Lady Gaga

τα just dance, poker face, bad romance, paparazzi, telephone και alejandro (μόνο αυτά έχω ακούσει :p) μια χαρά χώνουν.κομματάρες και βιντεοκλιπάρες όλα τους.

Έτσι λειτουργεί η pop μονίμως ρε Μπετατζή τί να κάνουμε… Ή το δέχεσαι κ προχωράς ή όχι κ είσαι πάντα underground. That’s all. :slight_smile:

Ναι παιδιά, αλλά κάθεστε και κάνετε σοβαρή συζήτηση για τη Λεντιγκάγκα και το επόμενο βήμα είναι να αναλύετε τη ζώνη του μπάτμαν κι αν θα πρέπει να αλλάξει αγκράφα.

Απλά πράματα. Η γκάγκα (και όλη η τσιχλοφουσκέ ποπ) είναι σαν το σοκολατάκι τζοκόντα που βρίσκεις ξεχασμένο στο τραπέζι. Δε σε νοιάζει άμα είναι θρεπτικό, άσε που παχαίνει κιόλας, δε σε χορταίνει, γενικότερα απλά σου προσφέρει μερικά δευτερόλεπτα απόλαυσης.
Έτσι και η γκάγκα, δεν θα αλλάξει την άποψή σου για τη μουσική, δε θα γίνει η αγαπημένη σου καλλιτέχνις, δε θα πεις ποτέ “πωωωω τι παίζει το άτομο”, απλά θα περάσεις ένα ανάλαφρο διασκεδαστικό τρίλεπτο με κάποιο τραγούδι της.

πόσο δύσκολο?

Εντάξει κάτι τέτοιο θα μπορούσες να πεις για παράδειγμα κ για τα τραγούδια των Kiss. Ή βάλε κ κάμποσα ονόματα 80’s hard rock/metal στη θέση του “Kiss”. Χωρίς να δηλώνω ούτε εγώ υπερφάν θεωρώ πως ένα διασκεδαστικό τρίλεπτο είναι κάτι. Δεν είναι όλοι Celtic Frost αλλά θα θέλαμε ένα μουσικό κόσμο ΜΟΝΟ με Celtic Frost; (παράδειγμα λέω, καταλαβαίνεις…)

Χρειάζεται κ η ελαφρότητα γτ έχεις κ στιγμές στη ζωή σου που την επιζητάς. :wink:

Οπως τα λεει ο μπλιντιν ειναι. Ετσι ειναι “αυτου του ειδους” η pop.

Κατα τα αλλα…
Μαντονα Λειντι Γκαγκα Μπιγιονσε εγω αυτα τα ακουω βερεσε 8) :stuck_out_tongue:

jim, η ποπ δεν λειτουργεί πάντα έτσι, μάλλον έτσι το έχεις εσύ στο μυαλό σου. κυρίως με τον όρο ποπ μιλάω για το μουσικό κομμάτι κι όχι για το πόσα μύρια θα βγάλει ο/η εκάστοτε μουσικός. αλλά και με κριτήριο τις πωλήσεις, πάλι δεν λειτουργεί πάντα έτσι. με την γκάγκα δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, τέσσερα κομμάτια έχω ακούσει (από αυτά που πόσταρε ο χορρορ (ο οποίος πως έμπλεξε το μέταλ ένας θέος ξέρει:))), αλλά ήταν στην καλύτερη αρκετά καλή τσιχλοφουσκέ ποπ και στην χειρότερη τέρμα αδιάφορη προσποιητή μαλακία. και γενικά, απ’ ό,τι έχω πρεφάρει, σε πολύ μεγάλο βαθμό όλη αυτή η ελευθεριότητα, το επιτηδευμένο αρτίστικο κιτς και το υποτιθέμενο σπάσιμο των ταμπού (τα οποία βρίσκονται σε κάθε γωνιά της ποπ κουλτούρας που πλασάρεται), έχει κάτσει καλά για όσους ντρέπονται γενικότερα να πουν ότι γουστάρουν τσιχλόφουσκες. ακριβώς αυτό που είχαν στο μυαλό τους όσοι πουλάνε την γκάγκα δλδ. οι οποίοι είναι οι ίδιοι που πουλάνε και την ποπ που ντρεπόμαστε συνήθως να ακούσουμε. γενικά πάντως βίντεοζ σαν αυτό του αλεχάντρο είναι ό,τι πρέπει για να να παίζει την ώρα μιας ωραίας παρτούζας.

Διασκεδαστικο και απολαυστικο τριλεπτο και ακομα παραπανω
περναω στη τουαλετα…

Πολυ καλυτερα απο την Gaga…:stuck_out_tongue:

Tεσπα…ο καθενας με τα γουστα του.
Αναλυση στη Gaga δεν χωραει…ολα τα αλλα της χωρανε ομως…:roll:

αχ αυτή η αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι…:stuck_out_tongue:
γενικά πάντως συμφωνώ μαζί σου.προτιμώ τη gaga από ένα σωρό rock και metal μπάντες που η μουσική τους έχει την ίδια νοοτροπία αλλά το αποτέλεσμα είναι εντελώς αναχρονιστικό.και στην τελική η gaga έχει και κάποιες electro και dubstep επιρροές που κάνουν πιο ενδιαφέρουσα τη μουσική της.για τα videoclip της αναφέρθηκα ήδη.
τεσπα, αν μιλάμε για μουσική με λογική τσιχλόφουσκας in lady gaga we trust.:smiley:

εχει απολυτο δικιο νομιζω!!!
και γω δε θα ακουσω ολη μερα γκαγκα…αλλα καποια στιγμη σε κουραζει η κιθαρα,η μεταλλοφωνη και το νταμπα ντουμπα κασιδι!θες και κατι πιο αναλαφρο,να αραξεις…
και καλυτερα αν αυτο ειναι ενα κλικ(βασικα πολλα κλικ) πανω απ τα υπολοιπα εμπορικα σαχλοτραγουδα!

τι στο διαλο γραφετε δω μεσα κ εχει φτασει τα 150 ποστ???:?

τρελλο μπαζο…πειτε μου για καμμια σακιρα μια τζενιφερ λοπεζ μια μπιγιονσε…πολυ καλυτερα γκομενακια…

Παρακαλώ να σβηστεί το θρεντ,δεν μπορώ να βλέπω αυτα σε ενα φορυμ υποτιθετε ροκινγκ

Αυτη την απορια εχω κι εγω!:-s

Δεν χρειαζεται να αναλυουμε τοσο πολυ κατι αναλαφρο και ανουσιο που τυχαινει να το ακους ετσι για το κεφι σου αναμεσα σε Floyd και Zeppelin.Δεν ανακαλυψε και τιποτα σπουδαιο η συγκεκριμενη, αλλωστε απο παλια και η Grace Jones ειχε ακολουθησει τετοιο κραυγαλεο στυλ.

ε ναι η μαλακια ειναι οτι δεν πεθανε ακομα για να φτασει επιπεδα μαικλ τζακσον

στο 0:52

Aαχετο τι σχεση παιζει ο θανατος?#-o
Αμα ειναι μυθος εν ζωη καποιος εστω και για λιγο (βλ. James Dean) απλα θα γιγαντωθει ακομα περισσοτερο, πολυ λογικο ειναι.H συγκεκριμενη οτι και να κανει τσιρκο θα παραμεινει.Σα να λες η Θωδη θα γινει καποτε Πρωτοψαλτη ακομα κι αν πεθανει.#-o

πωπω τι κατινια ειναι αυτη???

λες και διαβαζω μεταλ χαμερ προ 15ετιας

ελεος ρε μαγκες

κανεις δεν ειπε οτι ειναι η καλυτερη καλλιτεχνης ολου του κοσμου
ουτε ειπε κανεις οτι ειναι καλυτερη απο τους πινκ φλουντ και τους λεντ ζεπελιν

απλα μεσα στην πληθωρα της εμπορικης ποπ μουσικης
ξεχωριζει σαν την μυγα μεσα στο γαλα
και το γεγονος οτι ειναι αυτη πισω απο τη μουσικη της και το ολο της το ειναι
ε παιρνει ενα κρεντιντ

προσωπικα δεν την ακουω
ουτε εχω μπ3 της
ουτε αμα πετυχω στην τηλεοραση βιντεο της θα σταματησω το ζαπινκ για να το δω
αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να αναγνωρισω οτι ειναι αξια της φημης της

Ε βρήκανε τη Gaga τώρα κ είπε ο κάθε ειδήμων να βγάλει τα κόμπλεξ του απέναντι στην pop… :stuck_out_tongue:

απειρα ρισπεκτ στο κομματι!
τρελη πορωση