Linkin Park

Και εγω…ειναι ρε παδι μου…σαν να μην ταιριαζει,τι να κανουμε τωρα.

νταξει σαλλους αρεσουν σαλλους οχι…ουσιαστικα δεν σαρεσει μια μεγαλη γκαμα συγκροτηματων τετοιου ειδους…

Και εγω τους ακουω απλα λεω πως αυτα τα 2 δεν ταιριαζουν και τοσο

Όπα, μισό… Άλλο να μην σου αρέσουν οι Linkin Park και άλλο δεν πάει το rap με το rock… Πάει και παραπάει. Rage against the machine is the proof…

Ε,νταξει δεν ειναι και τοσο…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6998 :wink:

μια χαρα πανε πιστευω.και για μενα οι λινκιν το συνδιαζουν απιστευτα.

http://uk.youtube.com/watch?v=JYNRhzX6gw8

παρακαλειται ο φιλτατος WISE να μην πατήσει το link :-s

το χω δει και το χω κατεβασει και στο πισι να το βλεπω οποτε θελω!!ρε μαγκα τρελο γελιο λεμε!!εχει απιστευτη φαση!!χαχαχαχαχα!οταν το χα δει πρωτη φορα γ@μηθηκα στα γελια!χεχε!

αντε ξεκινηστε με το τι παιζουν οι λπ γτ δεν εχω υπνο…:stuck_out_tongue:

Alternative Rock με Scream και RapCore επιρροες :stuck_out_tongue:

8α το δεχτω…για το ΜΤΜ…
για τα h.t. και meteora θα ελεγα alternative metal…
εν τω μεταξυ εχει τοσο χαβαλε που ενω μισω τις ταμπελες τωρα γουσταρω!χαχα!

ναι αλλα εγω δεν το λεω για το Μ2Μ, για τα αλλα το λεω…περα απο το bleed it οut δεν θυμαμαι καποιο αλλο που να συνδυαζει rap με φωνητικα… δλδ τα χωριζει τελειως, απο τη μια το What I’ve Done και απο την αλλη το Hands Held High (αγνοουμε το outro :stuck_out_tongue: ) …και οι κραυγες απουσιαζουν σε μεγαλο βαθμο…οποτε ουτε rapcore ουτρ screams…:-s και τωρα? τι τους λέμε?

μπραβο ρε αγορινα τωρα μου δωσες την καλυτερη πασα!!δεν χρειαζεται να τους λεμε κατι.δεν χρειαζονται οι ταμπελες.τους μεταλλικα τους λεγαμε 8ρας.μετα χεβι,τωρα τι? (με το st.anger.για να μην πω για load,reload)

οσον αφορα τους λπ παντως μπορεις να τους πεις τωρα ως alternative rock.πχ το in pieces ειναι χαρακτηριστικο του δισκου αυτου!εμενα η κιθαρα μου θυμιζει ρεγκε… :slight_smile:
πιανεις το ποιντ μου?

ναι…οτι οι ΛΠ τραγουδανε ρεγγε(ς) :rasta: :stuck_out_tongue:

αλλα μπηκα…και συμφωνω… με τον πειραματισμο τους (γιατι αυτο θεωρω το Μ2Μ) απλα καταφεραν να βγαλουν αυτη τη ταμπελα του ΝU Metal…και ας μην αρεσει στους φανμποηδες…γιαυτο επιμενω στο αλτερνατιβ γιατι εχουν διαφορα στυλ, οποτε θελουν εναν πιο γενικο τιτλο

μπραβο ρε mrwhatsisname επιτελους καταλαβαινομαι με ενα ατομο εδω μεσα!:slight_smile:
επειδη ακριβως ποτε δεν θεωρησαν τον εαυτο τους nu metal γιαυτο και δεν ειχαν και πολυ προβλημα να αλλαξουν τον ηχο τους.σκεψου μονο τι επιτυχια ειχαν κανει με τα προηγουμενα δυο αλμπουμ.εγω θα μουν μαλακας να αλλαξω στυλ.
τωρα πια ανηκουν στην γενικη κατηγορια της alternative (εναλλακτικης) rock/metal

alternative rock/nu metal πιστευω ειναι…metal με καμια παναγια.

τον όρο alternative metal δε τον έχεις ακούσει;

Εγώ τον έχω ακούσει, αλλά δεν εμπίπτουν σε αυτόν οι LP.

Ταμπελοτσακωμός πάμε! :slight_smile:

Μα κι εγώ συμφωνώ ότι πολλές φορές οι ταμπέλες είναι περισσότερο για τα μάτια του κόσμου και για να γίνεται πιο εύκολη η ζωή μας αλλά δεν μπορούμε στην τελική να τα ισοπεδώνουμε όλα. Μία παραμόρφωση στις κιθάρες δεν κάνει τη μουσική σου metal.