την ώρα κ τη στιγμή που έχασαν Frost να πουν τη γνώμη τους γι αυτή τη στάση… Για μένα οι Frost ήταν συναυλιακά καλύτεροι. Κ το λέω. Το πρόβλημά σου δεν ξέρω πού είναι… :slight_smile:

Μπαντάρες είναι και οι δύο, και οι δύο μπάντες ήταν γαμάτες στο live, τελευταία ακούω φανατικά την δισκογραφία και των δύο, και έχουν πραγματικά διαμάντια:):!:

βασικα ειναι αλλο στυλ ακομα κ συναυλικα. οι φροστ σκοτεινοι κ οι κρεατορ δυναμικοι κ πορωτικοτατοι. δεν καταλαβαινω γιατι οι κρεατορ υστερησαν σε σχεση με τους φροστ. τεσπα γνωμες ειναι αυτες! :wink:

Ε ναι ρε παιδί μ εγώ θεώρησα καλύτερους τους Frost… Τέλοσπαντων… Αλλού ήθελα να εστιάσω όπως κ να’χει :stuck_out_tongue:

Αν εξερεσεις τα λαιβ στα οποια μπορεις αντικειμενικα να πεις ποιος ειναι καλυτερος,ολα τα αλλα ειναι θεμα γουστου!!Στον καθενα αρεσουν διαφορετικα πραγματα!!

Μου αρεσουν και οι δυο, ομως πορωνομαι περισσοτερο με κρεατορ.

παρατήρησα ότι στις πρόσφατες συναυλίες οι Kreator έχουν ξεθάψει μερικά διαμαντάκια, όπως το endless pain (αν και τραγουδα ο μιλλε και οχι ο βέντορ όπως θα έπρεπε), The Pestilence, όπως και το When the sun Burns Red…

petrozzalence!!!

\μ/