Limited Editions, Βινυλια, Demo Tapes (που εχουμε / θελουμε)

πως ανεβαζουμε φωτο ?

Αγοράζω χρόνια και ασταμάτητα δίσκους. Απεχθάνομαι τα limited editions, δεν έχω σκάσει ποτέ πάνω από 20 ευρώ για δίσκο, και αν βρεθώ ανάμεσα σε νορμάλ βερσιον και την αντίστοιχη έγχρωμη με διαφορά 3 ευρώ, θα πάρω τη νορμάλ.

Το μόνο καλούδι που έχω και σε λίγους μήνες θα θεωρείται Limited ενω σε 10 χρόνια θα πουλάνε τη ζωή τους διάφοροι για να το πάρουν, κυκλοφόρησε φέτος σε 120 κόπιες, κόστισε 4 ευρώ, περιέχει μοναδική ηχογράφηση που στη vinyl version δεν υπάρχει, και είναι ελληνικό:!:

:bye:

Porcupine Tree - Up the downstair 2LP red vinyl reissue ltd

Μην ρωτήσετε τιμή…Α, και θα μείνει σφραγισμένο για αρκετό καιρό :smiley:

ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΥΜΟΣ Κ ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ ΕΔΩ Κ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ…

ΑΚΟΜΗ Κ ΜΕ ΔΡΧΜΕΣ Κ ΞΕΝΟ ΝΟΜΙΣΜΑ, ΣΕ ΔΙΑΝΟΜΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, ΗΤΑΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ.
ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ,ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΣΚΑΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΤΩΝ Sarissa, ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝ…Sarissa-ΧΑΧΑ (ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ??) ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 11.000 ΔΡΧ.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΒΙΝΥΛΙΟ ΕΙΤΕ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΟΣΟ,ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ…

Το συγκεκριμμένο LP, υπήρχε στo μαγαζί της Unisound στην ακαδημίας για αρκετό καιρό και σε αρκετά αντίτυπα στην τιμή των 2.500 δρχ. (μιλάω για το 93-94),μάλλον η μπάντα δεν ήταν αρκετά “cult” τότε…:lol:

Το συγκεκριμενο εχει βγει και κανα 500αρι φορες σε bootleg ή ηταν οντως το original ?

Λοιπον αυτο το χε παρει ενας φιλος απ τον Obscure Plasma (νυν Avantgarde) που το χε βγαλει και αντι για βινυλιο του στειλε ενα φακελο με flyers απο τις επομενες κυκλοφοριες του. Ωωωραιιιιοοοος…

ΣΤΗΝ UNISOUND,ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΦΕΡΕΝΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟ HELLION RECS.
ΚΑΘΩΣ ΕΦΕΡΝΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ Κ Η HELLION ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΒΡAΖΙΛΙΑΝΙΚΑ LICENCE ΑΠΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ ΤΗΣ UNISOUND (PASSAGE TO ARCTURO/BLACK ARTS LEADS… KTL.).
ΜΕΓΑΛΟΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ…:smiley:

ΚΑΛΑ Ο OBSCURE PLASMA ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ FLYERS, AΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟΣ…

Ναι είχαν φέρει και την έκδοση από Hellion recs. αλλά πολύ αργότερα! Στο λέω με σιγουριά επειδή πήγαινα αρκετά συχνά τότε στο μαγαζί τους, και οι κόπιες που είχαν τότε ήταν οι αυθεντικές εκδόσεις, απλά οι περισσότερες δεν είχαν το μώβ εσώφυλλο - εγώ πάντως είχα αγοράσει δύο τότε !!! :smiley:

[SIZE=5]ΣΑΤΡΑΠΗ[/SIZE]

RUSH - Hemispheres (3 LP edition 2018)

1 Like


Ήρθε χθες από αποθήκη στη Σλοβακία, είναι κατασκευασμένο στην Πολωνία και η παραγγελία είχε γίνει στο γαλλικό amazon.
Η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση μέσα από μια παραγγελία!!

Πρωτοχρονιάτικο δώρο!!!
Broadsword and the beast “Monster” edition,
5CD + 3DVD!!!