Limited Editions, Βινυλια, Demo Tapes (που εχουμε / θελουμε)

Καλα ρε το Passage to Arcturo το εχεις 3 φορες? τα δυο μαλιστα ιδια? Δωσε μου το ενα! Αλλιως θα στη λεω συνεχεια για το split με Monumentum :stuck_out_tongue:
:lol:

Θέλω τα An Iliad Of Woes και All Faith Is Lost demos των Anathema…δε τα βρίσκω πουθενά :frowning:

Βινύλιο από τον τόπο σου και ας μην είναι σφραγισμένο!

Τελεια :!:…

αλλα εχω την εντυπωση οτι σου λειπουν 2 ακομα εκδοσεις του THEGONIA. Αρχικα ειχε εμφανιστει ως και καλα περιορισμενη εκδοση κοκκινο βινυλιο, επειτα διαφανο, αργοτερα μαυρο, και καπου πηρε το ματι μου ενα σπλατερ!!! Ισως δουμε και αλλα χρωματα στο μελλον :-k8)

Μπονους Α1 αφισα.

Το Northwinds το προσκυνάω, το Divorce όμως και γαμώ τις φόλες…


Yπαρχει σε picture,κοκκινο,διαφανο,ασπρο και σπλατερ (το οποιο εχω) και υπαρχει και ενα κουτι που ειναι στα 55 κομματια. Mαυρο δεν υπαρχει, στανταρ το χεις δει?:!:

Τα λινκς πιανουν αμα δεν ειμαστε σπιτι ? Ωραιος ρε Ερι , αλλα αυτο τωρα βγηκε σιγα και το σπανιο δηλαδης …

Εγω χαιρομαι τουτο μου

http://cultmetal.com/antaeus-cut-your-flesh-and-worship-satan

:D:D:D

Εγώ το μόνο που έχω είναι αυτό, που το πήρα προχθές:

Ελπίζω και σε επόμενα.

Το Divorce έχει συναισθηματική αξία - το είχα πάρει από τα χέρια του ίδιου του Osmak!

χαχαχα Οσμακ … μορφη

Πήρα χθες το δεύτερο demo των Satyricon, The Forest Is My Throne, σε special edition.
Είναι μέσα σε κουτί, και έχει minidisc με το demo, μια κονκάρδα, έναν πάπυρο με τα lyrics και ένα ας το πω πιστοποιητικό ότι η έκδοση είναι limited.

[CENTER]

[/CENTER]

H αληθεια είναι πως δεν ασχοληθηκα με το άθλημα και πολυ. Τα περισσότερα limited που εχω δεν ειναι και τόσο σπάνια. Χωρις να το εχω ψαξει κιολας νομιζω πως μονο αυτα τα 2 ειναι κάπως πιο σπάνια και δεν βρισκονται ευκολα (αλλα όπως ειπα δεν το εχω ψαξει ισως να μην ειναι και τόσο σπανια όσο νομιζω)

double cd single sweating bullets

Ιαπωνεζικη εκδοση cd hidden treasures

Το παραπάνω όπως και άλλα πολλά demo μπαντών έχουν κυκλοφορήσει στο ιδιο στυλ. Δηλαδή κουτάκι, πάπυρος, αναπτήρας, πένα κλπ. Εννοείται οτι δεν είναι επίσημα και δεν έχουν βγεί με την έγκριση από τις μπάντες. Αυτά τα έχει βγάλει γνωστότατο ελληνικό μαγαζί και λέει και καλά οτί είναι απο μία Βολιβιανή εταιρεία οπότε προσοχή που δίνετε τα φράγκα σας παίδες.

Αλήθεια Άξελ πόσο/που το πήρες?

Πω, με πιάσανε κορόιδο δηλαδής? #-o
Δεν ήξερα όλες αυτές τις λεπτομέρειες, και όντως μέσα γράφει κάτι για Βολιβίες κλπ.
Ένα εικοσάρικο το πήρα, από ένα μαγαζί εδώ στη Θεσ/νίκη.
Eντιτ: Μιας και το ανέφερες, όντως είδα και άλλα ντέμο από Profanatica και Ancient.

Ναι ρε, άνετα την πατάς, στο ebay τα βάζουν 30+ ευρώ τα συγκεκριμένα κουτάκια. Και γω πριν κανα χρόνο και είχα δει το Satanas Tedeum που είχε βγάλει και αμέσως ψάρωσα αλλα καλό είναι να ψάχνεσαι. Τεσπα τα 20 ευρώ “καλά” είναι το παίρνεις γιατί σου αρέσει ξερω γω και σαν κυκλοφορία δεν είναι και άσχημο.

Ναι ρε, και επειδή ρώτησα μου είχε αναφέρει και το Satanas Tedeum ότι έχει κυκλοφορήσει σε παρόμοια version.
Πάντως η αλήθεια είναι ότι όντως μου άρεσε πολύ το πώς ήταν.
Thanks θα το προσέχω παραπάνω στο μέλλον :wink:

Τετοια κουτακια εχω παρει κι εγω μερικα απτο Bowel με 20 ευρα…Εχω βαλει στο ματι των Darkthrone και Marduk τωρα.Μεχρι 20 καλα ειναι να τα δωσεις.

Για διαφορους λογους σκεφτομανε να μην ξαναποσταρω δω (δεν εχει να κανει με το φορουμ, αλλα με την γενικη ξενερα που χω φαει περι του limited-trend), αλλα η χαρα μου για τα συγκεκριμενα ειναι καπως μεγαλη. Εχθες φτασανε και τα χω κανει λιγο πανω μου απ τη χαρα μου. Οι επανεκδοσεις των Sigh απο τον Dark Symphonies


Εγώ δεν έχω και τίποτα τρομερά συλλεκτικό:
Thou Art Lord - The Cult Of The Horned One (demo κασσέτα 1993)

Sarcofago - Black Vomit Of Hell (κασέτα που έχει τα εξής):
Πλευρά Α:

  • Satanic Lust (demo 1986)
  • The Black Vomit (demo 1986)
  • Christ’s Death (demo 1987)
    Πλευρά Β:
    Nights In Hell - Live 1986
    Mekong Delta - Dances Of Death (And Other Walking Shadows) first edition με κολλημένο bar code από πίσω
    In Flames - A Sense Of Purpose (special edition CD/DVD με τα 2 δισκάκια σε slipcases και ανοίγει σα να ανοίγουν οι πύλες για ένα λαβύρινθο)
    Behemoth - The Apostasy (συσκευασία CD/DVD που ανοίγει σε σχήμα σταυρού και αφίσα Α4 του εξωφύλλου)
    Death - Human (επανακυκλοφορία του 1998 που απλά ανοίγει στα 4 και στο κέντρο το CD)
    Opeth - Still Life (CD/DVD με εξώφυλλο σαν βιβλίου και ανοίγει σα βιβλίο)
    Από βινύλια τώρα:
    Anthrax - Fistful Of Metal (έχει το αγαπημένο μου κομμάτι Anthrax:METAL THRASHING MAD! και γενικά γαμάει)
    Motorhead - Ace Of Spades (το ήθελα πάντα σε βινύλιο γιατί το έχω ακούσει πολλές φορές μέσω PC)
    Venom - Black Metal (Γιαπωνέζικη edition, έχει επιπλέον μέσα το Bloodlust (ΚΑΒΛΑ8)) που δεν είναι στο κανονικό track listing)
    Αυτά τα ολίγα:)