Linkin Park in Athens, 25/6

Aν και το τελευταίο τους δεν το έχω ακούσει πολλές φορές θέλω να πάω, γιατί είναι από τα πρώτα συγκροτήματα που άκουσα κι έχουν κάποιες κομματάρες!!Χαίρομαι που πολλοί θέλουν να πάνε!

και στην μαλακασα 50000 μου φαινεται θα παμε και ας μη χωραει!

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

αμφιβαλεις??ε?ε?:!: :stuck_out_tongue:

Παιδιά αν γίνεται μην γεμίζετε σελίδες με off topic να είναι πιο εύκολη για μας η κουβέντα… φιλικά πάντα :slight_smile:

Στο θέμα μας:

Εγώ σε ρώτησα τι σημαίνει “μπορούν να παίξουν τα πάντα” και κοίτα τι απάντησες. Ξέρω ότι παίζουν πολλά μπαλαντοειδή επειδή βλέπω τα τελευταία setlists τους βέβαια, όχι επειδή πάω στα live τους όπως φρόντισες να γράψεις με πολύ ειρωνικό ύφος…

Το ότι με περνάς για ανενημέρωτο τελείως αυθαίρετα νομίζοντας ότι δεν γνωρίζω για τα side projects του Shinoda το προσπερνάω…

Κατ’αρχάς δεν έθεσα ερώτημα του τύπου “γιατί άργησαν 4 χρόνια να βγάλουν δίσκο;” αλλά είπα κάτι τελείως διαφορετικό: ότι πρόσφεραν κάτι εξαιρετικά δυσανάλογο με τα 4 χρόνια αναμονής για τον μέσο οπαδό. Και αυτό πιστεύω ότι το διαπιστώνει κανείς εύκολα αν κοιτάξει τις σελίδες αυτού του thread απ’την αρχή όπου κάνουμε όλοι ευχές να περιέχει το setlist ως επί το πλείστον παλιά κομμάτια. Τέλος πάντων άλλη φορά πριν απαντήσεις να διαβάζεις προσεκτικά τι γράφω.

Τέλος πάντων με κάλυψε ο signal στα περισσότερα σημεία που ήθελα να θίξω… και κυρίως σ’αυτό:

Ας το λήξουμε εδώ γιατί πουθενά δεν θα βγούμε…

Δευτέρα πρωί θα είμαι ticket house να πάρω εισητήρια! Και για Offspring…:smiley:

Αντέ να δούμε επιτέλους αν αξίζουν η όχι…

offtopic: Oi Stone sour είναι θεοί…στεναχωρήθηκα απίστευτα που δεν ήρθαν πέρσι rockwave δεν θα υπήρχε καλύτερο warm up από αυτούς…:roll:

Kαι τωρα που επανηλθαν οι Slipknot ακομα πιο χλωμό να τους δουμε…

για να μαζεψει μια μπαντα 50000 κοσμο
πρεπει να πιασει πολλες ηλικιες
πραγμα πολυ δυσκολο οχι μονο για τους linkin park
αλλα γενικα για τα συγκροτηματα της τελευταιας δεκαετιας

στην πολωνια παντως,είπαν το pushing me away,μονο με πιανο.

το λεω πολυ καθαρα…τι δεν μπορεις να καταλαβεις?παιζουν απο το pushing me away piano μεχρι το qwerty (φανταζομαι αφου εισαι ενημερωμενος το ξερεις…)
μα για σενα μπορει να ειναι μπαλαντοειδη τα setlist για μενα δεν ειναι!το οτι τραγουδανε και 3-4 πιο ηρεμα κομματια (απο το ΜΤΜ) δεν σημαινει κατι.δηλαδη να μην παιξουν τιποτα απο το καινουριο.οκ!επισης το οτι σε καλυψε ο φιλος signal δεν μου λεει κατι αφου θεωρειτε και οι 2 το from the inside ηρεμο κομματακι εγω δεν μπορω να κανω κατι.
επισης περιμενανε καποιοι μια τριλογια.δεν εγινε αυτο.
στα σετλιστ που λες τα “ηρεμα κομματια” που θεωρεις εσυ ποια ειναι?ασε ξερω.το in pieces,to shadow of the day και κανα 2 αλλα ε?το οτι παιζουν τα πιο σκληρα του μετεορα και h.t. γτ δεν το αναφερεις.στα 20 τραγουδια τα 5 ειναι “μπαλαντοειδη”…μεγαλο κακο…

δεν ειναι σε καμια περιπτωση το set-list των linkin park μπαλαντοειδη.
ακομα και στο from the inside εγω κοιταζα να σωσω το τομαρι μου.
απο οτι θυμαμαι μονο 2 τραγουδια ειπαν με πιανο,το pushin me away και αλλο ενα,που θα το θυμηθω.
μια χαρα ηχο,ειχαν.
το μονο στο οποιο ειχα ξενερωσει ηταν,οτι ρωταγαν συνεχεια
“DO YOU HAVE LINKIN’S PARK NEW ALBUM?”

“HOW MANY OF YOU,HAVE OUR NEW ALBUM”.

Αυτό είναι κάτι που ρωτάγαν και οι Metallica.

Καλοί,χρυσοί οι Linkin Park αλλά όχι και 50.000 ρε αδερφέ.Εδώ οι Metallica που έχουν πολύ περισσότερο κόσμο και σε μεγαλύτερο εύρος ηλικιών μαζέψανε 30.000.
50.000 (με τα ελληνικά δεδομένα,νοοτροπία και τρόπο σκέψης όσον αφορά τις συναυλίες) μόνο οι Stones μπορούν ξανακάνουν,οι Bon Jovi που περιμένουμε για φέτος αν γίνει στο ΟΑΚΑ και ελάχιστοι άλλοι.Πάντα και ανάλογ από το χώρο.

Όσον αφορά αυτά που λέμε περί Linkin Park και KISS ,σίγουρα πάνω από όλα είναι θέμα γούστου του καθενός.Αλλά είναι και κάποια πράγματα που μπορούμε να κρίνουμ με τελείως αντικειμενική ματία για το ποιο είναι μεγαλύτερο συγκρότημα.Πωλήσεις,Lives και κόσμο που μαζεύουν εκεί,εντυπώσεις που αφήνουν σε live σύμφωνα με την πλειοψηφία του κόσμου,διάρκεια(λίγο δύσκολο το βλέπω να κρατήσουν 35 χρόνια οι Linkin και να έχουν ακόμα τεράστιο κοινό),πόσο έχουν επηρεάσει μουσικούς και γενικότερα τη μουσική σκηνή.Πιστεύω βάζοντας κάτω αυτά τα πράγματα, μπορούμε να είμαστε ξεκάθαροι …

Και μιλάμε όσον αφορά την πολύ ευρεία ροκ-ποπ σκηνή τώρα ,δε μιλάμε για τον καθένα στο είδος του.Oπώς για παράδειγμα στο μέταλ.Κάνουν τόσο χαμό οι μεταλλάδες για κάποια από τα δεύτερα ονόματα,όσον αφορά το billing,στο rockwave που κάτι παραπάνω ξέρουν άρα θα είναι καλοί αλλά για το είδος που παίζουν.Αλλά πιάνουν ένα συγκεκριμένο κοινό.Σε 15-20 χρόνια ποιούς θα θυμάται ο πιο πολύ κόσμος,τους Carcass ,τυχαία τους βάζω δε τα ξέρω καν τα παλικάρια, ή τους KISS(βάζω αυτούς ,επειδή τους έχουμε πιάσει σαν αντιπροσώπους των παλαιών και κλασσικών)
Πάντα φιλικά αγαπητά μου μέταλλα…χαχα

α ειναι κλασικο αυτο που ρωτανε ρε συ.ξεκινανε με το ποιος εχει το h.t πανε στο meteora και μετα ρωτανε εχετε το νεο αλμπουμ?και αρχιζουν και παιζουν τραγουδια απο το καινουριο…
μηπως εννοεις breaking the habit?η το the little things give you away?αν και εχω εκεινη την συναυλια δεν ξερω ποιο εννοεις. :slight_smile:
πες εντυπωσεις ρε cobain!

KonManwë 1000 δικια εχεις.εγω ειπα οτι ειναι αστοχη η συγκριση.αν περιμενουμε 20 χρονακια ακομα να δουμε!χεχε!

Συμφωνούμε ότι είναι κάπως άκυρες οι συκγρίσεις αυτές ,γιατί ποτέ δε καταλήγουν κάπου…Ο καθένς θα λέει τα δικά του ξανά και ξανά…
Έχει γέλιο όμως από την άλλη να “τσακωνόμαστε” εδώ…χαχα

η συναυλια ηταν περισυ 13 ιουνιου.
φυγαμε 15 ατομα για να δουμε τους pearl jam,και ευτυχως ετυχε να εχουν support τους linkin park (σκεψου,ετσι… οι linkin park,support).

αεροπλανο ειχε 12 ωρες καθυστερηση και φτασαμε εκει,κατα τις 1 το μεσημερι.οποτε απο αεροδρομιο,ξενοδοχειο και απο ξενοδοχειο στο γηπεδο.
ευτυχως,επειδη ειχαμε εισητηρια απο το ten club των pearl jam,μπηκαμε γυργυρω στα 15 λεπτα,πριν ανοιξουν επισημα οι πορτες,και ετσι με μπολικο τρεξιμο-σπρινταρισμα,εκατσα στο καγκελο,μπροστα μπροστα.

βγηκαν 2 πολωνικα συγκροτηματα για αρχη.οι πολωνοι χτυπιωντουσαν,εγω ψηλογελαγα.

οταν βγηκαν οι linkin park,εγινε της πουτανας.
γενικος απο οτι ειδα,οι πολωνοι,ειναι αρκετα πορωμενοι με αφτους και ειδικοτερα παιδια 16-17 χρονων.
απο ηχο,ηταν πολλοι καλοι.απο σκηνικη παρουσια μια χαρα.
επαιξαν τραγουδια απο ολα τα αλμπουμς τους.
το μονο που θυμαμαι ειναι οτι βγηκαν με το “οne ste closer” ,για μενα ιδανικο για αρχη.
ειχε πολλη crowd surf, και εκει ξεκινησαν τα πρωτα μπινελικια απο μενα,γιατι δεν εφτανε που ειχα το σπρωξιμο της πρωτησ σειρας (οποιος εχει παει πρωτη,ξερει) ειχα να αντιμετωπισω και το συνεχες crowd surf,που περναγε απο πανω μου και κατεληγε στουσ securitys,μπροστα απο τα καγκελα.

ααααα να μην ξεχασω να πω οτι μου μιλησε ο τραγουδιστης,ο chester,χαχαχαχα

ηταν να τελειωσουν και βλεπωντας τον ενθουσιασμο του κοινου λεει

“do you want a couple of songs?”

ε,ολοι ειπαν " yeaaaaaaahhhhhhh"
και εγω εκανα :thumbdown: λογω του οτι ηθελα να βγουν οι pearl jam.
ε και βλεποντας με ο τραγουδιστης (κραταγα και την Ελληνικη σημαια) και φορωντας μπλουζακι pearl jam ,μου λεει “i know,that you want to see Pearl Jam,my friend,they are great band,but be patient”

ε μετα απο αυτο και γω του εκανα :thumbup:

Eίπα να το λήξουμε, εσύ το συνεχίζεις… τέλος πάντων, κακό δικό σου. Ακολουθούν 5 setlists τυχαία παρμένα (έτσι κι αλλιώς τα ίδια κομμάτια παίζουν σχεδόν πάντα) μπας και πειστείς.

  1. Wake
  2. Given Up
  3. Lying From You
  4. Somewhere I Belong
  5. No More Sorrow
  6. Don’t Stay
  7. Points Of Authority
    [B]08. In Pieces
  8. Numb
  9. My December (Piano Version)
  10. Breaking The Habit
  11. Shadow Of The Day
  12. Crawling
  13. In The End[/B]
  14. A Place For My Head
  15. One Step Closer
    17. In Between
  16. What I’ve Done
  17. Bleed It Out
  18. Faint

8/20 αν θεωρήσεις κομμάτι το Wake. Και δεν παίζουν 3-4 απ’το καινούργιο αλλά 8. Με απλά μαθηματικά τα 2/3 του δίσκου.

  1. What I’ve Done
  2. Faint
  3. No More Sorrow
  4. Somewhere I Belong
  5. Lying From You
  6. From The Inside
  7. Points Of Authority
    08. Hands Held High
  8. Wake
  9. Given Up
    [B]11. Valentine’s Day
  10. Numb
  11. Umbrella (Rihanna Cover)
  12. Shadow Of The Day
  13. Crawling
  14. In The End[/B]
  15. Bleed It Out
    [B]18. My December (Piano Version)
  16. Breaking The Habit[/B]
  17. A Place For My Head
  18. One Step Closer

9/21 ενώ υπάρχει πάλι το Wake. Rihanna Cover lol

  1. What I’ve Done
  2. Faint
  3. No More Sorrow
  4. Somewhere I Belong
  5. Lying From You
  6. From The Inside
  7. Points Of Authority
    08. Hands Held High
  8. Wake
  9. Given Up
    [B]11. Valentine’s Day
  10. Numb
  11. Just Like Heaven (The Cure cover)
  12. Shadow Of The Day
  13. Crawling
  14. In The End[/B]
  15. Bleed It Out
    [B]18. My December (Piano Version)
  16. Breaking The Habit[/B]
  17. A Place For My Head
  18. One Step Closer

Same here

  1. What I’ve Done

  2. Don’t Stay

  3. Somewhere I Belong

  4. Wake

  5. Lying From You

  6. Papercut w/Points Of Authority outro
    [B]07. Leave Out All The Rest

  7. Numb

  8. The Little Things Give You Away

  9. Shadow Of The Day

  10. Valentine’s Day

  11. Crawling

  12. In The End[/B]

  13. Bleed It Out
    [B]15. My December (Piano Version)

  14. Breaking The Habit[/B]

  15. One Step Closer

  16. Faint

  17. Wake

  18. Given Up

  19. Lying From You

  20. Somewhere I Belong

  21. No More Sorrow

  22. Don’t Stay

  23. Points Of Authority
    [B]08. In Pieces

  24. Numb

  25. My December (Piano Version)

  26. Breaking The Habit

  27. Shadow Of The Day

  28. Crawling

  29. In The End[/B]

  30. A Place For My Head

  31. One Step Closer
    17. In Between

  32. What I’ve Done

  33. Bleed It Out

  34. Faint

Εντάξει νομίζω ότι μπορεί να καταλάβει κανείς εύκολα τι θα παίξουν κι εδώ.
Α επίσης αν βάλω το Bleed It Out στην κατηγορία των “ήρεμων” πάντα σε σχέση με τα παλιά τους in your face κομμάτια θα με κράξετε οπότε δεν το κάνω. Αλλά και πάλι αποδεικνύεται ότι το μεγαλύτερο μέρος του setlist θα το καταλάβουν τα καινούργια.

Έστω κι έτσι όμως εμείς θα πάμε!

Επειδή έχω μπερδευτεί, είναι κακό τα συγκροτήματα να παίζουν μπαλάντε?:-k

ποιες μπαλαντες ρε μαγκες???
παιζουν οι linkin park μπαλαντες???
χαχαχαχαχα

σοβαρευτειτε λιγο.ποιες μπαλαντες?
αντε να πουνε το πολλη 2-3 τραγουδια με το πιανακι που εχουν.τι σημαινει,οτι η συναυλια θα ειναι ηρεμη?

μαζι σου τρελλε μου!αυτο προσπαθω να εξηγησω εδω και 10 ποστς!!ε αμα το crawling ειναι μπαλαντα τοτε νταξει!να αναψουμε και ανπτυρες βρε!!χαχα!:lol: