Kreator

…τους έχω δει δυο φορές και ας έρθουν σύντομα για την τρίτη:):!:

Τους εχω δει μια,live σκοτωνουν!Φερτε τους Λαρισα,θα ανοιξουμε κρατηρα απο την πορωση!

Post Crimson ολα τα λεφτα!:thumbup:

τους εχω δει 3 ή 4 φορες, πότε λιγο ξενερωτικοι και πότε υπερ-καυλωτικοι, μετα το Violent Revolution εχασα λιγο το ενδιαφερον μου ομολογω…

[SPOILER][B][SIZE=“7”]TWISTED URGES !![/SIZE][/B][/SPOILER]

[SPOILER][B][SIZE=“8”]MONO !!![/SIZE][/B][/SPOILER]

οταν τους ειδες και ηταν ξενερωτικοι , μηπως (μαντεψια κανω ) , ηταν στα τελη 90 που ειχαν βγαλει τα πειραματικα τους αλμπουμ??

οχι, τους ειδα απο το 2000 κ μετα 3 φορες, δεν θυμαμαι ποια ηταν η ξενερωτικη φορα, αυτο που θυμαμαι ηταν οτι απλα γαμησαν (οπως κ οι αλλοι) στο λαιβ SODOM - KREATOR - DESTRUCTION !!

ε, αμα μπαινουν το γεναρη στουντιο υποθετω να το περιμενουμε κατα τελη καλοκαιριου προς φθινοπωρο??

αρα σε κανα χρονο και κατι απο τωρα θα χτυπησουν και το λαιβ.

μου φαινεται περιεργο παντως η λεξη kreator να μπαινει στην ιδια προταση με τη λεξη “ξενερωτικοι”. κατι θα ειχεπαιχτει προφανως γιατι σε ολες τις χωρες απο οτι ξερω και σε ολα τους τα λαιβ ειναι πολυ καλοι. αν μας κανουν και κολπακια με εισαγωγες αλλων κομματιων οπως προαναφερθηκε θα γινει σφαγη την επομενη φορα!

[SPOILER][B][SIZE=“5”]Manic - Panic will you suffer endlessly from[/SIZE][/B]

[SPOILER][B][SIZE=“7”]AGENTS OF BRUTALITY[/SIZE][/B][/SPOILER][/SPOILER]

ναι οντως ήταν πολύ ξενερωτικό να βλέπεις τον Vetterli επί σκηνής να σολάρει. Χαλια σου λέω.

τοτε ηταν το κοινο αρκετα ξενερωμενο (απο οτι ξερω) αρα λογικα και τα λαιβ γενικοτερα δεν θα ειχαν το νταβαντουρι που ειχαν τα υπολοιπα…

Σ’ εκείνο το λάηβ θυμάμαι ότι μόλις ξεκίνησαν οι kreator με το violent revolution, σκίστηκε το λουρί της τσάντας μου που φορούσα, μου έπεσε το μπουφάν που είχα δεμένο και βρέθηκα 10 μέτρα πιο αριστερά!!!

το 96 με μπλακφάηρ το ρόδον ήταν γεμάτο και είχε γίνει χαμός. Στο prevail που είχαν ξεκινήσει είχα μουρλαθεί. Το 98 με βεττέρλι ήταν πάλι γεμάτο. Τότε ήταν η πρώτη φορά που ανοίγανε τις συναυλίες με Terror Zone (κατι που το καθιερώσανε για χρόνια μετά). Νταξ, τα χρόνια ήταν άλλα τότε, δεν υπήρχε θρας μέταλ στην ουσία, δεν υπήρχε τόση διαφήμιση για την μπάντα κλπ κλπ. Δεν έβλεπες τόση πιτσιρικαρία όσο τώρα οποότε λογικό να υπήρχε μια άλλη αντιμετώπιση. Παίζανε και σε άλλη φάση…στο black sunrise χειροκροτάγαμε ρυθμικά (σε φάση μπαλάντα κ έτσι χαχα). Αλλά ήταν και γαμώ. Απο την άλλη στο endorama ήταν η μόνη φορά που δεν παίξανε στα μερή μας, οπότε δεν έχω άποψη.

αυτο που λες δεν ισχυει. ειναι παλιες καραβανες με χρονια εμπειριας, αλλα το να δινεις 20 κ 30 συναυλιες σερι δεν ειναι κ ευκολο, δεν γινεται να εχεις την ιδια πορωση καθε βραδυ κ να εισαι συνεχεια τσιτωμενος. κακη live μπαντα δεν ειναι σε καμια περιπτωση, αλλα ανθρωποι ειναι, ε δεν γινεται να παιζουν καθε βραδυ σαν να μην υπαρχει αυριο, κ οπωσδηποτε ολο και καποιος θα μεινει παραπονεμενος απο αυτο…

btw μιας κ τοφερε η κουβεντα, το παραπανω κατ εμε ισχυει για μπαντες που ειναι ενεργες και βγαζουν δισκους κ δινουν λαιβ, αλλα οταν μια μπαντα-φαντασμα κανει reunion για μερικα λαιβ, αυτα ΠΡΕΠΕΙ να παιρνουν κεφαλια, αλλιως κοροιδευεις τον κοσμο. ειναι απαραδεκτο να βγαινουν οι ταδε Χ καλτ μπαντα μετα απο 15 χρονια απραγιας κ να παιζουν λες και ξυπνησαν πριν απο κανα τεταρτο…

αυτο που λες ειναι ωραιο ως σκεψη αλλα εχει πολλες προκειμενες οπως, για παραδειγμα, το οτι μπορει μια μπαντα να γουσταρει πιο πολυ το στουντιο και οχι τοοοσο τα λαιβ οποτε και reunion να κανει, κεφαλια να μην σπειρει ακριβως επειδη δεν ειναι το “ατου” τους…

μη με παρεξηγεις!!! υπερλατρευω αυτη την περιοδο των κριειτορ και ειναι απο τα αγαπημενα μου ολα τα αλμπουμ τους την δεκαετια `90.Φαινεται και απο το ονομα μου αλλωστε. Εδωσαν με αυτα μια αλλη πλευρα της τελειοτητας τους.

Απλα το εγραψα αυτο γιατι θυμαμαι σε κατι συζητησεις που ειχα με εναν πορωμενο θρασερ της “παλιας σχολης” καποτε , μου ελεγε οτι τα λαιβ εκεινης της περιοδου ηταν (γιαυτον υποθετω προφανως) ξενερωτικα. Οποτε σκεφτηκα μηπως ο nir1 το ελεγε γιαυτο, αλλα οκ… Παντως το καλο με τους κριειτορ ειναι πως αποτελουν μια απο τις μπαντες που , οχι μονο εχει απιστευτη ιστορια , αλλα σε κανει να περιμενεις με αγωνια το μελλον.

όλη η εμφάνιση στο wacken

μπάντα εικοσιπενταετίας που παίζει τα καινούργια της κομμάτια, χωρίς να ακούγονται σαν φτωχοί συγγενείς

ετσι.! αντε να μπούνε στούντιο αρχές του νεου χρόνου, και κλασικά, να βγάλουν ακόμη μια δισκαρα…

Mille for president.!! ψυχική ανάταση με το που πει(ουρλιαξει) δυο λέξεις

*τοσο καιρό δεν ειχα δει οτι ο δίσκος εχει άλλο εξώφυλλο απο το cd

KREATOR Frontman Talks About Songwriting Process For Next Album In New Video Interview

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=162118

…γαμάτη, όπως πάντα εμφάνιση:):!:

καλό το κολπάκι με το ριφφ του coma of souls και μετά χώνουνε endless pain. Αλλά ρε πούστη μου, το παίζετε που το παίζετε, βάλτε τον σαπίλα τον Ventor να το τραγουδήσει όπως πρέπει.

Ελιωνα πολυ το Pleasure To Kill, το Extreme Aggression και το Coma Of Souls στις διακοπες και ενα εχω να πω… Περιμενω την στιγμη που θα ανακοινωθει το επομενο live στην Ελλαδα, θα χυθει αιμα λεμε… Τι ριφφαρες, τι ενεργεια ειναι αυτη? Η καλυτερη ευρωπαϊκη thrash μπαντα με ανεση. Κανει πλακα σε Sodom και Destruction που επισης τα σπανε.