Kreator

endless pain…8)
αντε να μας ξαναερθουν…

Δε θα αργήσουν μάγκες. Εξάλλου σε κάθε περιοδεία προώθησης νέου άλμπουμ περνάνε για live από Ελλάδα 2 φορές (μια στη πρώτη περιοδεία και μια στη τελευταία πριν μπούν για το επόμενο άλμπουμ)

@ panagiotis PESTILENCE γαμώ! Και κρατάει καλά ακόμα η φωνή του Mille:). Θέλω το Terror Zone την επόμενη φορά, ζητάω πολλά?:smiley:

βασικά θέλουμε Storming With Menace πρώτα απ’ όλα, αν και δεν το βλέπω να το ακούω ποτέ!

από την άλλη, το Terror Zone, ήταν στάνταρ σε όσες φορές τους έχω δει, (μάλιστα απο το 98 και μετά όσες φορές έχουν ερθει στην ελλάδα, ανοιγαν το σετλιστ με αυτό), η μοναδική φορά που δεν το άκουσα - αν θυμάμαι καλά - είναι η περσινή.

Πολύ σωστός για το Storming With Menace, έχει riffάρα. Όσο για το Terror Zone η προηγούμενη ήταν η πρώτη μου συναυλία Κreator οπότε μου μεινε παράπονο.

μωρέ και ριφφάρα έχει, και το πιο πορωτικό ρεφραίν του σύμπαντος έχει, και το καλύτερο τραγούδι τους είναι, αλλά είναι τόσο γαμημένα τεχνικό και γρήγορο που θα πρέπει να τους βγει ο κώλος στις πρόβες για να το “ξαναέχουν”.

άμα καποια στιγμή κάνουν κάνα επετειακό ριγιούνιον με την τότε σύνθεση, και φέρουν τον Tritze και τον Rob ίσως να το ξανατιμήσουν, έτσι για τις old days…

Ένα εξώφυλλο του Extreme Aggression που τελικά δεν προτιμήθηκε από την μπάντα:

μιας και είμαι απο το ‘αντιπαλο’ μέτωπο,ο tritze γιάτι έφυγε?Αν έφυγε.

[SIZE=“1”]Ο Blackfire ειναι δικός μας ρεεεε[/SIZE]

Η ερώτηση δεν διακρίνεται για το επίκαιρό της χαχα.

Ωστόσο, ο Tritze έφυγε λόγω του ότι δεν ήθελε να συνεχίσει να ασχολείται με την μουσική και είχε κουραστεί από το συνεχές touring.

Ο Rob Fioretti είναι παντρεμένος με την αρχισυντάκτρια του γερμανικού Μetal Hammer.

Ο Blackfire μπορεί να ήταν των Sodom αλλά έτσι όπως του φερόταν οι Sodom δεν μπορούσε να συνεχίσει άλλο. έγραφε το 90% της μουσικής ενώ οι άλλοι πίναν μπύρες. unequal. Oι Κreator του προσέφεραν την θέση και του στάθηκαν πραγματικά δίπλα του καθώς βάλανε από την τσέπη τους (αρκετά) λεφτά για να αποδεσμεύσουν τον Blackfire από το συμβόλαιο του με την δισκογραφική των Sodom.

Πάντως πολύ θα γούσταρα να τον ξαναέβλεπα μαζί είτε με τους μεν είτε με τους δε. Είχα την ευκαιρία να το κάνω το 96 με τους Kreator βέβαια, αλλά μία φορά δεν ήταν αρκετή. Πέρισυ είχε ανέβει στην σκηνή με τους Sodom σε ένα φεστιβάλ της Γερμανίας και έπαιξε μερικά κομμάτια. Δυστυχώς η μπάντα του (Mystic) δεν έβγαλε κάτι άλλο εκτός από ένα EP πριν λίγα χρόνια.

το τελευταίο των kreator album,αξίζει ή να ψάξω κάποιο αλλο απο το 2000 και μετά?
Ο vetterli των Coroner για ποσο εμεινε?
Μου φαινεται περιεργο που δεν εβγαλαν αριστούργημα με αυτον στην κιθάρα.

Καταρχάς μου φαίνεται περίεργο που δεν θεωρείς το Outcast αριστουργημα. Όπως και το Endorama γαμεί επίσης.
Έμεινε για 2 άλμπουμς, ήρθε στο συγκρότημα τέλος του 96 και έφυγε κάπου το 2000.
Όσο για το Hordes Of Chaos, ε θα πρέπει να είσαι κουφός για να μην σου αρέσει.

τα δυο αλμουμς που αναγερεις δεν τα έχω ακούσει αλλα πίστευα,(με τις μλκιες που ακουω να λένε)οτι δεν αξ’ιζουν κτλ…καπου είχα διαβάσει για πειραματική περιοδο…
γενικά δεν ‘το εχω’ με kreator, μονο το pleasure…εχω.

Ναι ήταν πειραματική τότε η φάση των Kreator (κάτι που άρχισε από το 92 με το Renewal μέχρι και το Endorama του 99). κοιτα αν σου αρέσει ο vetterli του Grin τότε αποκλείεται να μην σου αρέσει το outcast. Δλδ τα ριφφς και η ατμόσφαιρα είναι 100% Vetterli. Εκτός αν έχεις το κόλλημα του “παλιο-ροκά/μεταλλά” που άμα κάτι δεν έχει σόλο δεν είναι τραγούδι :lol::lol:#-o#-o

Βασικά, όμως αφού δεν έχεις ακούσει τπτ άλλο πέραν του pleasure, τότε ψάξε πρώτα τα τρία άλμπουμς που βγάλανε μετά από αυτό… με την χρονολογική σειρά που κυκλοφορησαν

terrible certainty
extreme aggression
coma of souls

και μετά όλα τα άλλα.

[B]Kreator Live at SUMMER BREEZE 2009 - Warcurse[/B]

Τι γαμάτη εκτέλεση! Ε μα είναι δισκάρα όλο το Hordes Of Chaos:D. Πάρε κι αυτο να νιώσεις crimson_idol:
[B]Demon Prince Live At Rock Hard 2010[/B]

πόσο γαμάει αυτή η μπάντα…

πω ρε πουστη μου τωρα πηρε το ματι μου αυτα τα βιντεακια και πορωθηκα!

αλλα για αλλο λογο μπηκα εδω. ποσο μεγαλη μπαντα ειναι ρε πουστη μου? το παρακατω ειναι απο το επισημο σαιτ τους και οταν διαβαζω κατι τετοια ολο και πιο πολυ με πορωνουν!

[B]Due to an intense creative songwriting mindstate, Mille will unfortunately not find the time and the muse to be a part of Hilmar Bender`s Booktour for the book “Violent Evolution” about Kreator.[/B]

Nevertheless he would like to encourage everyone to visit the shows and wishes Hilmar and the fans a lot of fun.

θεος που ειχε τα @@@ να το κανει αυτο…

και λιγο καιρο αργοτερα ερχεται η επισημη ανακοινωση του μιλλε:

I have 5 songs more or less ready and ideas for at least 5 more. We are really looking forward to get back into the creative process again. We know that our fans only expect the best from us and we, as a band, will make sure that none of you will be disappointed. I am very aware that some of you don’t like the fact that Kreator is releasing a new album only every 3-4 years, but let me tell you that it will be worth the wait! We’ll be posting some stuff from the rehearsals soon.

:vibrate:

άντε μωρέ όνειρο σιγά σιγά…8)

Αν είναι τόσο καλό όσο το τελευταίο περιμένω όσο θέλει! Πάρε τον χρόνο σου γίγαντα!!!

Σταθερή αξία λεμε ρεεεεεε! Άντε ρε Mille κτήνος βγάλε δισκάρα και έλα να μας πάρεις τα μυαλά πάλι!!!