Linkin Park

“ακούω Hard Rock, Metal, Pop και Linkin Park…” :lol:

Ντάξει, πλάκα κάνω, απλά ας μην υπερβάλλουμε κιόλας.

Τίποτα ήθελα να φάω λίγο βρισίδι να χαμογελάσει το στοματάκι μας :stuck_out_tongue:

μα τωρα φασκουμε και αντιφασκουμε?
“ακούω Hard Rock, Metal, Pop και τι”?? αφου οι λπ υποτειθεται για σας ουτε nu metal ειναι ουτε αλτερνατιβ…

αναφερόμουν στο θέμα της “κατηγορίας από μόνοι τους”.

ναι το καταλαβα…απλα αμα μιλαγα με καποιον κα ηθελα να xαρακτηρισω οτι ακουω μπλα μπλα μπλα και εφτανα και στoυς λπ τι θα του λεγα??αφου εδω μεσα πιστευετε οτι δεν πιαζουν κατι συγκεκριμενο.αρα ειναι μια κατηγορρια απο μονοι τους.εκτος και αν τωρα μας πειραζουν ολους οι ταμπελες…δεν ξερω…

Που είδες να το λέμε αυτό;

Σε προσωπικό επίπεδο, εγώ απλά είπα ότι δεν παίζουν metal.

Αν με ρωτούσε κάποιος τι παίζουν θα του έλεγα Alternative Rock που είναι παράλληλα και πολύ mainstream και easy-listening. Με ό,τι συνεπάγεται το alternative…

νταξει τωρα καναμε μια αρχη τλχ…χεχε!
μιλας για το ΜΤΜ η γενικα?

Γενικά.
Σίγουρα στα παλιότερα είχαν βαρύτερα κομμάτια αλλά και πάλι metal δεν παίζουν.

Καλά τα παλιά Alternative Rock δε νομίζω πως είναι με τίποτα. Με μια διευρυμένη έννοια (οτιδήποτε δεν μπορεί να περιγραφεί απο τα ήδη υπάρχοντα είδη) ίσως, αλλά και πάλι εγώ πιστεύω πως υπάρχουν ταμπέλες πολύ πιο ταιριαστές. Επίσης όταν κάτι ειπώθηκε για Alternative Metal οι ενστάσεις ήταν πολλές. Και με βάση αυτή τη λογική, εγώ βλέπω οι Linkin Park να έχουν τόση σχέση με τους REM, όση και με τους ISIS…

Y.Γ.1. Και συνεχίζω να μη βλέπω τι ορίζει το metal…

Υ.Γ.2. Το βρήκα: είναι Nu Rock (γιατί απ’ ό,τι κατάλαβα το metal είναι το πρόβλημα)! Αυτοί και… βάλτε όποιους άλλους θέλετε… 8)

χεχε!!
καλα τα παλια δεν ειναι σε καμια περιπτωση alternative ροκ…για το ΜΤΜ πιο πολυ αυτη η “ταμπελα μου ταιριαζει”
γενικα ο,τι εχει να κανει με μη καθαροαιμο μεταλ,σνομπαρεται…
ποιες ταμπελες θα εβαζες εσυ λοιπον?

Υ.Γ.1. και ουτε προκειται κανεις να σου πει πως οριζεται αφου ο καθενας το οριζει οπως γουσταρει.

Υ.Γ.2 μπορεις να το πεις και τσιφτετελι,απλα να μην εχει τη λεξη μεταλ μεσα!!χαχαχαχ!

Ωραία παλικάρια, όταν καταφέρουμε να ορίσουμε τι παίζει ένα τόσο πολύπλοκο συγκρότημα όπως οι LP, πάμε μία από το θρεντ των Arcturus. :stuck_out_tongue:

Που να ανοι3ει και κανενας thread για τους Enter Shikari τι 8α γινει… :stuck_out_tongue: #-o

και για τους tokio hotel!!:lol: :lol: #-o

εκπληκτικη μπαντα…8O

τι αλλα εσεις??ολα καλα?

Οι Enter Shikari ειναι το καλυτερο συγκροτημα, εχω και το album τους στην limited edition που ειχε δωρο αυτοκολητα!

μπορεις να χτυπηθεις μαζι τους απο το λαιβ μεχρι το ΝV (το καλοκαιρινο)
τι αυτοκολλητα?για να συμληρωσεις το αλμπουμ και να παρεις δωρο το δευτερο σιντι τους??:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:lol: :lol:

Μέτριο alternative rock με γελοία brutal φωνητικά.

αυτα τα σχολιακια σου μου χαν λειψει…