Led Zeppelin

[I]http://www.youtube.com/watch?v=CTJywZoG_bw[/I]

[I]http://www.youtube.com/watch?v=1X6S34luGuE[/I]

ζήλια, ψώρα

Εντάξει…τον Ρίτσαρντς μπορώ να τον πιστέψω, ο Πιτ προφανώς και ζηλεύει άπειρα.

Αν και οι Zeppelin είναι φτιαγμένοι κατ’εικόνα και καθ’ομοίωσιν των The Who. Όχι αναγκαστικά επίτηδες, μάλλον συμπτωματικά.

“Αρνητικά” σχόλια είχε κάνει και ο Κλάπτον, στον οποίον δεν άρεσαν ιδιαίτερα.Είχε ερωτηθεί με αφορμή την ομοιότητα του Let it Grow με το Stairway.

Καλά και οι Who ήταν φτιαγμένοι κατ’εικόνα και καθ’ομοίωσιν των Beatles… :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Πάντως ο Ρίτσαρντς πετάει μεγάλες παπάρες στις συνεντεύξεις του και γενικά είναι αρκετά αλαζονικός. Ποτέ μου δεν τον συμπάθησα. Και ακόμη δεν έχει μάθει κιθάρα…:slight_smile:
Ας σταματήσω όμως το σκαθαροπαραλήρημα γιατί θα μου την πέσετε πάλι οι των Stones και είμαι και οφτόπικ. [/SPOILER]

Καλά, αλαζονικός και κάθαρμα και ότι άλλο θες.Και κιθαριστάρα.Σταμάτα όμως καλύτερα γιατί θα σου την πέσουμε οι των Stones και είσαι οφτόπικ.

Keef ο μεγαλύτερος τελεκάστορας ever 8).

και εγω την τελε την αγαπησα λογω του κηθ :slight_smile:

και μετά ο Boss :wink:

http://www.rocking.gr/news/To_Celebration_Day_twn_Led_Zeppelin_gia_mia_kai_monadiki_proboli_sto_Megaro_Mousikis_Athinwn/14357/

ξερει κανεις λεπτομερειες , πως βρισκουμε εισιτηρια κλπ?

https://webtics.megaron.gr/el/events/?eventid=590&showid=1047

(kinda obvious! :p)

Tα τσιμπησα τα εισιτηριακια!Δεν μπορεσα να αντισταθω…
Σημερα το μεσημερι παντως ειχαν ηδη φυγει πανω απο τα μισά.

Εμενα παντως απο περυσι για καποιο λογο μου μυριζει reunion… Απλα προαισθημα ειναι αλλα κατι μου λεει οτι θα το κανουν καποια στιγμη συντομα.

Κανείς δεν έχει καταφέρει να πείσει τον Plant. Εκτός κι αν πάρουν τον Coverdale, ούτως ή άλλως αυτός είναι ο κρυφός του πόθος από το 1985 και μετά, κρίνοντας από τον τρόπο που τραγουδάει! Τόσο στους Whitesnake, όσο και στη συνεργασία Coverdale-Page.

Εδώ και οι Sabbath ρίξανε άκυρο στον drummer τους. Γιατί όχι και οι Zeppelin στον τραγουδιστή;

Προσωπική εκτίμηση: χλωμό το όλο σκηνικό, ο Page είπε ότι θέλει να ασχοληθεί με το back catalogue του χρόνου. Κι επίσης να γράψει καινούρια μουσική. Ειδικά το 2ο μου φαίνεται απίστευτο. Πότε είχε βγει το 2ο Page/Plant; Νομίζω πρέπει να πήγαινα σχολείο ακόμα… :-s

Με τον καταλληλο αριθμο μηδενικων στον τραπεζικο του λογαριασμο ο Plant μια χαρα θα το εκανε… Με Coverdale δεν θελω με τιποτα ή κανονικα με Plant ή καθολου…

Δηλαδή πιστεύεις δεν τους έχουν δώσει αρκετά?

Ισως ενα μηδενικο ακομα να κανει την δουλεια… Δεν ξερω, απλα ειχα ενα προαισθημα και ειπα να το μοιραστω.

Απλά έχω την αίσθηση πως λευκές επιταγές απορρίπτουν. Δεν νομίζω πως κανείς θα κόλλαγε στο χρηματικό. Και εννοώ από την μεριά του επιχειρηματία,manager,whatever. Δεν πιστεύω πως θα μπορούσε να γίνει κάτι πιο επιτυχημένο από εμπορικής πλευράς στην παγκόσμια μουσική σκηνή. Άντε να αναστηθεί Lennon, Harisson και να παίξουν μαζί.
Απλά ο Plant έκλεισε το κεφάλαιο, μακάρι για πάντα προσωπικά.

Όταν ο Plant λέει ότι δεν τον ενδιαφέρει μουσικά το όλο θέμα και θέλει να κάνει κάτι άλλο, τον πιστεύω. Το αποδεικνύει άλλωστε.

Δε νομίζω ότι το ένα μηδενικό θα έκανε τη διαφορά, αν έχουν έστω και μισό ίχνος αλήθειας τα ποσά που έχουν ακουστεί κατά καιρούς, πραγματικά φαίνεται ότι δεν τον νοιάζουν τα λεφτά.

Δηλαδή εδώ δεν ισχύει το “για τα λεφτά τα κάνεις όλα”… :lol:

Υ.Γ. Πάντως ανεξάρτητα από το τι θέλουν οι οπαδοί, πιο πιθανό βλέπω συνεργασία Page-Bonham-Jones με τον Coverdale ή κάποιο άλλο τραγουδιστή κάτω από το όνομα Led Zeppelin, παρά την ανάμιξη του Plant με ένα κανονικό reunion των Zepp. Άλλωστε το έχουν κάνει και οι Queen και μάλιστα με 2 τραγουδιστές αν δεν κάνω λάθος. Να κάτι τέτοιοι χαλάνε την πιάτσα και παίρνουν τα μυαλά των διαφόρων Page ανά τον κόσμο αέρα…

Edit: τώρα είδα στο www.robertplant.com αυτό:

Although Jimmy Page says the prospects for a Led Zeppelin reunion aren?t looking good, fans may well have the considerable consolation of a rocking new Robert Plant solo record to look forward to in 2013.

Band of Joy guitarist and producer Buddy Miller tells Rolling Stone that the Led Zeppelin singer visited his home studio in Nashville last year for a casual joint songwriting session that proved fertile, yielding an inspired batch of songs that the pair quickly recorded with Band of Joy drummer Marco Giovino.

Ημερομηνία για το παραπάνω ήταν η 1η Νοεμβρίου.

To reunion με τον Plant τουλάχιστον μέσα έχει τελειώσει το 2007 σε εκείνη την μάγική συναυλία!Δεν θα υπάρξει τίποτα με βάση όσα έχουν δηλώσει με κανεναν άλλο τραγουδιστή! Εύχομαι να μην γίνει κανένα χαζό και αλλάξουν ( o Page kai John) γνώμη!!Όσο για τον Plant δεν έχει ανάγκη τα λεφτά!Μεγαλουργέι με ό,τι και αν πειραματιστεί μουσίκα!(ρίξτε μια ματιά τώρα με τους Sensational Space Shifters).Απλά τεράστιος καλλιτέχνης!!:D:D

ρε γαμώτο με έχει ψήσει άπειρα αυτό το event. χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που έχει κωλοψηθεί…γιατί με [B]ΟΛΟΥΣ[/B] όσους το συζήτησα, όλοι ήταν της γνώμης ότι ειναι αρπαχτή, και σε φάση “θα δώσεις 10 ευρώ για να δεις ένα dvd?”, κλεψιά και δεν ξέρω τι…και μιλάμε για άτομα που χύνουν στο άκουσα των led zeppelin…δηλαδή πριν με ξενερώσουν αυτοί, ήμουν τέρμα ψημμένος…τώρα τι τους έπιασε όλους έτσι? :-k

το θεωρείτε και εσείς κλεψια αυτό?:-s

#-o

Ναι, οκ … με αυτή τη λογική δεν πρέπει να πάνε ποτέ κινηματογράφο(δίνοντας σχεδόν τα ίδια χρήματα,άντε 2-3 ευρώ λιγότερα) γιατί πάντα ‘‘ένα dvd’’ βλέπεις.