Lady Gaga

Lady Gaga dances to Metallica’s Metal Militia LIVE (Lollapalooza 8/6/10)Lady GaGa & Lady Starlight - Lollapalooza 2010 - Heavy Metal Dance Break
lol

#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o

Aς χορεψει Boy George… EΛΕΟΣ!!!

κανονικά θα πήγαινε στο thread της ντροπής, αλλά υπο μία έννοια και αυτό thread της ντροπής είναι. :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=wV1FrqwZyKw

και δεν ξέρω τι λέτε, αλλά στο είδος της μια χαρά τη βρίσκω τη gaga… \m/

Ρε τι γραφετε εδω μεσα και εχει φτανει 200 post???[-X

#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o

Μη σου πω και πέραν του είδους της… :wink:

Δεν ξερω τι λετε εσεις,παντως εγω γουσταρω Gaga με τρέλα.

Δε ξέρω τι λέτε πάντως η τύπισσαα δικιά μας είναι!!!

LADY GAGA Listening To IRON MAIDEN For Her 666th Tweet

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=156720

<3 <3

άσε και κάτι φωτό που έχει βγει με Biff και Cooper!!! :smiley: :smiley:

Tommy Lee: «Θέλω να συνεργαστώ με τη Lady Gaga» :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

http://rocking.gr/news/Tommy_Lee_Thelw_na_sunergastw_me_ti_Lady_Gaga/9499/

  • ενα ραφτο Doom

καλα υπαρχουν ανθρωποι που συμπαθουν αυτο το εκτρωμα? ο ορισμος του “κανω οτι κανω για νατραβηξω τη δημοσιοτητα”, κανει μονο τραγικοτητες και ειναι ενας ανουσιος ανθρωπος. ενα απο τα χειροτερα προτυπα των ημερων μας και ενα απο τα πιο πολυ προβαλομενα δυστυχως…

νομιζω οτι εισαι λιγακι υπερβολικος και απολυτος και γραφεις σαν να προσπαθεις να επιβαλεις την αποψη σου. στο κατω κατω γουστα ειναι αυτα. ελεος με τον ελιτισμο των ροκομεταλαδων πια που πρεπει αμεσως να αφορισουν καθε mainstream μουσικο/μπαντα.

Και στην τελική μια συνεργασία με την GaGa προσφέρει άπειρη δημοσιότητα έτσι :wink:

Δεν είναι τυχαίο που πολλοί ροκάδες θέλουν να συνεργαστούν κλπ κλπ.

χεστηκα για το μειστριμ γενικα. με εχεις δει να μιλησω για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ διαφορετικο διασημο. απλως τουτη εδω ειναι οικτρη. ξεπουλιεται διαρκως. φοραει μπριζολες, κανει συνεχως σχολια για το σεξ, βγαινει με ρουχα στο χρωμα του δερματος και μοιαζει γυμνη και πολλα αλλα. ειναι η ντροπη της ανθρωποτητας αυτο το πλασμα και υπαρχουν ανθρωποι που την πανε? δεν μιλησα για τη μουσικη της. ουτε λεξη δεν ειπα. διοτι δεν με απασχολει. αλλα το θεμα ειναι: “μπορει καποιος να τη συμπαθησει επειδη του αρεσει η μουσικη της?”. για μενα ειναι αλλο το καθε πραγμα και οποιος πεφτει στο τρυπακι κανει λαθος.

ναι, εχω ιδιαιτερα καθετη και μονοδιαστατη αποψη πανω στο συγκεκριμενο θεμα αλλα δεν εχω διαθεση να ετην επιβαλω. το οτι ειμαι απολυτος εχει να κανει με τον βαθμο στον οποιο την αντιπαθω…

και ξαναλεω: μην μου πει κανεις οτι ειναι καλη μουσικος η οτι γραφει ωραια τραγουδια. δεν μιλησα καν γι αυτα…

Sorry κιόλας άλλα αυτά είναι επιχειρήματα φανατικού χριστιανού… το γυμνό, η πρόκλητική εμφάνιση και ότι άλλο θες ήταν και πάντα μέρος του hard rock/metal. “Ντροπή της ανθρωπότητας”;; ΕΛΕΟΣ… το ίδιο είναι τότε οι Cradle of Filth, Motley Crue, Kiss, King Diamond, Marylin Manson, Immortal, Alice Cooper και δε συμμαζεύεται. To ότι η Gaga γνωρίζει επιτυχία το χρωστάει σε μεγάλο βαθμό στο heavy metal που εξοικίωσε το κοινό με την ακραία αισθητική. Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις γιατί την πάμε με χίλια… :stuck_out_tongue:

καλά όχι πως την πάω την γκαγκα αλλά εντάξει μην τρελαίνεσαι και τόσο ποια. Εδώ πάντως μου θύμισες κάποια που η άποψη της για την γκαγκα δεν θα ήταν και τόσο διαφορετική.

[SPOILER][/SPOILER]

συν του ότι μεγαλοβδομαδιάτικα κυκλοφορεί νέο κομμάτι με τίτλο judas.

http://www.youtube.com/watch?v=aAWpkZSCMXU

Φοβερη καλλιτεχνης, ξεκινησε απο την underground σκηνη της Νεας Υορκης παιζοντας ροκιες και εξελιχθηκε σε αυτο που ειναι σημερα. Η μουσικη της εχει εμφανεστατες επιρροες απο David Bowie, Queen και Madonna και αν και το εχει δηλωσει 100 φορες, δε χρειαζοταν καν.

Περαν της μουσικης της, την οποια γουσταρω απο πολυ εως παρα πολυ, την παω και σαν ατομο γιατι εχει μελετησει πληρως τους κανονες της μουσικης βιομηχανιας και κανει οτι περναει απο το χερι της για να αποκτησει περισσοτερη δημοσιοτητα. Καλως ή κακως, αυτο ειναι το ζητουμενο για οποιον ασχολειται επαγγελματικα με τη μουσικη, οποιος διαφωνει ας κατσει στο υπογειο του να γραψει μουσικη μονος του για την τεχνη και μονο για την τεχνη ή να δινει ολα του τα εσοδα σε φιλανθρωπιες. Ειναι μεγαλη αφελεια κατα τη γνωμη μου να θεωρουμε οτι οι Manowar, oι Οpeth, οι Arctic Monkeys, οι Radiohead και δεν ξερω γω ποιος αλλος, ενδιαφερονται μονο για τη διαδοση της μουσικης τους στην ανθρωποτητα. Ρομαντικο ναι, μη ρεαλιστικο επισης.

Το Judas το ακουω καθημερινα αρκετες φορες, ειναι τελειο.

Δεν λεω είναι μουσικό ταλέντο… ξέρει να γράφει κομμάτια…
αλλά όλο αυτό το θέμα με την δημοσιότητα και το πως την διαχειρίζετε μου κάθετε κάπως… Απλώς πιστεύω ότι δεν βασίζετε μόνο στην μουσική της για να καταξιωθεί αλλά σε δηλώσεις που στόχο έχουν μόνο και μόνο να προκαλούν και να πέφτουν τα φώτα πάνω της…
Παρόλα αυτά όμως είναι απ’ τα μεγαλύτερα ονόματα που έχουν εμφανιστεί τελευταία στον χώρο της μουσικής…