Led Zeppelin

Η αλήθεια είναι ότι με κάτι παραπάνω παίρνεις το dvd/bluray και σου μένει να το βλέπεις οπότε σου κάνει κέφι. Αν βάλεις στην εξίσωση του ότι γίνεται στο μέγαρο, άρα θα πάει πολύς άσχετος κόσμος που δεν έχει σχέση, νομίζω είναι αρκετά για να διαλέξεις την θαλπωρή του σπιτιού με καλή παρέα…

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

αυτό ειναι το σκεπτικό των περισσότερων νομίζω…αν και πιστεύω ΠΟΣΟΣ άκυρος κόσμος να πάει? δηλαδή ειναι και led zeppelin…μπορεί σαν όνομα να τους ξέρει και η κουτσή μαρία( stairway to heaven κέτσι ), αλλα πέρα από αυτό οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν να σου πουν ούτε τον τίτλο 2ου κομματιού. οπότε πόσοι άκυροι να μαζευτούν?

μπύρες παίζουν στο Μέγαρο;

στο bar της αίθουσας φίλων της μουσικής, ναι. προφανώς όμως, όχι μέσα στην αίθουσα, μονο στο φουαγιέ

φαντάζομαι μόνο βέλγικες μοναστηριακές που ωριμάζουν για 3 χρόνια minimum και κάνουν 320 ευρώ η εξάδα μπουκάλια ( trappist Westvleteren)…:stuck_out_tongue:

Κανένας Coverdale. Γελάνε και οι πέτρες. Τι λέτε ρε; Υπάρχουν Zeppelin χωρίς Plant; Ας συνέλθουμε παρακαλώ. Οι Sabbath ρίξανε άκυρο στον drummer τους γιατί μπορούσανε, κατά πώς φαίνεται :wink:. Το δεύτερο Page/Plant είχε βγει το 1998. Σε παραγωγή …Steve Albini :D.

Έτσι. Λευκές επιταγές απορρίπτουν, όπως το ίδιο κάνουν και οι Pink Floyd. Και καλά κάνουνε και οι δύο. Οι Zeppelin έχουν διαλυθεί εδώ και [B]32 χρόνια[/B] ρε παιδιά, για ποιο λόγο να κάνουν τώρα reunion; Για να “τους δούμε και εμείς που ήμασταν μικροί τότε”; Μα αυτό που θα δούμε δε θα έχει σχέση με τους Led Zeppelin, θα είναι κάτι σαν tribute band. Δεν ξέρω το σκεπτικό του Percy του Plant, αλλά αν είναι όντως το ότι θέλει να κλείσει αυτό το κεφάλαιο επειδή αισθάνεται ότι θα είναι αστείο το θέαμά του, τότε τιμή και δόξα. Λίγη παραπάνω, δηλαδή.

Μια χαρά θα πάω στο Μέγαρο να δω την ταινία. Σιγά ρε σκληροπυρηνικοί όλοι που σας χαλάει το Μέγαρο και σκέφτεστε τι κόσμος θα πάει. Λες και στις συναυλίες που πηγαίνετε κάνετε face control για να μη μπαίνει ο καθένας :lol:. Χαλαρώστε λίγο. Πληρώνεις ένα μικρό σχετικά ποσό και βλέπεις μια συναυλία σε επίπεδο περίπου 50 φορές καλύτερο σε σχέση με αυτό που έχεις στο σπίτι σου.

Έχω δει μερικές εκατοντάδες άσχετους σε live του Ian Anderson στην Πάτρα. Και εμείς πρώτη σειρά να γουστάρουμε τη ζωή μας και μια κυρία να μας λέει “αυτός έχει βγάλει άλμπουμς?” Χαχαχα!

Πάρτε να 'χετε μέχρι να βγει όλο:

α π ι σ τ ε υ τ ο !!!

Δεν ξέρω τι ποσοστό από αυτό που ακούμε είναι live, αλλά μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο ρε μαλάκες!!

edit
την έχω βγάλει και την παίζω

Ήμουν αρκετά απορροφημένος και δεν πρόσεχαν, υπάρχει κάτι χτυπητό; Επίσης, γιατί να είναι πειραγμένο, ξέχασαν οι Zeppelin να παίζουν live; Είμαι σίγουρος πάντως ότι όταν κυκλοφορήσει κανονικά όλο και κάποιος καμένος θα κάνει συγκρίσεις με τα bootlegs.

TMI alert!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

όχι, απλά πάντα υπάρχει μια αμφιβολία όταν βλέπεις μια μπάντα τόσων ετών να παίζει τόσο τέλεια. Ειδικά ο Πλάντ μιλάμε τελειότητα!!

Τον παίζω με τα δύο χέρια αυτή τη στιγμή πάντως :stuck_out_tongue:

Pure perfection.-

Tι τεραστιότητα, τι μεγαλείο…

πω ρε φίλε. 8O μόνο σεβασμός. ειδικά ο Πλαντ είναι από άλλη διάσταση

Επίσης, τσακιστείτε να ανεβάσετε ψήφους στα ΙΙΙ, Houses of the Holy, Physical Graffiti αρκουδέηδες, ντροπής πράγματα…τι είναι αυτό, poll του Rolling Stone;;:stuck_out_tongue:

Τα δικά μου δυο χέρια δε φτάνουν για μένα, νόμιζα ότι είχαν αρκετή δύναμη, turns out they don’t, μακάρι να χα κάμποσα ακόμα για έξτρα δύναμη και ταχύτητα ή κάνα ηλεκτρονικό μαραφέτι να με ξεπετσιάσει όπως πρέπει αυτή τη στιγμή.-

αυτό μάλλον ακούστηκε περισσότερο γκέι απ’ ότι το 'χες στο μυαλό σου:-k

γιναμε ολοι γκομενες και μας δωσαν τον πλακουντα στο χερι.-

Η πρώτη φορά που μένω τόσο μαλάκας με απόδοση μπάντας και εκτέλεση ύμνου, ερχόμενη από reunion κτλ κτλ…

Μάλλον και η διαφορά των Zeppelin με όλους τους άλλους
:’)

δεν υπάρχουν λόγια, απλά…

:|:|:|:|

Mάγκες ντάξει νομίζω χαζέψαμε όλοι, το βλέπω και το ξαναβλέπω…πάντως τι να λέμε, έχουν κάνει την τέλεια διαχείριση του θρύλου τους…και παρ’όλο που έχω απανωτούς οργασμούς που το βλέπω αυτό το πράγμα, μακάρι να μη κάνουν reunion με νέους δίσκους, ιστορίες ποτέ, και να μείνουν εκεί ψηλά. Μια συναυλία σε dvd, ας είναι.