Αlice in Chains

Γιατι εγω το εχω για πιο πανω μωρε :smiley:. Ειναι ισως το καλυτερο του και το πιο χαρακτηριστικο του τραγουδι για μενα. Ετσι οπως ξεκιναει αργοσυρτα και καταληγει σε κρεσεντο. Απιστευτη τραγουδαρα.

Πρεπει παντως να τους δειτε λαιβ, ειναι τρο-με-ροι, εγω ευτυχως τους ειδα το 2009 και το 2010. Ειναι λιγο ακριβοθωρητοι, δεν περιοδευουν και πολυ.

Και ποιο θα κατέβαζες από τα πιο πάνω;

Νομίζω πάντως ότι το “Would?” δεν κατεβαίνει από το Νο 1.

Οποτε ακουω το '91 live του Love.Hate.Love , μενω με την ανατριχιλα κανα 10λεπτο.

Ολα εκτος απο το Down In A Hole. Εκει θα ειχαμε κονταροχτυπημα!

Btw γα μενα το Dirt εχει αρκετα κομματια καλυτερα απο το Would? :smiley:.

Όπως ;

Όπως το Down in a Hole. Αλλά το Would? είναι ο ύμνος τους κατά τη γνώμη μου.
Το Down in a Hole είναι η μπαλαντοειδής πλευρά τους, το Would? είναι η rock πλευρά τους. Γενικά το Dirt είναι lifechanging και musicchanging δίσκος, για 'μένα τουλάχιστον.

Οπως ολα σχεδον. Rooster, Down In A Hole, Them Bones, Dam That River. Σου λεω ειναι απο τα λιγοτερο αγαπημενα μου

Σε ένα μήνα μπαίνουν στο στούντιο οι AIC για τον διάδοχο του Τhe Devil Put Dinosaurs Here.

Άντε με το καλό ώστε να ξαναβγουν στο δρόμο!

ΓΚαυλωτικο νεο.

60 δευτερόλεπτα με τον William DuVall, μορφή των Alice In Chains.

Έχουν βγάλει μια ημερομηνία για Νορβηγία. 21 Ιουνίου, στο Tons Of Rock Festival. Επομένως, αναμένονται Ευρώπη το καλοκαίρι.

Mad cool, 12 ιουλίου. :smiley:

να λες τις πηγες σου ρε αλητη

https://www.aliceinchains.com/#tour

Το επίσημο site τους :grin:.

εχω αποδειξεις!!! οπως και να εχει, ετοιμασου !

αυτούς θα τους δούμε στην ψωροκώσταινα είναι θα κάνουμε road trip του χρόνου ;;;;

Όταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, πάει το βουνό στον Μωάμεθ.

Καντε lobbying σε οσους διοργανωτε ξερετε, μηπως και καποιος τους φερει. Πιστευω πως μπορουνε ακομα και το Ακαντεμι να γεμισουν.