Linkin Park in Athens, 25/6

Μπρρρ!
Μη με τρομοκρατεις βραδιατικα!!

leviathan απλα μου φανηκε απιστευτα αστειος ο χαρακτηρισμος μπαλαντοειδης(που εννοειται οτι δεν υπαρχει) για τραγουδια καθαρα nu metal.το αν ξερεις η οχι απο lp δεν το γνωριζω

Τελικά οι lp είναι nu metal ή κάτι άλλο ? Γιατί ένας εδώ μέσα είπε ότι οι ίδιοι οι lp δεν γούσταραν τον όρο nu metal.

Αλήθεια,τι ώρα αρχίζει η συναυλία ?

oi lp ηταν nu metal kai πλεον εχουν γινει ροκ ανεξαρτητως τι ταμπελες θελουν η δεν θελουν οι ιδιοι να τους βαζουν. 6 και 30 ανοιγουν οι πυλες…

linkin μπήκες φουριόζος. μαζέψου κ μάζεψε κ τον φανμποϊσμό σου…

πάλιουρες δεν βαριέστε να πλακώνεστε με τον ΚΑΘΕ φανμπόη ?

το τόπικ είναι για το σχήμα. ΟΥΤΕ για τα φόρουμ του καθενός, ούτε για τπτ άλλο άσχετο. είναι ωραίο που έρχεται κάποιος στην Ελλάδα πριν πεθάνει. μην πλακωνόμαστε χωρίς λόγο

κρίμα που θα χάσω το λάηβ, πολύ θα ήθελα να πάω…

oi linkin ερχονται στην ελλαδα στην ακμη τους,ολοι πρεπει να ειναι εκει…θα γινει χαμος

ισως να μην επρεπε να χρησιμοποιεις χαρακτηρισμους που οι αλλοι δεν θες να χρησιμοποιουν

ίσως θα έπρεπε να διαβάζεις τους κανόνες. και να τους ακολουθείς επίσης

φανταζομαι στο one step closer και σε αλλα 2-3 σιγουρα θα πεσει ξυλο…
και πολυ καλως!!!

αυτο που φοβαμαι παντως μην εχουν χασει τα γκαζια των πρωτων ετων…

λιγο ετσι να γινουν πιο ψαγμενοι…πιο ροκ…μπορει και να εχουν βαρεθει τα παλια τους…2008 δυστυχως τους φερνουν και οχι 2001…και μη μου κανετε συγκρισεις με Μεταλλικα…και 200 χρονων να πανε αυτοι θα τα σπανε…

ετσι ΕΛΠΙΖΩ μην μας πλακωσουν στα καινουργια…απο παλια μετα τιποτα faint και numb(ωραια κομματια κατα τα αλλα)

μετα κανα one step closer…και gia sou athina!

ποσο περιπου διαρκει το set τους παιζουν πανω απο 1μιση ωρα…? αν ξερει καποιος…

θα μου πειτε βεβαια…ρε μαγκα οι LP ωριμασαν…τι θες δηλαδη να κανουν? να σου παιξουν ολο το hybrid theory και το meteora…και να κοπανιουνται ολη την ωρα στην σκηνη επειδη θα ρθεις εσυ να τους δεις…

απαντηση…ναι…αυτο ξεχωριζει τις μεγαλες μπαντες…βλ. Μεταλλικα

δεν μπορει να σαι 30 χρονων με μολις 3 δισκους και ουτε10 χρονια καριερα και να μου το παιζεις παλαιμαχος(παραποιημενη ατακα απο Αλεφαντο για Μητρογλου αυτη)

παντως ουτως η αλλως θα μαι εκει

LP:metal:

ο προγουμενος μοντ με συνετισε,εσενα?

σωστος,αν επαιζαν τα παλια θα ηταν τρελα αλλα και τα καινουρια μια χαρα ειναι…κοντα 1 και 30 θα παιξουν και ελπιζω πως θα κανουν εναν συνδιασμο 65% παλια-35%καινουρια…

οι λινκιν παρκ έρχονται κ το λάηβ θα είναι μεγάλο κ ωραίο κ απόλα με τζατζίκι. οι μπάντες που ανδρώθηκαν στις ΗΠΑ (όπου το show παίζει μεγάλο ρόλο) θεωρώ ότι πολύ δύσκολο να είναι ξενέρωτες. μην βλέπετε το youtube. εκεί μέσα υπάρχουν κ καλές κ κακές στιγμές του καθενός. δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα.

@λινκιν : μην είσαι εριστικός χωρίς λόγο. παρακολουθώ την συζήτηση κ δεν ειπώθηκε κ τπτ τόσο ακραίο. στο ζητάω ευγενικά

ναι αυτο τον καλως εννοουμενο θεατρινισμο τον εχουν οι αμερικανικες μπαντες…σε σχεση με τις βρετανικες που σε παιρνει ο υπνος…βλ.Blur

@ λινκιν…1 μιση ωρα…μμμ οκ…ας ελπισουμε να δωσουν βαρος στα παλια αφου ερχονται και πρωτη φορα

πολλα παιζουν ρολο…οπως η διαθεση του συγκροτηματος την μερα εκεινη…το κοινο επισης αν ειναι μεγαλο και ενθουσιωδες…ενθουσιωδεις ειμαστε ας ελπισουμε και πολλοι…

ουτε κι εγω νομιζω πως ειπα κατι ακραιο αλλα τελος. :slight_smile:

οι lp ειναι πανω απ’ολα…ποσο κοσμο υπολογιζετε πως θα εχει?ξερουμε ποσα εισητηρια θα βγουν?

winning σιγουρα θα θελουν να προωθησουν και το νεο cd…ειδωμεν…ακομα θα γουσταρα να παιξουν το qwerty…

Hm όσον αφορά τον κόσμο σίγουρα πολλές χιλιάδες αφού όλοι θα πάμε με παρέα αλλά δεν μπορείς να πεις νούμερο εκ του ασφαλούς.

Linkin υπάρχει και το edit για να μην κάνεις double post. Με τόσα fora στο παλμαρέ σου δεν το ήξερες αυτό; :stuck_out_tongue:

Μακάρι να δουν ενθουσιασμό από κάτω και να παίξουν πολύ πράμα απ’τα παλιά…

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: well played leviathan!εχω προβληματα με τον οτε και τα ρουτερ που δινει με αποτελεσμα να τρωω συνεχεια dc και να χανεται το log in,ενω οταν ειναι ποσταρεις σου δινει την δυνατοτητα να κανεις συνδεση,στο εντιτ δεν στην δινει!!!ouff…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

κανα 20αρι χιλιαδες ελπιζω να το χει η συναυλια…

Στο Terra Vibe ειναι, αρα απειρα οπως καθε φορα.

Νομιζω οτι εισαι υπερβολικα αισιοδοξος.
Ολοκληροι Muse και δεν ειχαν 10 χιλιαδες.

ο ηχος των muse ειναι πιο ‘‘δυσκολος’’ απο τους Lp και εχουν λιγοτερους fans,ισως γι αυτο…

Δεν θελω να το παω συγκριτικα ως προς τις μπαντες μη με παρεξηγεις. Απλα νομιζω οτι, μιλωντας για Ελλαδα, απευθυνονται πανω κατω στο ιδιο κοινο, δηλαδη αυτους που ακουν alternative rock ως επι το πλειστον.

Καλως η κακως στην Ελλαδα ποτε δεν αναπτυχθηκε nu-metal fanbase, οι εδω μεταλλαδες ηταν πολυ παραδοσιακοι για τετοια ακουσματα.

Αν θες τη γνωμη μου υπολογιζω κανα 10αρι-12αρι χιλιαδες.

σας βρίσκω υπερβολικά αισιόδοξους.
άλλο το ποσοι ακούνε ένα συγκρότημα και άλλο πόσοι θα πάνε να το δούνε live.
Ελάχιστα είναι τα συγκροτήματα που έχουν ισχυρό fanbase και μαζέυουνε αρκετό κόσμο (Metallica, Maiden). Καμια 15.000 πήγαν σε ολόκληρους GNR αν δεν κάνω λάθος…

Δεν είναι μακρινό το κάζο με τους Korn.